yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  21. Doğaya ve canlılara indirdiğimiz darbelerden biridir. Daha fazlası değil. Bugüne kadar hiçbir derde derman olduğu görülmemiştir.

  16 şubat 23:16

  20. yılda iki kere uğrayan hastalığımdır. herşeye doyduğum için yaz başı ve kış başı olarak çılgınlar gibi alıyor. ara mevsimlerde hiç gerek duymuyorum. yaş ilerledikçe geçiyor.

  16 şubat 22:51

  19. İnternet alisverisi yüzünden düştüğüm batağın adıdır.

  Bir ara kozmetik olarak kendini göstermiş manyakligim, sonrasında dermokozmetige döndü.

  Kozmetiklere binlerce lira bayildiktan sonra kıyafete doğru yol aldı. Kıyafet alışveriş batağına her tarzdan alarak başladım, sonra gotik ve barok kıyafetler şeklinde özelleşti. Lanet olsun bunlar genelde kostüm benzeri olduğundan ve çok az firma tarafından üretildiğinden çok pahalı oldukları için de kredi kartı limitim dolana kadar alıp alıp sonra harçlıkları binbir stresle biriktirip, borçları azaltıp, yine limit dolduruyorum

  Edit: Kıyafet manyakligim sırasında küçük, birkaç günlük bir eyeliner merakı baş gösterdi. Bu süreçte farklı tonda iki bobbi Brown kahverengi jel eyeliner, bir missha siyah jel eyeliner, bir note copper renk kalem eyeliner, bir maybelline tattoo liner siyah, bir tane de yine tattoo smooth walnut rengi aldım.

  Allah im sen aklıma mukayyet ol ya da aklımı geri ver, zira kendisini kaçırdım

  16 şubat 10:53


  18. bu sene mont ve bomber olayını abartıp önüme ne gelirse almıştım ama haftasonu montların bulunduğu dolabı açınca nasıl aldığımdan hiç haberimin olmadığı, düşünüp düşünüp bulamadığım bir bomber görünce, durdum ve dedim ki evet bu bir sorun haline gelmeye başladı. ki ben çoğu üründe bir iki tane olsun yeter kafasında bir insanım.. velhasıl kelam hala aklıma gelmedi nereden aldığım.

  26 şubat 2018 11:14

  17. Limonlu çöp poşetinden sonra ara verdim. Sağlam bir çöp poşeti stoğu var evde gereksiz yere

  28 ağustos 2017 12:10

  16. youtuberların alışveriş videolarını izleyip izleyip gaza geliyorum sanırım. Kıyafet konusunda normal davranabiliyorum ama kozmetik, ayakkabı ve çantada manyağa bağlıyorum.

  bakıyorum vaov çok güzel hemen almalıyım diyorum sonra dur sor kendine ihtiyacın var mı diyorum soruyorum ve -yok ama çok güzel diye kasaya koşmaya başlıyorum.

  etiketine bakmadan soluğu kasada alıp dumura uğramışlığım da az değil.

  online alışverişte sepeti dolduruyorum dolduruyorum bakıyorum altından kalkamayacağım sekmeyi çat diye kapatıyorum keşke mağazalarda da sekmeyi kapatabilsem.

  Tanım: bütçesini zorlayarak gereksiz alışveriş yapmak. kapital manyaklık

  21 ağustos 2016 15:10

  15. Bu aralar sanırım benimde dahil olduğum grup. İş çıkışı bir bakıyorum kendimi avmde buluyorum. Ama yazılanları okudum da o kadar haklısınız ki süslüler. şehirlerdeki tek sosyal aktivitemiz avm gezmek oldu. Park yok, doğa yok açılan bistrolar var gösterişli kitchenette'ler var, zincir kahveciler var ve her yerde de avm'ler.. İşten çıkıp kafayı dağıtmak istesen ne yapacaksın ki??Her merkezi noktada avm var ve mecburen birinin içinde buluveriyorsunuz kendinizi. Şu vitrine bakayım dur şurada ne varmış derken de illa ki eliniz kolunuz paketlerle doluyor. Ben şimdilerde şöyle bir yöntem deniyorum. İşimin bitmesine yakın eşimi arıyorum o beni almaya geliyor işyerime. Böylelikle ondan çekindiğim için avm ye gidelim diyemiyorum, doğruca eve :D

  19 ağustos 2016 19:10


  14. Sanırım bu benim. Bu hafta 2 tane bobbi brown aydınlatıcı aldım. İlki pink quartz. tamam onu ne zamandır istiyordum zaten, geçen ay da zam alınca kendime hediye dedim ve aldım. 2 gün önce dayanamayıp limited edition olan telluride rengini de aldım. Derdim ne bilmiyorum, ama kendimi kontrol edemiyorum:( Sonra da sıkılıyorum bir köşeye atıyorum. Bu kadar paraya yazık günah değil mi? hayır inanın hiç kolay da para kazanmıyorum, sabahlara kadar bilgisayar başında gözüm şaşı olana kadar çalıştığım gün o kadar çok ki. Ama sonra gidip paramı böyle saçma sapan harcıyorum. Off bu tüketim çılgınlığına dur demeli artık:(

  19 ağustos 2016 18:13

  13. Son zamanlarda sahip olduğum manyaklık.

  Tabii ben bu alışverişleri "kendime hediye" diye adlandırıyorum. Farklı ürünlerden oluşan büyük bir kutu dolusu (hatta taşıyor) stoğum var. Dünya'da bu kadar açlık varken böyle bir şımarıklığa sahip olduğum için utanıyorum diye düşünüyorum 5 dakika sonra da "kendime dahi zarar vermeyecek şeyler satın alıyorum" diye kendimi rahatlatıyorum.

  Kendimi durdurmam gerek.

  13 şubat 2016 17:16

  12. bende sürekli çeşidini değiştiren bir manyaklıktır. (bkz: kozmetik alışveriş bağımlılığı ) (bkz: kitap satın alma hastalığı ) hatta bende hiç bir dönem yok olmayan (bkz: kırtasiye alışverişi bağımlılığı)

  var

  kitap güzeldir okumak güzeldir cehaleti alır iyi hoşta ne kadar sürede bitirebiliyorum ki ? evde zaten kitaptan bol bir şey yok. o raftaki kitabı almazsan evdekileri okusan da cahil kalmazsın diye diye azalttım.

  kozmetik alışverişi zaten iyice bıraktım gereksiz geliyor. 5 kadına yetecek kadar malzemem var. annemden gratis poşeti saklardım süslüler siz düşünün :(

  kırtasiye hadi üniversitedeyim mutlaka bitiyor aldığım şey kullanılıyor diyerek rahattım. ama bir insan gördüğü her defteri alır mı ? almamalı. 10u aşkın boş defterim var kapaklarını özellikle beğendiklerim :( ve kimseye vermeye kıyamıyorum.

  e kıyafetlerim de yeterli. daha fazla almak israf. özel gün haricinde staj/iş hayatına kadar kıyafet almayacağım.

  artık (bkz: para biriktirmek ) amacım olduğu için bıraktım hepsini. elimdekileri verimli kullanmak beni daha çok mutlu ediyor. her gün aynı ayakkabıyı giymek ayıp değil. ne güzel verdiğim parayı çıkardı diye mutlu oluyorum.

  13 şubat 2016 15:36