yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. piyasada fitbit, jawbone, misfit, polar gibi birçok markada ve modelde çeşitleri bulunan, gün içinde bileğinizde taşıdığınızda hareketinizi ölçen ve kaydeden giyilebilir teknoloji.

  maalesef türkiye'de az çeşidi bulunmakla beraber olanlar da yüksek fiyatlara satılıyor. daha önce d&r'dan misfit shine alıp kullanmıştım ancak bir süreden sonra bozuk olduğunu anlamam ve misfit ile mailleşerek onlardan da teyit almam üzerine iade ettim(gizlinot: d&r'ın iade işlemlerindeki aylarca süründürücü tutumu başka bir girdinin konusu). kullandığım sürede benim motive olmama çok yardımcı oluyordu. günlük hedefimi tamamlamak için bayağı uğraşıyordum.

  o yüzden bugün amazon.de üzerinden bir adet misfit speedo aldım. bunun farkı yüzerken kulaçlarınızı da sayması. benim özellikle misfit markasını tercih etmemin sebebi pille çalışması. diğer markalar şarjlı olduğu için 3-4 günde bir şarj gerektiriyor, bu da bir süre sonra bıktırabilir.

  ancak mesela fitbit nabız da ölçerek kalori yakımınızı daha doğru tutturabiliyor vs. her markanın kendine göre avantajları-dezavantajları var.

  22 kasım 2016 08:48

  2. Jawbone'a ve Polar m400 modeli saate sahibim. Koşmayı, trekingi ve bisiklete binmeyi seviyorum. aktiviteleri ölçecek bir araç olması sizi motive etmesi açısından güzel. gel gör ki ben jawbone'u daha pratik buluyorum. polar'ı kullanmak için baya bir kasmak gerekiyor, fazla detaylı (ben daha basitlikten ve işlevsellikten yanayım tercih meselesi), ikisinin de şarjı fena gitmiyor, jawbone'un kendine ait garip bir şarj aparatı var kaybedersen, aleti başka bir şeyle şarj edeyim diyemezsin, polarcığım öyle değil samsung şarjların hepsinin girişi kendisine uyuyor. İkisinin de hareketsizlik uyarıları var en sevdiğim özellikleri ofiste masa başı çalışanlarda kalkmak için çok işe yarıyor. Ha bugün sorsanız birini seçsen hangisi alırdın diye cevabım Jawbone olur hem daha pratik hem de neredeyse 1/3 fiyata.

  22 kasım 2016 10:05 ed.20 mart 2017 13:10

  3. ilgi alanım :) üç adet var elimde, ilk bilekliğim xiaomi mi band'dı, ekranı yoktu, 100 TL' ye almıştım, bileklik kayışı değişebiliyordu, uyku ve adım ölçüyordu.Sonra jawbone up2 aldım yurtdışından getiren birinden, adım ve uyku ölçüyordu ama mi band'den daha iyi değildi. Ayrıca 350 TL gibi bi fiyata almıştım. Şimdi onun da şarj aletinin bozulmasıyla, Mi Band 2'yi keşfettim, şu an onu kullanıyorum, 150 TL gibi bir fiyata aldım, adımsayarı gayet iyi,uyku ve nabız da ölçüyor, bileklik kayışını gayet uygun fiyata istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Çok seviyorum sadece duş alırken çıkarıyorum. Hergün 10.000 adımı tamamlamaya dikkat ediyorum, bana pozitif etkisi oldu.

  Linkleri aşağıda:)

  (link: http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-band-akilli-bileklik-siyah-p-TELAKLXIAOMIMIBAND?magaza=Pandora&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CjwKEAiA9s_BBRCL3ZKWsfblgS8SJACbST7D-Cm1m7NIZNIXDz0YZnzTfBIITIJIC0zFU8VxQaPhyBoCvLLw_wcB Mi Band Türkiye Satış)

  (link: http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-band-2-akilli-bileklik-siyah-p-TELAKLMIBAND2?magaza=Taksitbol&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CjwKEAiA9s_BBRCL3ZKWsfblgS8SJACbST7Dw8fJvWVEOY1yeQr04nh7un8CCh_Py7mKUCPt_Pdn8xoCranw_wcB Mi Band 2 Türkiye Satış)

  22 kasım 2016 17:00 22 kasım 2016 17:04


  4. misfit flash ına sahip oldugum bileklik. pili bitti tabi kullanamıyorum bu aralar ama baya motive edici bir şey , tavsiye ederim.

  bilgisayara bağlayıp senkronize ediyorsunuz, ekranı var ama günlük hedefinizi ne kadar tamamladığınızı ve saati gösteriyor.

  22 kasım 2016 18:48

  5. uzun bir karar verme sürecinin ardından 1.5 aydır fitbit alta olanını kullandığım bileklik türü. aslında jawbone up3 almak niyetindeydim. fakat amazondan sipariş verdiğim bileklik bir türlü gelemedi ve en sonunda iptal ettiler. amazon italyaya çom güvenemedim ve gidip mediaworld'den en azından değiştirmem kolay olur diye fitbit alta aldım. iyi ki de öyle yapmışım çünkü ilk ürünüm bozuk çıktı ve hemen değiştirdim.

  benim için önemli olan ince olması ve özellike uyku takibi yapmasıydı. fitbit alta bunları sağlıyordu. motive edici olduğunu düşünüyorum bu tip cihazların. saat başı titreyerek hareket etmenizi sağlıyor. hedefinizi tamamlayınca havai fişekler falan patlatıyor. aslında heart rate özelliği olsa bana göre mükemmel bir cihaz olacaktı. bu yüzden fitbit charge hr ile aralarında kaldım fakat okuduğum yorumlara göre kayışları çabuk yıpranıyormuş ve charge hr da değiştirme şansı olmuyor. altanın güzel özelliklerinden birisi de kayışları değişiyor ve çok şık seçenekleri bulunuyor.

  yurtdışından almak daha mantıklı gibi şimdilik. türkiye fiyatları yazın baktığımda oldukça fazlaydı.

  22 kasım 2016 19:40

  6. Uzun süredir fitbit flex kullanıyorum, markanın en basic modeli olmasına rağmen çok memnundum. Uykuyu da ölçüyor olması bilekliği daha cazip kılıyor ancak arızalandığında garantisi olduğu halde tamir ettirecek bir yer bulamadım. Hala kör topal idare ediyor, yenilemeyi düşünüyorum belki bu başladı yardımcı olur.

  23 kasım 2016 00:51

  7. Dün başlıkta ve gerek fitbit başlığında çok fazla vakit geçirmem sonucu, an itibariyle lidyanadan fitbit alta pudra pembesi rengini almış bulunmaktayım. 2012 den beri düzenli olarak gym'e giden spor yapan bir insanım. Geçen sene bu aktivite bilekliklerinden polar markAsına ait olanı almayı kafaya takmıştım ama spor hocam o zamanlar ki gereksiz olduğunu öne sürmüştü. Eğer profesyonel sporcu değilsem. Ancak şuan da motive edici bir şeyler istediğimden işe yarayacağını düşünüyorum. :)

  TAnım: uyku kontrolü yapan, kalori yakımınızı, günlük ne kAdar hareket etmenizi ve nabzınızı gösteren akıllı bir bileklik.(gizlinot: tanım yapamama adlı çalışmam lol )

  23 kasım 2016 11:16