yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • medya (0)

  58. Yanınızda ilacınız yoksa gününüz yada geceniz mahfolmuş demektir geçmişler olsun. Kurtarıcım olan aerius ve deloday dönüşümlü olarak hayatımdan eksik olmaz, onlar olmasa ne yapardım...

  22 ağustos 23:55

  57. Sürekli burnumu kaşındırtıp yaz kış peçeteyle gezmeme sebep olur. Hatta bu girdiyi yazarken de swh.

  22 ağustos 23:26

  56. Genelde diger insanlar tarafından hafife alınan, tat kaçıran müzmin bir durum

  22 ağustos 10:14

  55. işte bu ben. her sabah hasta olarak uyanıp gün sonuna doğru biraz olsun hafifliyor. Sürekli burnum tıkanık vaziyette, gözler şiş kan çanağı. resmen her gün böyleyim. ilaç içmediğim günler tabii.. doktorum desmont isminde bir ilaç önerdi. nicelerini denemişim bunu da deneyeyim bari dedim. Gece rüyalarımdan kabusla uyanıyordum.bir süre beni idare etti. bu ilaç. Ama şöyle bir şeyde var, artık ilaç dahi içemiyorum. Hamilelikten dolayı. Doktorum burun etini küçültelim en azından nefes almanı engellemesin demişti. (alerjiden dolayı burun etim şişiyor. Dışarıdan burnuma bakıldığında burnum şiş gözüküyor. ) Ben ameliyat olmadım ve hamilelikte doktorumun söylediği gibi daha da arttı. Artık geceleri hapşırarak uyanıyorum. ilaç içemediğim için sabah hatta öğlene kadar da alerjim sürüyor..

  22 ağustos 10:09

  54. Dört mevsim benimle yaşayan ve hayat kalitemi düşüren illet. Nasıl geçer diye her yolu denersiniz ama olmaz hiçbir işe yaramaz asla terketmez sizi . Lanet şey. 

  22 ağustos 08:23

  53. özellikle bahar aylarında başlayan beni benden alan illettir kendileri. mart geldiği anda hapşırmaktan resmen ölüyorum. hatta arka arkaya o kadar hapşırıyorum ki beyin damarlarım çatlıyormuş,kalbim durmuş gibi hissediyorum. sadece hapşırmakla kalsa yine iyi gözlerimden sünen beyaz renkli değişik şeyler çıkıyor bu da hayat standartımı inanılmaz düşürüyor. benim alerjim sadece toza,kedi köpek tüyüne,polene değil. fındık,fıstık,bamya ve şeftali tüyüne,hatta 1-2 yıldır malesef ki karpuza da reaksiyon göstermeye başladı.geçenlerde dayanamadım 4-5 çatal karpuz yedim dudaklarım şişti,boğazım karıncalanmaya başladı en son boğazımda şişti nefes alamadım,soluğu acilde aldık. Böyle bir meret.

  22 ağustos 01:00

  52. senelerdir polene alerjim vardı zaten sürekli ilaç içerdim ancak bu sene vücudumda çıkan kırmızı büyük kaşıntılı lekeler meydana geldi. 2 hafta acaba yediğim bir şey mi dokundu diyerek yediklerime içtiklerime dikkat ettim ama olmadı duştan çıktığımda bile kaşınmaya devam ediyordum. en son doktoruma randevu bulup gittim . ilk olarak kollarıma ddaha sonra sırtıma test yaptılar . kollarıma yaptıklarında ev akarı , böcekler , polenlerin türlerine kadar alerjim çıktı. kan değerlerimde de alerjide %500 lük bir artış vardı neredeyse. doktorum bunlarla alakalı değil dedi ve deri biyopsisi istedi. küçük bir parça alıp patalojiye gönderdiler ve o dönem acile gidip kullandığım ilaçlarım derimde iz bırakıp kaşıntı yapmış .(gizlinot: doktorumda sağolsun biraz korkutmuştu beni cilt kanseri olduğumu bile düşünmüştüm sayesinde ) bu sene öğrendim bu kadar şeye alerjim olduğunu. zaten yaz kış farketmeden hapşırıp tıksırmaktan öksürmekten bıkmıştım bunlarda çok güzel oldu üstüne :) ama yine de şükür ki o bir aylık sürci atlattım bana işkence gibi gelmişti.

  26 ekim 2018 08:32

  51. Her sene ofiste ilk hasta olarak ipi gogusleyendim. Senelerce bünyem çok zayıf diye cabuk hastalandigimi düşündüm. 2-3 gün burnum tıkanır düzelir, en geç bir hafta sonra yine aynı kısır döngü devam ederdi. Sonrasi öksürük, burun tıkanması, geniz akıntısı...

  ilk alerjimi cilt doktoru farketti. Yazlari uyuz olmus gibi kasinirdim. Bu sikayetle gittigimde once dus jelleri cikti hayatimdan. Deterjani rendelenmis sabunla degistirdim sonra. çamaşır suyu tikadigindan sirke, karbonat, boraksla tanistim. Gazlı deodorantlar yerine kan taşı girdi hayatıma koltuk alti roll on niyetine. Parfüm yerine ise katı parfüm ya da nuxe kuru yağ.

  Ev akarindan, bugdaya, mantardan polenlere kadar alerji testinde yer alanlarin %80 ine alerjim var. (kedi köpek tüyüne çıkmadı allahtan)

  Kötü tarafı devamlı hastalıklı bir halde dolaşıyorsunuz. Benden önce öksürüğüm giriyor mekana. asansorler benim icin çin işkencesinden farksız alerjimin azdigi zamanlarda. alerjisi olanlar için o kadar büyük başka bir işkence yok inanın. Şu sıralar yine mihman oldu alerjim bana.yas aldikca iyilesme sureniz daha da uzayabiliyor.

  Alip da kullanamadigim urunler ise cabasi. Kiminin kokusu, kiminin cildimi kizarmasi, kimisinin ufak sislikler birakmasi cabasi. allahtan bırakınca bu etkiler geçiyor.

  Tek güzel tarafi daha cok kollamak zorunda oldugunuzdan, gerçekten doğal şeylere yönelmeye başlıyorsunuz.kompleks ürünlerdense basit ürünlere yönelmeye çalışıyorsun. (basit derken içeriği daha az urunler)

  25 ekim 2018 21:46 25 ekim 2018 22:14

  50. küresel mevsim değişikliğinin havadaki etkisinden ötürü polen alerjisi, toz akarı alerjisi gibi havadan geçen, nem oranıyla da ilgili olanları kötüye gidiyor ve gitmeye devam edecek maalesef. ondan mıdır yoksa başka bir şeyden midir bilmem toz akarı alerjim her sene daha şiddetleniyor.

  aslında bu seneye kadar toz akarı alerjisi olduğumu bile tam bilmiyordum. toza tepki verdiğimi biliyordum da arada 1-2 tane sivilce dışında bir şey fark etmediğimden çok da ciddiye almadım. nefes darlığı şikayetiyle doktora gidip bir sürü testten sonra öğrendim. geçen senelerde yaşadığım tuhaf sağlık problemleri de alerjik tepkiymiş meğer. tam bir twist end oldu benim için.

  kızarıklık, kaşıntı, döküntü, sivilce gibi cilt problemleriniz varsa ve/ya da hasta olmadan hapşuruyorsanız, gözlerinizde kırmızılık ya da kuruluk oluyorsa, burnunuz sık akıyorsa. soğuk algınlığı diye düşündüğünüz 2-3 günde geçen rahatsızlıklarınız oluyorsa alerji testi yaptırın. durum sandığınız şey değil alerjik tepki olabilir. doktorlar kendi alanlarıyla durumu değerlendirip alerjiyi unutabiliyor bu arada, siz her şekilde alerji testi yaptırın. örneğin bende blefarit var, gerçekten var, ama göz kapaklarımda yaşadığım problemler bazen toz akarı alerjisindenmiş meğer. oysa göründüğüm tüm göz doktorları hep blefarite yordu o bende mevcut olduğundan.

  25 ekim 2018 20:41

  49. ilkbahar da ve sonbahar da ömrümden ömür götüren hastalık. Bir de astımımla birleşince hayat çekilmez bir hal alıyor...

  20 ekim 2018 10:36