yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (0)

  50. 2 mayısta girip türkçede hiçbir soruyu emin olarak işaretleyemediğim sınavdır. çoğu kişi türkçenin zor olduğunu söylüyor ama aşırı moralim bozuldu sınav esnasında.

  3 mayıs 17:49

  49. bugün eşit ağırlıktan girdiğim sınavdır. tam kapanma döneminde sınavların iptal edileceği ilan edilirken ales iptal edilmedi. bence yerinde bir karardı. sessiz ve sakin bir sınav ortamı oluşmuştu. sınavın içeriğine gelecek olursak bence bu ülkede hiçbir zaman emeğinin karşılığını alamıyorsun. gayet yüksek türkçe netlerim olmasına rağmen ki bunlar da ösym sınavlarından çıkardığım sonuçtur, oldukça zorlandığım bir sınavdı. zorluk kesinlikle soruların içerdiği zorluk değildi. zorluk şıkların anlamsızlığı, defalarca okunmasına rağmen anlaşılmasının güçlüğü, çok ciddi anlam ve anlatım bozuklukları taşıyor olmasıydı. akademik personel alıyoruz zorlayalım demişler muhtemelen ama gerçekten saçmalamışlardı. matematik ise oldukça kolay ve çözülebilirdi. bu ilk denememdi, devamı gelecek...(gizlinot: keşke gelmese ama bu şartlar altında zor)

  2 mayıs 22:38

  48. Zamanında hiç çalışmadan ve matematiğin yarısını bile çözmeden 80 civarı puan aldığım basit sınavdır. Yüksek lisansa girmeme yetti. Sadece mantık çalışılıp matematik konuları tekrarlanırsa çok rahat 85 üzeri alınır. Tabii sözeliniz zaten iyiyse.

  21 şubat 08:55


  47. 2020 ekimde bir kere parasını ödemiş olup, covid nedeniyle ertelendikten sonra şubatta 20 gün sonraya aldık ehe ehe diyerek insanı rezil rüsva etmiş sınavdır.

  1. Ekimdeki Mevcut konumumdan kmlerce ötede yaşıyorum

  2. Takvim olarak hazırlanmam için en uygunsuz döneme denk geldi.

  3. Sınavımı iptal etmenin yolu yok.

  O parayla neler neler yapılırdı diye gururumdan sınava şu kadar saat kala deneme çözmeye çalışıyorum. Türkiye'de yüksek lisans bile yapmayacağım, hayatımda o kadar sürede o bile değişti artık insan bir cayma hakkı tanır ey ÖSYM.

  Edit: sayısal 91 alırım şukunuzu

  20 şubat 17:28 2 mart 18:02

  46. sadece ales, yds ve gpa ile alım yapan programlar için genellikle %50 etkilediğinden iyi bir ales notu almak önemlidir. fakat işin içinde bilim sınavı veya mülakat varsa, alesin etkisi kuş kadar olur. çünkü bilim sınavları ve mülakatlar sübjektif değerlendirmeye açıktır; hocanın tanıdığı, akrabası olan, o üniversitede referans bulan; süreci başarılı tamamlasanız bile sizin önünüze geçebilir. ales'iniz gpa'iniz ondan yüksek olsa da fark etmez. çünkü ales'in etkileme oranı %20-25'lere kadar düşerken, sübjektif değerlendirmeler %50'ye kadar puanları oynatabilir. dolayısıyla referans işleyen üniversitelere 90 puan ales veya 70 puan ales ile başvurmak arasında fark yoktur. ales'i, yds'si düşük, gpa'i alt sınırlarda olup, bilim sınavlarında 90-100'ü patlatan arkadaşlarım oldu. çalışmış olanları tenzih ediyorum tabii.

  1 ağustos 2020 17:34

  45. Bir süredir çıkmış soruları çözerek çalışmaya başladığım sınavdır. Eğer herhangi bir erteleme olmazsa 6 Aralık günü yapılacak sınava gireceğim. Evde çalışırken farkettiğim, belli bir tempo ve düzenle çalışmadığımdır. Bu yüzden kursa gitmeye karar verdim. Hedefim 95+. İstanbul içi, semt ayrımı olmaksızın kurs önerilerine açığım.

  1 ağustos 2020 16:07

  44. Sınav ucreti 120 tl olmuş yazıyla yüz yirmi! Şaka mısınız ya. Resmen insan sömürüyorlar. Durumu olmayan ama başarılı olacak birçok kişi belki de bu sınava giremeyecek. Kimine az geliyor olabilir ama çoğu kişinin sinav için ayıracak o kadar bütçesi yok. devletin yaptığı bir sinavda iki kağıt iki kalem için 120 tl almak... diyecek söz yok. 

  Basvuru yaparken yanlışlıkla başka bir sınava tıkladım ve o sinavın ucreti tam tamına 270 turk lirasıydı. Türkiye her şeyinle insanı aşırı yoruyorsun. 

  13 mart 2019 16:52 13 mart 2019 16:52


  43. yıllar önce öylesine girdiğim,oku oku oku bitmeyen sonucunda da 78 aldığım bir sınav.Gireceklere tavsiyem bilgiden çok yoruma dayalı soru pratiği yapmaları,o kadar uzun sorular var ki sadece okurken zaman geçiyor ve ucu ucuna bitiriyorsunuz,ona dikkat edin.

  11 aralık 2018 21:26

  42. 18 kasım'da yapılan ales/3 açıklanmış süslüler. ilgilisinin bilgisine.

  11 aralık 2018 15:48

  41. 18 Kasım'daki ALES/3 başvuruları başlamıştır. Başvuru süresi kısa ve geç başvuru da daha pahalı. Kaçırmak istemeyenlerin dikkatine.

  20 eylül 2018 22:21