sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (27)
 • medya (2)

27. ilişkilere dair tek kırmızı çizgimdir. hiç aldatılmadım aldatmadım da fakat başıma böyle bir şey gelse yapacağım tek şey 1 kelime dahi etmeden bırakmak. sonrasında olgun bir şekilde yanlışım var mıydı diye düşünmek.

10 şubat 16:53

26. Ezik, kendini gerçekleştirme eşiği yerde olan insan hareketidir. Cinsiyeti olmayan bi harekettir. İnsanlıktan nasibini almamış kişilerin yaygınca gösterdiği davranıştır. Allah ıslah etsin.

10 şubat 07:15

25. sağa baksa aldatma sayarım, sola baksa aldatma sayarım. dişi kuşa yem verse aldatmadır. berabersek kadın arkadaşı olamaz. benden önceki kadın arkadaşlarıyla artık mesajlaşamaz, görüşemez. onları düşünemez ve onlarla gülüşemez. mesajlaşırsa aldatmıştır, benim yanında ondan bahsederse aldatmıştır, eskaza düşündüyse aldatmıştır. porno falan seyredemez, artık fantezi mantazi kuramaz. berabersek her şeyine tapuyu koyarım. kadını hayal bile edemez. tek kadın benim. hele evlenirsek anne. kardeş bile dinlemem. artık onun ailesi benim dolayısıyla önce beni düşünmeli. neden çünkü aşk ve sevgi bunu gerektirir.

10 şubat 06:18 10 şubat 06:25

24. bir kadın size göre çirkinse ve evli olduğu erkeğin yanına yakışmıyorsa ben o erkeği elde edebilirim, erkek de karısını aldatabilir o zaman anlayışından lütfen ama lütfen vazgeçin. bu size yaptığınız şeyin doğru olduğunu, buna hakkınız olduğunu falan göstermez. kendi kendinize bahaneler üretmenin anlamı yok. herkesi aldatabilirsiniz ama kendinizi asla. işin en kötü yanı da böyle bir yalana kendinizi inandırmanız. en büyük ihanet, insanın kendini aldatmasıdır çünkü.

19 ekim 2017 16:30

23. Gece gece içime dert olmuş konudur. Sanmayın ki aldatan mutlu aldatan keyifli. Pek hoş bir şey değildir yaşadıkları. nerden mi biliyorum yaptım ordan biliyorum. 1.5 yıl geçti benim hala içim sızlar.

Bundan 4 yıl önce falan bi adamla tanıştım ama nasıl iyi arkaaş olduk arkadaş değil ruh eşi adeta neyse efenim gel zaman git zaman yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyo her şeyimi biliyo müthiş bir arkadaşlık. Ben o ara kaç erkekle çıktım kaçından ayrıldım gittim omzunda ağladım falan bı arada o kimseyle görüşmüyo 2. Yılın sonunda ben sana aşığım dedi bana. ben sana senden başka erkekleri dinleyecek kadar aşığım. ben şok. Uzaklaşmak istedim olmadı falan derken hooop biz sevgili olduk. Ama böyle bi mutluluk böyle bi huzur yok. Her anımda yanımda her zorlukta arkamda ama arinna rahat durur mu durmuyo içim içimi yiyo neymiş de ben bu adama aşık değilmişim. B** var çünkü.

Bütün zor günler geçti ben istediğim işe girdim bana sonsuz yardımları oldu falan derken iş için şehir değiltirmem gerekti.Sürekli telefondayız ama ben biliyorum bu ilişki bitecek beni hem çok bunaltıyo sürekli ona yalan söylüyomuşum gibi davranıyo ama söylemiyodum gerçekten. Bir de hala aşk yok bilmemne tırı vırısı ben de. O sırada iş yerinde bi çocuk ama o ne tip o ne karizma hani gören bi daha bakıyo. Acayip etkileniyorum adamdan ellerim falan titriyo o derece. Bi taraftanda dur kızım diyorum kendime. Kendimce uzak durup sadece arkadaş olmaya çalışıyorum. Adama da söyledim sevgilim var falan diye ama pek iyi değil aramız bunu da belirttim. Niye çünkü aklımca kenarda dursun diyorum tüü benim suratıma. Bigün bu adamla iddiaya girdik kazandım falan beni yemeğe götürmek istediğini söyledi ben de deli gibi gitmek istiyorum ama sevgilime söyleyemem tabi bastım yalanı kızlarla bla bla blaaa neyse yemeğe gittik bi güzel yedim bana pahalı bi hediye saat almış onu da bi güzel taktım ama bi taraftanda içim içimi yiyo eve gitmek istiyorum. Gidip bu ilşkiyi bitireceğim hemen. Öyle yapınca aldatmış olmayacağım aklımca. Eve gittin aradım hemen ben daha demeden ağzına geleni saydı öğrenmiş onunla yemeğe gittiğimi tabi ben salya sümük. Ayrıldık evet sonra ne mi oldu. Adam tam1 ayda 15 kilo vermiş. Gözleri çokmüş iş hayatında çok zorlanmış. Alkolu abartmış ağzının içinde yaralar çıkmış kendimden hiç bu kadar nefret etmemiştim

ben mi ne oldum bi ayrıl bi barış bi ilişki yaşadım o adamla beni bazen çol ağlattı bazen değil çoğu zaman

1.5 yıl geçti adam nişanlanmış benden çok daha güzelini bulmuş valla aferin ona. Nişan dans fotolarını izledim. Birbirlerini gerçekten seviyolar bence gözlerinden belli allah mutlu etsin. Benim de aklıma geldikçe bu anım içim sızlar gözlerim dolar.

27 mayıs 2017 02:09 27 mayıs 2017 02:12

22. Ben de yaşadım bunu. Koyuyor insana yani, başka açıklaması yok. 1 sene oldu belki ama hala içimde acısı var. neden diye sorguluyorum bazen, yapabileceğim başka bir şey yok zaten. Kendimi parçalamıyorum aldatıldım diye, ağlamıyorum da. Sadece ara sıra aklıma düşüyor o kadar.

15 nisan 2017 21:17

21. Biriyle beraberken başkasına aşık olunabilir ama bunu var olan ilişkiyi bitirmeden yaşamanın karaktersizlikten başka hiç bir açıklaması yok.

7 nisan 2017 22:14

20. ahmet altan'ın eskilerde yayınlanmış bir kitabının adı. güzeldir, tavsiye ederim, vaktiyle çok spekülasyon yaratmıştı.

aynı zamanda hepimizin de bir şekilde potansiyel olarak gerçekleştirmeye muktedir olduğumuzu düşündüğüm eylemdir. aldatmak da aldanmak da insana mahsustur. asla aldatmam diyen bir gün aldatacak olmakla birlikte aslında çok daha geniş bir tabirle kendi kendini aldatmaktan münezzeh değildir. aynı şekilde asla aldanmam diyen de illa ki bir gün en az kendine aldanacaktır.

dengeler, karmalar, hayat, çok acayip işte böyle...

15 ocak 2017 23:11

19. Akşam bir arkadaşımla tartıştığımız konu. Nedir aldatmak? Biriyle sevişmek mi, görüşmek flört etmek mi, yoksa sadece birini düşünmek mi?

4 yıllık iliskinde hic baskasini düşündün mü nasil olur diye sordu. Düşündüm dedim. Evet peki bu nedir kendini başkasıyla hayal etmek. Bu karsimdakinde bir eksiklik gördüğümden kaynaklaniyor. Butun kavgalar bu eksikliklerden kaynaklanmıyor mu peki? Nezaket eksikligi, dusuncesizlik, ihmal..

O zaman bu bütün aşkları eksik kılmıyor mu? Hep bi tamamlanamamislik icinde miyiz yoksa? En azindan ben oyleydim, gördüğüm diğer aşklar da öyle.

Hepimiz var mı bu potansiyel? Bana var gibi geliyor. Aldatan insanların yaşadıklarına baktigimda aldatmak için önlerine gelen bir firsat görüyorum çoğunlukla. Belki de bizim karşımıza henüz bu firsat çıkmamıştır. Eskiden bende ol.az karakterimde yok derdim. Ama şimdi aşkın varlığını sorgulayinca buna inanmamaya başlayınca sınırlar yok oluyor. Hatta insanlar yaşasın görsün istiyorum aşkın aslinda ne kadar yok olduğunu. Böyle de bir kafa karışıklığı işte.

Edit: aklima nedense ' yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyecegim ama gitme lavinia' dizeleri geldi. Bilincaltim üstünden zeki. Belki de biz yalanlar istedigimiz icin aldatiliyoruzdur.

15 ocak 2017 04:14 15 ocak 2017 04:17

18. İçimi dökmem gerekiyordu bir anda kendimi yazarken buldum, kusura bakmayın. Konuyla alakalı konuşmak isteyenler olursa mesaj atabilir :(

Aldatmak bence birinin karşısındakine yapabileceği en kötü şey. Resmen cinayet bu, karşınızdakinin sadece sizinle olan ilişkisini yaraladığınızı sanıyorsunuz ama aslında tüm ilişkilerini (geçmiş, gelecek farketmez) mahvediyorsunuz. İçine kurt düşürüyor, önüne gelen herkese öyle biri olsun ya da olmasın şüpheyle yaklaşmasına, güvenmemesine sebep oluyorsunuz; hayata, ilişkilere, kişilere bakışını değiştiriyorsunuz.

Aşk gerçekten de karşınızdakinin eline silahı verip size karşı kullanmamasını ummak ve güvenmek. Böyle bir sorumluluğu alamayacaksanız girmeyin ilişkiye, söz vermeyin. Karşısındakini gerçekten seven, düşünen insanın içi titrer, o üzülünce kendisi daha da üzülür. Sizin destek olmanız beklenirken, hayat kendi başına yeterince zorken niye bir tekme de siz vuruyorsunuz? Üstelik sizin vurduğunuz yumuşak karna denk geliyor, beklenmiyor bilmem anlatabiliyor muyum?

Karşıdaki insanın gururunu da incitiyorsunuz bu arada. Öyle basit sonuçları falan yok bunun, kocaman izler bırakıyor. Hele bir de üste çıkmak için bahane buluyorsanız yazıklar olsun.

Affetmek mi doğru affetmemek mi bilemiyorum ama, işin kötüsü bazen insan duygularına, eski günlerine olan özleme yenik düşüyor. Gurursuz olduğu için de nefret ediyor bir de kendinden. Kapıyı çekip, sonra bir defa bile düşünmeyen insanlara nasıl özeniyorum bir bilseniz.

Bazı insanlar onlara verdiğimi bilmediğim krediyi dahi tekrar tekrar bitirdiler artık, ama içimdeki o sizi gitmek bilmiyor be süslüler.

7 aralık 2016 14:43