sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (880)
  • medya (88)

  880. daha önce siparişten sonra 3 hafta içinde gelen ürünün aynısı bu sefer yaklaşık 2,5 ay sonra elime ulaştı. toplamda 16 tl vergi ödedim. verginin 5 tl'sinin artık sabit olarak her ürün için alınacağı, geri kalanının ürünün fiyatı üzerinden ayarlandığı söylendi. ilginç olan yaklaşık 30 dolara aldığım ürünün peketinin üzerinde 10 dolar yazıyor olmasıydı... 11 tl'lık vergi tutarı bu yazan fiyata göre ayarlanıyormuş. bu arada akıllı saat aldım ve yine de Türkiye fiyatına göre çok daha uyguna geldi.

  7 temmuz 13:55 7 temmuz 14:28

  879. piercing falan sipariş etmiştim en son efendim. tadım kaçtı açıkçası, yok kardeşim işte türkiyede allah aşkına üretiyor musun getiriyor musun napın edin şu apaçi piercinglerden kurtulalım. kurda maksimum 3 4 tl olan ürünleri burda esnaf şunu bunu bahane edip 15 liradan aşağı satmıyor. bir iğneye de yerli diye 15 lira veremem derken; vergi çıkardılar başımıza.

  ürünlerim gelsin de ben vergisini ödemeye razıyım. 2 ay oldu alt tarafı piercing küpe yani, nerde kardeşim bunlar? ptt'ye takip numarası veriyorum "yok canım bakamayız nu bu numarayla" diye trip yiyorum, kuryeye soruyorum gelmiyor mu çinden paketler diye o da bir haber ya da takmıyor beni.

  aferin, gerçekten aferin ya naptınız şimdi siz?

  7 temmuz 01:34

  878. Beklediğim 5-6 paketim var. Her birine vergi ödeyecek olmam bi miktar üzmüyor değil.

  6 temmuz 22:27

  877. Beratcığım kusura bakma, elin çinlisine kazandırırım, senin kazıkçı esnafına kazandırmam. 10 lira vergi versem dahi ürünle beraber 15’e geliyor, esnafın aynı ürünü bana 30 liraya okutmaya kalkıyor, sence enayi miyim ? 

  En azından yüzüklere bi muafiyet getirseydin, bütçeni sıkıntıya sokmasın ? (gizlinot: swh)

  6 temmuz 22:16

  876. ne demişti hazine bakanı(gizlinot: damat ) : "26 milyon mektup gelmesi demek, şöyle bir soru işareti uyandırdı: Türkiye’de o kadar o dili konuşan insan yoktur herhalde. (error) Nasıl yazışmışlar? İnceleyelim. O incecik zarflardan neler çıkıyor neler. (404 not found) Eee vergi nerede? Benim aynı ürünü üreten üreticim (çin'den aldığı olmasın?) vergi veriyor. Hooop geliyor zarfın içinde vergi yok, uygulama yok, yasallık yok…”

  o zarflardan eminim ki küpe telefon kılıfı toka falan çıkıyordur. fakat milyonlarca insan bir telefon kılıfına şark kurnazlığı yapan esnaftan 80tlye almak yerine çözümü gidip allah'in çin'inden sipariş vermek durumunda kalıyordu. burada işin komik kısmı buradan gelecek vergilere muhtaç olunan bir ekonomiye dönüşümün olması. minik zarflardan umulan medete bak. gerçekten acınası.

  6 temmuz 17:22

  875. bugün haziranın başında verdiğim bir siparişim elime ulaştı. ve evet, ilk defa aldığım şeyden vergi istendi. uyku sersemi çok bakamadım ama kargo paketinin arkasında türkçe bir şeyler sıralamışlar ve toplam fiyat 8.44 olarak listelenmiş. aldığım şeyin fiyatı ne kadar biliyor musunuz? 0.20 cent. evet bildiğin bedavadan biraz daha pahalı. türk lirasına bile çevirince 1-2 lira gibi bir şey yapan ürüne bugün tamı tamına 8.44 vergi ödedim. sabah sabah sinirim bozuldu çünkü bu verginin bir izahı yok. gümrük limitinin sınırı geçer anlarım, o olmadı aldığın ürünün belli bir miktarını ödersin hadi onu da anlarım, ama 1 liralık ürünün 8 katı vergiyi gerçekten anlayamıyorum. ptt çalışanına da sordum her pakete mi bu ücretler alınacak dedim, çalışanda ''evet hem çin hem bizimkiler kazanacak yani'' dedi. bizimkiler kazanacak tabi. :) tavsiyem bundan sonra aliexpress alışverişini çok beğendiğiniz ve fiyatı gözden çıkarabileceğiniz ürünler haricinde alışveriş yapmayın çünkü havaya bu kadar para vermek bir hayli koyuyor insana.

  6 temmuz 13:38

  874. 24 haziran’da verdiğim sipariş için “gönderi varış ülkesine ulaşmıştır” diye bildirim geldi az önce app’ten. Hemen Ptt’den sorguladım, şu an posta dağıtım merkezinde görünüyor. Vergi muafiyetinin kalkmasından sonra ilk siparişim bu. 50 tl’lik ürün için Ne kadar alacaklar bakalım. Yarın editlerim. 

  Edit: gittim, ptt sisteminde görünmüyormuş. gümrüğe ulaştığı için bildirim gelmiş olabilir dediler. Kayıtlı gönderi olduğu için eve gelecekmiş ödemesi kapıda olacakmış. Bakalım ne zaman gelecek. 

  Edit 2: Postacı gelmiş ama evde olmadığım için postahaneye geri dönmüş o yüzden gidip kendim aldım. 11 tl ödedim ürün (charm) de 50 küsür civarındaydı. Her türlü pandora’dan ucuz olduğu için vergiyle bile kurtarıyor. 

  5 temmuz 00:36 13 temmuz 17:34

  873. Vergilerle bile bizim esnaftan aldığımız fiyattan ucuza ürün bulunabilen alışveriş sitesi. Kardeşim bugün imitasyon bilekliği 20 ₺'ye almış. Aliexpress'de 2₺'ye gördüm. 3'lü bileklik ise 7küsürdü. Nedir bu insan kazıklama merakı.

  29 haziran 17:24 29 haziran 17:25

  872. adını hep duyduğum, ancak sipariş vermeye bu sene cesaret edebildiğim sitedir. nisan ayında bir mayokini, bir kedi model güneş gözlüğü, bir telefon kılıfı ve bir çift küpe siparişi vermiştim. mayokini ve gözlük gümrükten geçip yerel posta dağıtıma kadar geldi, fakat yine de getirmediler. bu süreçte birkaç sefer ptt’ye gidip sordum, ellerinde adıma kargo bulunmadığını beklememi söylediler. ben beklerken ürünler çin’e geri gönderilmiş. takı ve telefon kılıfı için de muhtemelen aynı şeyler olacak ve ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.

  29 haziran 16:17

  871. İkidir aldıklarım gelmiyor.hayır, getirip vergisini isteseler verip kurtulacağım.ptt şubeye gidiyorum takip numarası yok veya “şimdi nerde ürün” (gizlinot: Ulan zaten ben sana soruyorum nerede kargom) gibi aptal cevaplar alıyorum. Arkadaş bir aliexpress keyfimiz vardı be

  29 haziran 14:43