yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • medya (8)

  58. 1. kendinizi sevin

  2. her sabah aynada kendinize öpücük atmayı ihmal etmeyin

  3. sizi güzel olmadığınıza ikna etmeye çalışmalarına izin vermeyin

  4. kendinize iyi bakın

  5. mümkünse kendinizi biraz daha sevin

  30 mart 20:06

  57. aslında duygu özaslan'ın kylie'ye, kylie'nin ve genel olarak kardashian'ların siyah kadınlara özendiği düşünüldüğünde pek şaşırtıcı olmayan başlık. ikon ve idol olarak görülen kadınlar da durmadan kendisi olmama mesajı veren tipler. keşke böyle olmasa.

  30 mart 13:41

  56. Bir tek ben başlıktan rahatsız olmadım galiba. Ne doğulu hatlara sahip olmak ne de bu hatları olabildiğince güzel bir şekilde ön plana çıkarabilmek yanlış bir şey değil. Benim alaturka hatlardan anladığım, asyaya özgü koyu ten, büyük sürmeli gözler, dolgun dudaklar, güçlü ve kavisli kaşlar, gür uzun saçlar, dolgun hatlara sahip bir fizik. Tabii bunların hepsi birer genelleme ama nasıl ki avrupalıları açık ten ve saçlarına göre sınıflandırabiliyorsak bunu da yapmak büyük ayıp değil. Bana göre en önemli şey göz hatlarını ön plana çıkarmak. Uzakdoğuyu katmadan orta doğuyu ve hindistan civarını ele aldığımızda kadınların genelde büyük ve şekilli gözlere sahip olduğunu görürüz. İkinci olarak dudaklar genelde dolgundur. Ne koyu renk ruj ne de açık pastel renklerden yanayım. Dudaklar zaten avrupai soluk dudaklara göre zaten ister istemez ön plandadır. Şeklini ve dolgunluğunu bir tık koyu renk rujla vurgulamak iyi olabilir.

  Alaturka tarzda genelde büyük takılar ve kırmızı sarı renkte kıyafetler yoğunlukta kültürel olarak. Ben eğer dengelenirse bunları da korkunç bulmuyorum biraz kültürü yansıtır davranmakta ne gibi sakınca var ki. Ayrıca artık bu tarzlar da ön planda. Kalın gür kaşlar, halka küpeler, dolgun hatlar vs. Neyse ben kısaca en mühim husus gözleri vurgulamak diyorum. en güzel gözler iran ve hindistan civarından geliyor bence. Koyu tenin de avantajları var. Kusurları kapatır, soluk tene kıyasla parlak gösterir yazın ışıl ışıl olur. Bronzer kullanımıyla yüz hatlarını ön plana çıkarmak da kesinlikle önerilmeli.

  bu ırka dayalı cilt tonu aşağılamalarının göz zevki ile pek alakası yok. Baskı ve toplumsal önyargı yaratmakla alakalı. Ha sen beyaz seviyorsundur ama bir başkası için güzel olan koyudur.

  buradaki kavgayı anlamadım. İlla batıya özenmeye çalışan karman çorman bir alaturkalık olmak zorunda değil mevzubahis.

  30 mart 13:21


  55. Duygu özaslan ve hayranları bu sözlükte yazar galiba, bu avrupa özentiliğinin başka açıklaması olamaz.

  30 mart 11:26

  54. Alaturka giyim tarzı falan biliyorum da alaturka hat nedir yav... Kıvrımlı vücut anlamında mı acaba? Anlamı ne olursa olsun, insanların vücutlarından dolayı eleştirildiği, "düzeltilmeye" çalışıldığı dönemleri geçtik arkadaşlar. Sonuç olarak (artık alaturka hatlılık ne demekse), kendini bu gruba koyan kadınlara tek önerim böyle devam etmeleri. Beğenmeyen de yallahhh

  30 mart 03:24

  53. Sözlükte karşıma sürekli alaturka kadın, alaturka giyim başlıkları soruları çıkıyor bugün. İçimden bir ses diyor ki yazardan birine hoşlandığı kişi alaturkasın tarzında bir şey söyledi o da buradan araştırmaya girdi ikinci ihtimal ise yazarın bu kelimeyi yeni öğrendiği..

  Alaturka hat ne ya? Öyle bir hat yok arkadaşlar hat kapalı. 

  30 mart 03:13

  52. Sebebi neydi ki???

  30 mart 02:50


  51. (bkz: Karantinada sıkılmaktan açılan saçmasapan başlıklar )

  30 mart 00:47

  50. Öneri başlığından alaturka veya ortadoğulu olma ayıbını nasıl örtebilirsiniz başlığına dönmüş. Hat mı, stil mi olduğunda da daha anlaşamamış insanlar.

  Görsel olarak gayet akdenizliyim ve açıkçası bana veya benzerlerime neyi layık gördüğünüz umurumda değil. Beni ben yapan her şeyi sevmek için seneler harcamışım, her nasılsam öyle mutluyum. Hiçbir zaman mavi/yeşil gözlü olmak istemedim, istemiyorum, dar kalçalı, daha uzun boylu, geniş omuzlu -veya siz Avrupai olmaya hangi anlamı atıyorsanız artık- onu olmaya meraklı değilim. Lütfen olduğunuz şey her neyse onu gururla taşıyın süslüler, özdeğerimizi fark etmekle herhangi bir kültüre veya onu temsil eden öğelere öykünmenin bir alakası yok.

  30 mart 00:42 30 mart 00:55

  49. Her şeyi,herkesi sınıflandırdıkları yetmiyormuş gibi şimdi de sıra vücut hatlarına gelmiş..Bu başlığı açan kişi,derdin ne gerçekten bilmiyorum ama bizi bir rahat bırakın artık

  30 mart 00:08