girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (156)
  • medya (7)

156. yeni nesilleri kandırıp kapamadılar. bir ona seviniyorum. bazı koyu akplilerin çocukları bile farklı görüşlere sahip. soru cevap aparatında görüyorum bazen; evdeki kavgalı durumları anlatıyorlar.

günün birinde azalarak biteceklerine inanıyorum.

13 ağustos 14:20 13 ağustos 14:20

155. ideoloji fakiri insanlardır. Osmanlı üzerinden gaza gelmeyi,kandırılmayı çok severler. Ayrıca düşünme yetileri olmadığı için genelde ekonomiden pek anlamazlar. Babadan ogula geçtiği için de sorgulamadan ne denirse onu yaparlar. Ülkenin durumu asla onları ilgilendirmez. Arabasi yoktur ama 200 liralık köprü geçişine sevinir. Özel olarak üstüne tez yazilmak istense ortaya kocaman bir kara mizah konusu çıkabilir.Kısaca açlıktan ölseler asla üzülmem,hepsine haram olsun.

11 ağustos 20:02 11 ağustos 20:08

154. hakkimi sonuna kadar helal etmiyorum. sizin yuzunuzden cocuk yapmicam be daha ne olsun...

he bi de, bunlar ahiret hayati diye diye yakti bizi, kayitsizlar su an cok normal cunku cennete gidecekler, ac kalsalarda sorun degil, cunku cennete gidecekler, cocuklari da ac kalsin o da problem degil, cunku o da cennete gidecek.

offff of....................................

11 ağustos 19:05 11 ağustos 19:19


153. Hakkımı helal etmediğim, 17 yaşında mutluluktan ağlayacak bir kızı seçimler yüzünden gece boyu ağlatan seçmen türü. Genellikle (gizlinot: Sözde) dindardırlar ve akp dışındaki hiçbir partinin içinde allah sevgisi bulundurmadığını düşünürler. Onlar için Erdoğan dışında kimsenin bu ülkeyi yönetme vasfı yoktur, olamaz, olması teklif dahi edilemez. Çünkü Erdoğan'dan başka biri ülkenin başına geçerse Türkiye çöker (gizlinot: Sanki şu an çökmüyormuş gibi). Dünyanın en saçma hareketi olarak Erdoğan'ı sürekli olarak atatürk ile karşılaştırma çabasındalardır. Bu karşılaşmayı erdoğan kazanır elbette. Bunun dışında akp seçmenleri Erdoğan'ın allah sevgisiyle, yaptığı yol ve köprülerle, dağıttığı süt ve kömürlerle övünürler. Tabii bir de quantum yerine seçtikleri kek var önemli bir detay. Gerçekten ülkenin geldiği konuma, oluşan zihniyete o kadar üzülüyorum ki anlatmanın yolu yok. Bizi ölümden kurtarıp vatanımıza kavuşturan, okuma yazma bilmemizde ve cahil kalmamamızdaki en büyük etken olan, dilimize sayısız katkılarda bulunan ulu önder atatürk'e olan minnetimizi, onu unutturmaya çalışanları başa geçirerek gösteriyoruz. Biz gerçekten kurtarılmayı hak etmeyen bir halkmışız. Gençlikteki tüm umudunu yiyip bitiren bir nesil olduğumuz için özür dileriz atam. Senin hakkın öndenmez.

11 ağustos 09:30

152. Gençliğimin baharında, annemin deyişiyle kıpır kıpır olmam gereken zamanlarımda bana emekli teyzeler gibi bütçe hesabı yaptıran, tasarruf önerilerini uygulamaya mecbur bırakan, her markete gidişimde sürekli yükselen fiyatları görmemi ve buna alışmamı sağlayan kesimdir. Her görüşe saygı duyalım diyen bir insandım geçen senelere kadar ama şimdi ülkenin durumuna katkıları olduğu için, yiyecek ekmek bulamadıkları halde (gizlinot: Ya da yiyecek ekmekleri yalakalık yaparak edindikleri için) hala birilerini körü körüne savunanlara saygım yok kimse kusura bakmasın. Ayrıca hiç bir duruma şikayet etme haklarının olmadığını düşünüyorum çünkü ellerinde fırsat varken onlar koşa koşa oylarını verdiler, zaferlerini kutladılar.

11 ağustos 09:13

151. Sürekli “beğenmiyorsan çek git bu ülkeden” diye kovaladıkları aydın insanlarımızın yurtdışı çıkış masraflarını aralarında para toplayarak ödemeleri gerektiğine inandığım güruh. Dillerinde hep bir Akp karşıtını kovma lafı. Bu ülke aslında size bırakılacak ülke değil de, ülkeden geriye ne bıraktınız diye sorarlar adam olana... ne kültürü, ne samimiyeti, ne birliği kaldı ülkenin. Arap ülkesi olduk, Arap kafasını benimsedik. Türk ve Anadolu adetlerinden uzaklaştık sayenizde. Örneğin Araplarda mülkçülük kafası vardır, sahip oldukları şeylerle övünmeyi, göze sokmayı seven bir toplumdur, tabii istisnaları Göz ardı ederek konuşmak gerekirse. eğitime, üretime önem vermezler, hazır yemeyi sever, “olabildiğince çok evim olsun ki kirasıyla yaşayayım”, yada “altın kaplama araba alayım, hem eşe dosta gösteriş olsun hem de satarken kara geçerim” kafaları. vizyonsuzdur. Atılım yapmaktan, yeni birşey üretmekten korkarlar. bilime dair herşey de alabildiğine uzaktır kendilerine. bizdeki bu Arap-sever güruhun atatürk’e Taktığı nokta lozan antlaşmasıyla haritanın küçüldüğünü sanmalarıdır. Peki mondros? Kimse mondros ateşkes antlaşmasını hatırlamıyor mu? Ülkenin büyüklüğünü, sınırları belirler sanıyor bu kitle. hayatım, boyu değil işlevi diyorlar ya senelerdir hani... hah işte. Bugün bizim paramızı 6’ya katlayan isviçre, ingiltere, Fransa falan. Hepsi çük kadar ülkeler. Olay yüz ölçümü değil yani. Yönetebileni seçebilmek. Ve siz seçmeyi becemiyorsunuz balım. Gerçi o kadar çoksunuz ki, sayenizde biz de istediğimizi seçemiyoruz, sizin istediğinize maruz kalıyoruz 16 senedir. 

Amaaan Bence istemeyeni göndersinler bu ülkeden yani, zira siyaset de onların seçimi sayesinde bu hale geldi, ekonomi de. Madem “bunu” seçtin ve bunu istemeyeni dışladın, madem “ehonomimiz maşaaaaallah çoh eyi”, madem dünya bizi kıskanıyor, hadi bakalım az çok demeyin toplayın aranızda 3-5 birşey, biz birkaç milyon insan gidip bizim kafamızda insanlarla yaşayalım yurtdışında. Valla bence bu seçmen grubunun zamanında fetö’nün kuruluşlarına, efendime söyleyeyim Deniz feneri ve Ensar vakfına falan yaptığı para yardımlarını düşündüğünüzde, insan gibi yaşamak isteyenleri yurtdışına göndermek çok daha az tutar. Siz bizden kurtulacaksınız, biz de sizden. Haydi ak eller cebe. 

Biz gidelim de, sonra kendi aralarında ne yapıyorlarsa yapsınlar. Tecavüzcüsü de bunlarda, hırsızı da, yalancısı da, yobazı da. Bari kurbanları biz olmayalım.  

10 ağustos 20:06

150. nerede o iki kişiden biri? en son resmen bir bilgisayar oyunundaymışçasına seçim günü gecesi spawn oldular, tuttuğu takım lig atlamış gibi sevinip, silahlarla kutlamalarını yapıp, birden yok oldular.

neredesiniz? ne düşünüyorsunuz? nasıl tüm bu olanlara sessiz ve kayıtsız kalabiliyorsunuz?

10 ağustos 17:10 10 ağustos 17:35


149. hÂla köle olmaktansa, boy eymektense aç kalırız diyen, cevap verene açsan kemik atalım diye saldıran fanatikler. hava yerine uyuşturucu gaz falan mı kokluyorsunuz?

10 ağustos 14:43

148. (link: https://www.instagram.com/p/Bkpi8MHj2SE/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=73gjdhs0uq65 Tipik akp’li Röportajı)

‘Kitap okumadım ama akp çok süper’ (gizlinot: swh ) 

5 temmuz 18:06 5 temmuz 18:10

147. 24 hazirandaki seçimle ne kadar tehlikeli ve ilkel olduklarını kanıtlamış olan kimselerdir.

akp ye oy vermeleri için tek bir mantıklı sebep yok, bunu önceki entrylerde yazdık.

ülkeye verdikleri zarara, gemicik, saraycıklara karşı susan bunları sineye çeken ve köprü ile avunan ilginç yaşam formları.

bu seçmelerle ilgili yapılan röportajları izlediğinizde anlıyorsunuz zaten, erdoğan'ı mesih ilan eden mi dersin, kutsal kitaptan alıntı yapıp kadından yönetici olmaz diyen mi dersin her türlü trajikomik söylem ve düşüncelerle karşılaşıyorsunuz. öyle değişik kafaya sahip bir güruh, anlamak mümkün değil.

ama bahsetmek istediğim başka bir nokta var. tehlikeli ve vahşi olmaları asıl sorun. bu seçmen kitlesi, 'tuttukları' parti kazanınca ellerine silah alıp, şehrin bütün sokaklarını saatlerce silah atarak turladı. bu kadar silah nasıl ellerine geçmiş, silah atanlarla ilgili işlem neden yapılmadı, seçim sonlanmadan silah atmalarının asıl maksatı ne??

ve bu bir seçim. futbol takımı tutar gibi bir fanatizmin siyasette yeri olamaz. hadi fanatiksin peki, ama bu sana eline silah alıp, başkalarının canına zarar verme hakkı vermez. kazandığını düşünüyorsan, pankart as, bayrak as, şarkı türkü söyle, horon tep.

silah nedir ya?

ayrıca neyi kazandın, dünyanın en pahalı benzini sende, en yüksek vergilerini sen ödüyorsun. üç kuruş asgari ücretle sürünüyorsun, patates soğan bile bulamıyorsun neyi kazandın bir düşün. ben söyleyeyim kazanılan şeyi, saray, gemi, uçak, ada falan alanlar kazandı, şimdi de ülke mi alırlar yoksa kıta mı, marstan arsa mı kapatırlar, izle ve gör.

29 haziran 23:30