yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. Arama butonunda istediğim ürünü atlattıktan sonra ilk işim filtrelemek oluyor. Ücretsiz kargo, yıldız sayısı olmazsa olmazım. Daha sonra sipariş sırasına göre sıralıyorum. Beğendiğim ürünlerin kullanıcı fotoğraflarını inceliyorum. Böylece alıp pişman olduğum hiç bir ürün çıkmadı.

  Ukte: (yazar: glow)

  20 ocak 2018 08:52

  2. - yıldızı yüksek olan satıcılardan alışverış yapmak.

  -alıcıların pylaştığı fotoğraflara bakmadan alışveriş yapmamak.

  -satıcılardan indirim istemek.yapmasalar bile hediye sözü verenler oluyor,denemekten Zarar çıkmaz.

  -ürünleri iyice araştırmak çünkü aynı ürünü çok daha ucuza bulabilirsiniz.

  -iki büyük indirim dönemi var biri 11.11 diğeri(gizlinot: kasımda) yıl donumu indirimi(gizlinot: martta sanırım).

  11.11 de ürünlerde genel bir indirim oluyor, çok aşırı değil ama işe yarıyor.

  Yıl dönümü indiriminde ise kuponlar veriliyor ve baya kârlı bir alışveriş oluyor,kesinlikle bu indirimden almanızı tavsiye ederim.

  -istek listenizi kategorilere ayırarak daha sistemli hale getirebilirsiniz alışverişinizi.

  20 ocak 2018 10:08

  3. instagram butiklerindeki çoğu ürünlerin fotoğraflarını aratarak 20-30 lira kar edebilirisiniz. (hele ki butiğin infosunda teslim 20-40 gün yazıyorsa mutlaka aliex'den alıp size kakalıyordur.)

  mutlaka satıcılarla illetişime geçmek.

  ilk önce stok bilgisini öğrenmek. (var gözükse de olmayabiliyor. para iadesi sancılı bi dönem.)

  geri bildirimdeki ürün fotoğraflarını incelemek.

  27 şubat 2018 19:47


  4. arama motorunda bi ürünü arattıktan sonra en iyi eşleşme seçeneğine tıklayın. ben aynı zamanda ücretsiz sevkiyat a da tıklıyorum. o şart değil ama bazen almak istediğiniz ürünün sevkiyat ücreti kendi ücretinden pahalı olabiliyor e bizim de zaten aliexpress i tercih etme sebeplerimizden biri ucuz olması olduğu için dolayısıyla ücretsiz sevkiyatı da seçiyorum ben. yine de size kalmış tabi.

  sonra o ürünle ilgili çıkan sayfaların birçoğunu açıyorum. butiklerin puanları 4.6nın altına düşene kadarki tüm sayfaları açıyorum 4.6puanın altındakileri değerlendirmeye bile almıyorum. diğerleri arasından en çok sipariş alan sayfalarla başlayarak geri bildirimlerini kontrol ediyorum. ürünlerin müşteriler tarafından paylaşılan fotoğraflarına mutlaka bakıyorum. olabildiğince az risk alarak alışverişimi yapıyorum. siparişler kısmında o ürünün son geliş tarihi var. o tarihi mutlaka takip edin. o tarih geçtikten sonra açtığım open dispute lerde paramı geri alamadım ben. o yüzden o tarihi bi kenara not ediyorum ve takip ediyorum. ürün saatller kala hala elime ulaşmamışsa open dispute açıp paramı geri alıyorum.

  benim bu site ile ilgili olarak şöyle de bi prensibim var süslüler. bu siteden asla bir arkadaşıma sipariş üzerine birşey almıyorum. zira sonucun hayal kırıklığı olma ihtimali her zaman var. bazen aynı butikten aynı ürünü aldığınız zaman bile var. başıma geldi çünkü. bu durumda doğal olarak parasını da alasım gelmiyor arkadaşımdan. o yüzden kimseden sipariş falan almıyorum. eğer birşey alacaksam kendisine söylemeden içimden geldiyse alıyorum. gelen üründe sıkıntı yoksa gidip hediye ediyorum. ancak bu şekilde yani.

  edit: ayrıca sevgili (yazar: pallua) çok doğru bir noktaya değindi. instagramda aliexpressten aldığı şeyleri satanlar var. benim arkadaşlarımdan birinin bi sayfası var. 3500 kadar takipçisi var. kendi eliyle yaptığı ürünleri satıyor aslında. ama arada yurtdışından da getirdiği birkaç ürün varmış. geçen gün ürünlerden bi tanesinden kendime istedim. "onları ben yapmadım yurtdışından getirtmiştim o zaman" dedi. ve aliexpress falan da demedi :)) sonra aklıma ürünü aliexpresste aratmak geldi de öyle buldum. onun sattığından çok daha uygun fiyata tabi :)) bi de arkadaşın yani bunu söylemeyen :)) biz de gördüğümüz değişik şeylerin fotoğrafını gönderiyoruz bak bunlardan da yapabilirsin diye, hey gidi :))

  28 şubat 2018 13:10 28 şubat 2018 13:15

  5. cepten uygulamasına girdiğiniz zaman bedava deneme ve.. diye yazan yeşil renkli bir ikonu var. oraya girince bir çok kategoride birçok ürün için günde iki kere çekilişe katılabiliyorsunuz. atıyorum bir ürün için katılmak istedim. tıkladığımda ürün detaylarının altında fiyatı, kaç kişinin başvurduğu ve bedava başvuru ikonu görünüyor. çekilişi için belli bir gün limiti var. süre bittiğinde çok minik bir miktar ödeme yapmanız lazım. mesela dekoratif ahşap bir duvar rafı için başvurmuştum. o da bana çıkmış şansıma. sonradan girince kaçırdığım fırsatlar diye gördüm. o rafı almak için 0,04TL ödeme yapmam gerekiyomuş ve bu ödeme için de belli bir süre kısıtı varmış. -miş'li konuşuyorum çünkü bildirimlerim kapalı olduğu için görmedim ve kaçırdım :) 

  ürün gamı çok geniş bu olayın. belki denersiniz. ben çok deneme yapmadığım için bu kadar biliyorum. hakkında bilgisi olan süslüler konuyu aydınlatabilirler. 

  28 şubat 2018 14:23