sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (82)
 • medya (10)

82. Allık ve bronzer uygulamasıni beğenmediğim ancak piyasadakilere göre daha mütevazi oldugunu düşündüğüm makeup artist. Ayrıca uzun stalklamam sonucu 114 kilodan şimdiki kilosuna düşüşünü görünce tebrik etmek istedim kendisini. Bu fotoğraftan sonra daha da kilo vermiş helal olsun valla. (link: https://www.instagram.com/p/jcc_JRRwId/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1kase5gar8srl Instagram fotoğrafı)

10 şubat 12:09

81. makyajlarını beğenmediğim ve çok alaturka bulduğum mua. bronzer ve allığı her zaman aynı noktaya bolca sürmesi, 2000li yılların başlarında kadınların terracota allıkları elmacık kemiğinin üstüne boca etmesine benziyor ve çok anlamsız buluyorum, yüzünde tüp patlamış gibi duruyor ve sürekli aynı şeftali tonları kullanıyor. fresh duruyor dediği her şey de yüzde fazlasıyla ağır ve makyaj makyaj görünüyor. kare kalın kaşlar, ultra yapay çerçevelenmiş dudaklar bana bol estetikli ortadoğu kadınlarının yaptığı makyajı anımsatıyor.

26 ocak 21:09

80. Bu kadının duygu özaslan’la çektiği bir video vardı. Orada duygu’ya “ben sana bir teknik göstermiştim hatırlıyor musun?” Diyordu. Teknik de üst dudağın ortasından dümdüz kalem geçip dudakları hacimli göstermekmiş. Duyunca “gerçekten bu mu?” Dedim o kadar teknik teknik diye üstelediği.

Büyük bir keşif bulmuş gibi anlatması şaşırtmıştı, eli ilk defa ruja değen bir insanın bile bildiği bir şeydir yani.

tecrübeli bir makyaj artisti görünce insan değişik bir şey anlatacak sanıyor. O “tekniği” duyduktan sonra kapatmıştım zaten videoyu. (gizlinot: swh)

23 ocak 19:34

79. kendisini çok çok uzun zaman önce takipten çıkardım. çok tatlı sempatik biri olduğu için biir türlü unfollowlamıyordum ama her postta her storyide aynı yüzleri görmekten çok sıkıldım. kişiler farklı ama yüzler aynı. herkese ama herkese aynı makyajı yapıyor. sürekli nude ruj, şeftali tonlu makyaj. tüm gelinleri aynı. kendisini çektiği storylerde de sürekli nude mac ruju (adını unuttum) sürüyor dudağına, bi gün parlak bi gün mat :) geline göre makyaj yapmalı kesinlikle, her insan da her makyaj aynı durmuyor maalesef.

18 ocak 13:26

78. Yaklaşık 4-5 aydır instagramdan takip ediyorum ve birşey farkettim (farkedilmeyecek gibi değil ama olsun) bu kadının tümmm makyajları aynı. Birisine evening glow diğerine after glam başkasına night bilmem ne diyor ama değişen tek şey bronzerın&allığın rengi nadiren de uygulanma şekli oluyor bazen de taktığı kirpik değişiyor bu.

Bronzerın ve allığın rengini biraz koyultarak ya da soft yaparak makyajın değiştiğini sanıyor heralde. Beceriksiz ya da yapamıyor demiyorum çünkü biliyorum ki çok güzel şeyler çıkabilir Alev Karslı'dan ama yapmıyor. Basite mi kaçmak istiyor anlayamadım ki. Şöyle renkli, parıltılı cut crease li göz makyajları, dudağı ön plana çıkarak makyajlar ne bileyim vamp kadın makyajı yapmasını çok isterdim açıkçası. Hepsini geçtim tüm gelinlere istisnasiz aynı göz makyajını yapıyor. Evet gelinlik giyildiği için bir geline her göz makyajı gitmez ama bununkisi hep aynı. Tuhaf valla hele gelin makyajı için istediği parayı duyunca kendim de rahatlıkla yapabilirim ki bunu diyorum.

Birde tanım atıyım: hep aynı makyajı yapan makyaj artisti.

18 ocak 02:40

77. tanım olarak makyaj artisti. bana göre dudağına sürdüğü o abartılı glosslarla kendine korkunçlu makyajlar yapan kadın.

13 ocak 16:51 13 ocak 16:58

76. Insta storysinden geliyorum suan, kendisi korkunç derecede allık süren make up artist (?) 

13 ocak 01:28 13 ocak 01:29

75. Tanım: mac cosmetics’te kıdemli makyaj artisti. 

Yaptığı makyajları genellikle beğeniyorum ama hikayede paylaştığı bu fotoğrafa çok şaşırdım. Çok sıcak tonlu bir renk olduğu için ve kulak hizasına doğru uzanmadığı için kontür uygulaması değil diye düşünüyorum. Yüzünü kış günü ısıtmak gibi bir derdinin olduğunu da zannetmiyorum zira alnına doğru da geçmemiş ürünü, lokal olarak bir yere yerleştirmiş sadece. Allık olduğuna kanaat getirdiğime göre, yoğun allık uygulamasını hiç beğenmedim. Bu iş üzerine herhangi bir eğitimim yok, yanlış bir yorum yapmak istemem. Ama Göze hoş görünen bir allık uygulaması değil gerçekten, ütü basılmış gibi duruyor. Sanırım ürünü bol kullanmayı seviyor. 

ilgili medya:
1
12 ocak 22:06

74. Medyada gördüğüm kadarıyla kahvaltıda beyaz zambaklar ülkesinde okuyan mua ahsjfgjfgkh yalnız konsept yanlış olmuş kar, kahve olacaktı

6 ocak 13:48

73. Az önce paylaştığı hikayeyi gördüm ve hiç anlam veremedim. Nişanlısı ile yapacağı Pazar kahvaltısının fotoğrafını paylaşmış ama yana süs olsun diye kitap koymak neden? Cidden anlamıyorum insanların sırf gösteriş olsun diye kitapları hikayelerinin orasına burasına sıkıştırmalarını. İyi de bunlar aksesuar değil ki. O kadar eminim ki masaya oturur oturmaz kitapların gülerek yana konacağından. Bu olayın gösteriş olduğu izlenimine kapılmamın sebebi ise iki kişi olmalarına rağmen üç kitap koyması oldu..

Edit: heynowheynow uyardı etiketli olan kişi nişanlısı değil başka bir mua imiş. 

ilgili medya:
1
6 ocak 12:55 6 ocak 13:43