yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (4)

  1. dostum amerikalı demişsin ama bunların çoğu ingiliz.

  ingilizlerin aşırılıklarıyla alaturkalık yakaladıklarına katılıyorum. ya bakımsızlar ya da aşırılar. ortası yok.

  fenotipiniz ne olursa olsun instahoe makyajlıları takipten çıkarıp lise eldridge, rachhloves, zabrena, drugstore maven gibi aşırılara kaçmayan youtuber'ları takip edin. bu benim uzun süredir yapmayı düşünüp son birkaç gündür diğer youtuber'ları silerek yapmaya başladığım şey oldu. buna stephanie toms'un instagramını 2014'e kadar inerek stalklamamın katkısı var. kızın eskiden daha güzel ve sade bir makyajı varmış. özellikle (link: https://www.instagram.com./lisaeldridgemakeup/?hl=en lise eldridge'in instagramı)nı incelemek insanın gözlerini açıyor. (link: https://www.instagram.com/p/BegpQ3PFqB8/?hl=en&taken-by=lisaeldridgemakeup tamamen kararında)

  çoğunlukla yaşları 30'un üzerinde olan youtuberları takip etmiş oluyorsunuz böylece. eskisi gibi kararında olan makyajlarla instahoe makyajı yan yana durunca hangisinin daha iyi gözüktüğü çok net belli oluyor.

  aşırılıktan uzaklaşmak lazım. beauty guru'ları uzun süredir izliyorsanız bu hemen yapabileceğiniz bir şey olmuyor.

  14 şubat 2018 22:54

  2. medyadakilerin hangisi neden alaturka anlamadım. Gayet alafranga görünüyorlar.

  15 şubat 2018 17:10

  3. Alaturka hat kötü bir şey mi ki ?

  Herkes avrupai olmak zorunda mı mesela ? Belki ben alaturkalığımı öne çıkarmak istiyorumdur :d Alaturkalık bir eksiklik midir ? Avrupailiği (?) alaturkalığın (?) üstüne alan şey ne ? Belki alaturkalık avrupailikten üstündür ?

  Bir de alaturkalık dediğimiz şey ne tam olarak ? Nasıl bir hat alaturka mesela ? 

  Alaturka diyince benim gözümde bir şey canlanmıyor valla. Nesi varmış bu alaturkalığın ?

  Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendiahsjsk

  Edit: cidden merak ediyorum neye, kime alaturka denir ? Alaturkalığın kriteri ne ahsjsnd

  15 şubat 2018 17:16 15 şubat 2018 17:27


  4. Vücut olarak değilim ama yüz olarak oldukça alaturkayım, yüzümdeki her şey büyük ve on planda. makyajı fazla kaçırmak, aşırı taki kullanmak veya rofle balyaj vs gibi işlemler hop 10 yıl ekleyiveriyor yaşıma. Başka birisi bakımlı ve sık durabilecekken aynı saç/makyajla ben aşırı frapan duruyorum. Hedefim genç ve sade görünmek. Alaturka görüntüyü sevenler de var, kötü bir şey değil bence, ama ben sevmiyorum. Yaptığım şeyler;

  -Tek renk (soğuk bir ton çünkü cildimin alt tonu sıcak) ve kısa/orta boy saç kullanmak, masa, dağınık topuz vs gibi gösterişli ve detaylı modellerden kaçınmak. Saçlarım genelde düz veya çok hafif dalgalı.

  -Çok minimal no make up make up kullanmak, düğün bayram etkinlik hiç fark etmez, hiç bir zaman bol makyajlı görünmemek. cakey ten makyajından kaçınmak.

  -Minimalist takılar, minimalist bir saat.

  -Düz, modern ve sade kıyafetler. Çok parlak renkler de kullanıyorum ama tek parça ile sınırlayıp nötr renklerle kombinliyorum her zaman. En çok kullandığım renkler; gri, siyah, beyaz ve nude.

  -Nude ojeler, detaysiz düz ve nispeten kaliteli işçiliği olan ayakkabı ve çantalar.

  Edit: ben cok yanlis gelmisim ahshsjss sac makyaj moda konusuyoruz sandiydim, yuzumuzu vucudumuzu tabii ki de degistirmeyecegiz avrupai olmak icin sacmalayin siz bihter ziyagilsiniz. Benim aklima gelen mesela ekledigim fotolardaki kizin (deepika padukone) iki fotoda birbirinden ne kadar farkli gorundugu gibi bir seydi. Yani az makyaj, sade taki vs, ne ara self-image’a gitmis Olay.. 

  ilgili medya:
  2
  15 şubat 2018 17:26 15 şubat 2018 22:24

  5. Tuvalet miyim ben de alaturka olayım. 

  15 şubat 2018 17:27

  6. rakıları içip, kafaları çekip zeki müren, müzeyyen senar dinleyip alaturkalığın dibine vuruyorsunuzda tipi alaturka (o da ne demekse) olana avrupai sıfatınızla öneride mi bulunuyorsunuz? benim size önerim; sentetik kullanmayın, beyin hücrelerinizi onarımı mümkün olmayacak şekilde öldürüyor. sevgiler.

  edit: alaturka olan da güzel alafranga olan da.

  edit2: tuvalet reklamı gibi oldu assgahaddf.

  15 şubat 2018 18:30 15 şubat 2018 18:32

  7. alaturka ile neyin kastedildiğini anlamadığım, ısrarla alaturkalığın karşıt anlamı olarak avrupailik sunulup hepten anlam karmaşası yaratan başlık.

  türklere özgü falan diyeydiniz, hadi ortadoğu'lu hatlara sahip diyeydiniz okey de, alaturka?!

  (link: http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=ALATURKA alaturka ne demek?)

  15 şubat 2018 18:54


  8. Bu medyadaki kadınlar alaturka hat nedirin örneği mi yoksa onların stili mi alaturka süslülere tavsiye ediliyor anlamadım? Eğer ilk söylediğimse kadınların hepsi oldukça seksi ve güzeller. Bunun nesine öneri sunalım ki? Maşallah yani :dd

  15 şubat 2018 19:00

  9. Ben anlamadım arkadaşlar "alaturka hat"tan kastınız ne? Hadi belirlenebilir bir şeyse ne önerebilirsiniz? Hadi öneri sunacaksanız neye yönelik, kötü bir şey mi alaturka yüz hatları? Hadi kastettiğiniz şey yüz hatları değilse nasıl bi cümle bu şimdi?

  15 şubat 2018 19:05 15 şubat 2018 19:07

  10. okuduğum kadarıyla kimsenin kötü niyetle "alaturka" hatlı süslülere öneri getirdiğine inanmadığım başlıktır. bununla beraber alaturkalılıktan(gizlinot: artık her ne anlamda kullanılmışsa) , benim anladığım şey "doğulu" görünmek olmuştur. öncelikle doğulu olmak/görünmek, avrupa dışı standartlarda bir güzelliğe sahip olmak utanılması, ehlileştirilmesi veya düzeltilmesi gereken bir şey değil. ana akım medyada, moda dünyasında veya kültür endüstrisinin kitlelere ideal bir güzellik anlayışı dayattığı herhangi bir alanda hepimizin aşina olduğu o ince kemik yapılı, tüysüz, sarışın, uzun boylu genç kadın imgesi dışında bir şeye rastlamak oldukça zor. o yüzden de zaten son yıllarda özellikle amerikan kamuoyunda bangır bangır devam eden bir representation/temsil tartışması var. artık siyahi/hispanik/asyatik azınlıklar da bir parçası oldukları o melting pot içinde görünür olmayı talep ediyor. o konunun içine iyice girip anlatmak istediğim şeyden sapmak istemiyorum tabi. fazla uzatmadan demeye çalıştığım şey şu ki sizin güzelliğiniz veya kıymetiniz ideal olarak sunulan tipe benzerliğinizle ölçülemez. kendi derinizin içinde kendinizden rahatsız olmayın. kalçanız geniş, kaşınız kalın, teniniz esmer, yüzünüz yuvaklak diye kendinizi aşağı görmeyin. kendinizi sevin. benim getireceğim tek öneri budur.

  ayrıca; (bkz: içselleştirilmiş oryantalizm)

  15 şubat 2018 19:17 15 şubat 2018 19:22