sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (2)

  23. Ezik, kendini gerçekleştirme eşiği yerde olan insan hareketidir. Cinsiyeti olmayan bi harekettir. İnsanlıktan nasibini almamış kişilerin yaygınca gösterdiği davranıştır. Allah ıslah etsin.

  10 şubat 07:15

  22. sağa baksa aldatma sayarım, sola baksa aldatma sayarım. dişi kuşa yem verse aldatmadır. berabersek kadın arkadaşı olamaz. benden önceki kadın arkadaşlarıyla artık mesajlaşamaz, görüşemez. onları düşünemez ve onlarla gülüşemez. mesajlaşırsa aldatmıştır, benim yanında ondan bahsederse aldatmıştır, eskaza düşündüyse aldatmıştır. porno falan seyredemez, artık fantezi mantazi kuramaz. berabersek her şeyine tapuyu koyarım. kadını hayal bile edemez. tek kadın benim. hele evlenirsek anne. kardeş bile dinlemem. artık onun ailesi benim dolayısıyla önce beni düşünmeli. neden çünkü aşk ve sevgi bunu gerektirir.

  10 şubat 06:18 10 şubat 06:25

  21. Ben de yaşadım bunu. Koyuyor insana yani, başka açıklaması yok. 1 sene oldu belki ama hala içimde acısı var. neden diye sorguluyorum bazen, yapabileceğim başka bir şey yok zaten. Kendimi parçalamıyorum aldatıldım diye, ağlamıyorum da. Sadece ara sıra aklıma düşüyor o kadar.

  15 nisan 2017 21:17

  20. Biriyle beraberken başkasına aşık olunabilir ama bunu var olan ilişkiyi bitirmeden yaşamanın karaktersizlikten başka hiç bir açıklaması yok.

  7 nisan 2017 22:14

  19. ahmet altan'ın eskilerde yayınlanmış bir kitabının adı. güzeldir, tavsiye ederim, vaktiyle çok spekülasyon yaratmıştı.

  aynı zamanda hepimizin de bir şekilde potansiyel olarak gerçekleştirmeye muktedir olduğumuzu düşündüğüm eylemdir. aldatmak da aldanmak da insana mahsustur. asla aldatmam diyen bir gün aldatacak olmakla birlikte aslında çok daha geniş bir tabirle kendi kendini aldatmaktan münezzeh değildir. aynı şekilde asla aldanmam diyen de illa ki bir gün en az kendine aldanacaktır.

  dengeler, karmalar, hayat, çok acayip işte böyle...

  15 ocak 2017 23:11

  18. Akşam bir arkadaşımla tartıştığımız konu. Nedir aldatmak? Biriyle sevişmek mi, görüşmek flört etmek mi, yoksa sadece birini düşünmek mi?

  4 yıllık iliskinde hic baskasini düşündün mü nasil olur diye sordu. Düşündüm dedim. Evet peki bu nedir kendini başkasıyla hayal etmek. Bu karsimdakinde bir eksiklik gördüğümden kaynaklaniyor. Butun kavgalar bu eksikliklerden kaynaklanmıyor mu peki? Nezaket eksikligi, dusuncesizlik, ihmal..

  O zaman bu bütün aşkları eksik kılmıyor mu? Hep bi tamamlanamamislik icinde miyiz yoksa? En azindan ben oyleydim, gördüğüm diğer aşklar da öyle.

  Hepimiz var mı bu potansiyel? Bana var gibi geliyor. Aldatan insanların yaşadıklarına baktigimda aldatmak için önlerine gelen bir firsat görüyorum çoğunlukla. Belki de bizim karşımıza henüz bu firsat çıkmamıştır. Eskiden bende ol.az karakterimde yok derdim. Ama şimdi aşkın varlığını sorgulayinca buna inanmamaya başlayınca sınırlar yok oluyor. Hatta insanlar yaşasın görsün istiyorum aşkın aslinda ne kadar yok olduğunu. Böyle de bir kafa karışıklığı işte.

  Edit: aklima nedense ' yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyecegim ama gitme lavinia' dizeleri geldi. Bilincaltim üstünden zeki. Belki de biz yalanlar istedigimiz icin aldatiliyoruzdur.

  15 ocak 2017 04:14 15 ocak 2017 04:17

  17. İçimi dökmem gerekiyordu bir anda kendimi yazarken buldum, kusura bakmayın. Konuyla alakalı konuşmak isteyenler olursa mesaj atabilir :(

  Aldatmak bence birinin karşısındakine yapabileceği en kötü şey. Resmen cinayet bu, karşınızdakinin sadece sizinle olan ilişkisini yaraladığınızı sanıyorsunuz ama aslında tüm ilişkilerini (geçmiş, gelecek farketmez) mahvediyorsunuz. İçine kurt düşürüyor, önüne gelen herkese öyle biri olsun ya da olmasın şüpheyle yaklaşmasına, güvenmemesine sebep oluyorsunuz; hayata, ilişkilere, kişilere bakışını değiştiriyorsunuz.

  Aşk gerçekten de karşınızdakinin eline silahı verip size karşı kullanmamasını ummak ve güvenmek. Böyle bir sorumluluğu alamayacaksanız girmeyin ilişkiye, söz vermeyin. Karşısındakini gerçekten seven, düşünen insanın içi titrer, o üzülünce kendisi daha da üzülür. Sizin destek olmanız beklenirken, hayat kendi başına yeterince zorken niye bir tekme de siz vuruyorsunuz? Üstelik sizin vurduğunuz yumuşak karna denk geliyor, beklenmiyor bilmem anlatabiliyor muyum?

  Karşıdaki insanın gururunu da incitiyorsunuz bu arada. Öyle basit sonuçları falan yok bunun, kocaman izler bırakıyor. Hele bir de üste çıkmak için bahane buluyorsanız yazıklar olsun.

  Affetmek mi doğru affetmemek mi bilemiyorum ama, işin kötüsü bazen insan duygularına, eski günlerine olan özleme yenik düşüyor. Gurursuz olduğu için de nefret ediyor bir de kendinden. Kapıyı çekip, sonra bir defa bile düşünmeyen insanlara nasıl özeniyorum bir bilseniz.

  Bazı insanlar onlara verdiğimi bilmediğim krediyi dahi tekrar tekrar bitirdiler artık, ama içimdeki o sizi gitmek bilmiyor be süslüler.

  7 aralık 2016 14:43

  16. Erkekleri pek bilmiyorum, ama gördüğüm kadarı ile kadınların aldatmasının yegane sebebi ilişki içinde bulundukları adamlardan intikam almak oluyor.

  Aynı şekilde duyduğum tüm hikayelerde de en duyulmaz diyeceğiniz aldatma da en olmadık yerde insanın ayağına dolanıyor.

  23 haziran 2016 17:13

  15. Explorer'dan Chrome'u indirmek. (gizlinot: bi ara nette çok dolanıyordu ya bu söz )

  (gizlinot: az önce anneme mozilla'yı chrome'dan indirirken bu söz geldi aklıma. ) (gizlinot: evet, annem laptopuyla internette geziniyor. ) (gizlinot: çünkü o bir çılgın )

  19 haziran 2016 22:56 19 haziran 2016 22:59

  14. aldananların dünyasında olur.

  kaypak temeller üzerine kurulmuş ilişkilerin hepsinde aldatan ve aldanan olacaktır. basite indirgeyelim: iki kişi var. cinsel dürtülerle bir araya gelip ilişki kuruyorlar. sonra o ilişkinin aşk mayası tutmuyor. haliyle ortaya oldukça kalitesiz vıcık vıcık bir şey çıkıyor. sonrası malum. birisi gönlünü başkasına kaptırıyor. öteki taraf egolarını kıskançlıkla bileyerek saldırıya geçiyor. falan filan... bildik yavan senaryo.

  birisi tarafından seviliyorsanız, bunu zaten bilirsiniz. tüm hücrelerinizle hisseder, tüm algınızla bunu idrak edersiniz. içinizde en ufak bir kuşku varsa bilin ki sürdürdüğünüz ilişki artık bambaşka bir yola sapmıştır. evet oradada güzel anlar olacak. ama siz zorladığınız ve fedakarlık yaptığınız için olacaklar. kısacası aldanmayı işte bu anda zaten kabullenmiş sayılıyorsunuz.

  11 aralık 2015 02:23 11 aralık 2015 02:28