yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • medya (0)

  1. işte bu benim.

  hayır yakışmadığında falan değil, makyaj yaptırdığımda pek de fena durmuyo, yüzüme renk geliyo. da. ben kullanamıyorum, allık sürmeye kalktığımda suratıma tokat yemişe dönüyorum. teoride çok iyiyim sahfskhasgf gel gör iş pratiğe dökmeye geldiğinde "internette görünen, eve gelen" arasındaki fark kadar fark oluyo, bütün makyajı silmem gerekiyo >.<

  beceremiyorum sözlük, allıksız olmaz mı ^_^?

  27 mayıs 2016 08:15

  2. bendim bu.

  allık sürünce ibişe döndüğmü düşünürdüm.

  ya yanlış allık ya yanlış fırça bilemiyorum ama

  (gbkz: nars orgasm allık) aldıktan sonra bir de rt blush brush aldım.

  bu aralar çok iyiyim bu ikisiyle.

  sırada bronzerla barışmak var.

  27 mayıs 2016 08:52

  3. Ben zaten yüz makyajı yapmıyorum. Yani ihtiyacım olmadığı için değil aslında, ama henüz tam makyaja başlamadım ondan :D

  Şimdi zemin (gizlinot: yüzüm evet :() yeterince düzgün olmayınca bir de üstüne benim bilgisizliğim ve beceriksizliğim eklenince ortalıklarda ''heidi'' yanaklarıyla gezmek kaçınılmaz oluyor.

  Ben de hiiç bulaşmıyorum.

  Buradan güzel allık ve bronzerlara selam ederim. :( (gizlinot: gözüm kalıyor tabi ki, keşke bu kadar beceriksiz olmasam..)

  27 mayıs 2016 19:46


  4. Yıllarca kullanamayıp sonra bırakamayanlardanım. Sorun doğru renk ve fırça seçimiymiş kızlar. Yıllarca bembeyaz suratla nasıl gezmişim hiç bilmiyorum. Benim yüzümde kızarıklık sorunu oldukça fazla mesela. Bu yüzden şeftali tonu allık kullanıyorum. Pembelerde ise mutlaka altın yansımalı olanları tercih ediyorum asla kırmızı allık kullanmıyorum. Çok pigmentli allıklar için (gizlinot: hot mama) seyrek tüylü az pigmentliler için ise tok bir fırça ile uygulama yapıyorum. Böyle ufak detayları yakalayınca allık bağımlılık yapıyor yanaklarım böyle şeker şeker renkli olmadığında kendimi ölü gibi hissediyorum diyebilirim.

  27 mayıs 2016 20:28

  5. dün gece güzel kafamla aklı kullanamamak olarak okuyup masada baya muhabbetini çevirdik iyi ki gelip buraya felsefe akmamışım aforoz edilmem an meselesiydi.

  şimdi okuma yeteneğimi yeniden kazandığım için diyorum ki sivilce varken yanaklarımda kullanmayı sevmezdim sanki yanağımın kızarıklığı değil de sivilcenin kırmızılığı gibi dururdu hiç sevmezdim ayrıca koyu renk ruj çok kullandığım için çok çok hafif olmadıkça allık yakıştıramıyorum rujuma.

  daha yeni yeni rose whisperla falan allık kullanmaya başladım.

  27 mayıs 2016 21:32

  6. tek bir yöntemi yok. yüz şekline göre değişmeli aslında.

  ama allık sürdükten sonra düzeltmesini hala üstünde fondöten olan fırçanızla/süngerinizle kenarlarını düzelterek veya üstünden geçerek yapabilirsiniz. daha doğal bir görünüm veriyor. lisa eldridge'in bazı videolarında izlenebilir.

  29 mayıs 2016 01:15

  7. benim de içinde bulunduğum durum. ilk başlarda heves edip bir tane çingene pembesi bir tane de inanılmaz nude (yani o kadar nude ki benden 2 ton açık) allık aldım, olduramadım. yüzün neresine sürsem, ne ile sürsem tam olmuyor. bir türlü tutturamadım yani. şu aralar pastel'in şeftali bir allığını hafifçe sürüp süngerle üzerinden geçerek idare ediyorum. bir bilen varsa beni bu konuda aydınlatsın lütfen. :)

  14 ocak 2017 19:29


  8. ilk allık aldığımda kuaföre gidip sordum 'nası sürüyoruz bunu ya?' diye o da sağ olsun tüm yanağıma sıvamıştı şeftali rengi allığı ve ben dehşete düşmüştüm, sonra evde uğraşa çabalaya bi'şeyler becerdim gibi, nasıl derseniz mesela bana iki yanağa kondurunca burnum çok beyazmış ve heidi olmuşum gibi geliyordu, peki naptım hemen burnumun ucuna da bi pıt allık sürdüm, o gün bugündür böyle kullanıyorum ama sadece pembe allıkları böyle kullanıyorum sanki kendiliğinden pembeleşmiş gibi duruyor yüzüm, turuncu allık ise hala benim için ayrı bir travma konusu.d

  14 ocak 2017 19:56

  9. olive alt tonlu olmam nedeniyle dahil olduğum olay, doğru rengi bir türlü bulamadım. bir de ben doğal olarak elmacık kemiklerinin üzerinden de kızardığımı hiç hatırlamıyorum, hep (link: http://media.sbmania.net/pictures/47a/100.png sponge bob) gibi burnumun kenarlarında yuvarlak şeklinde oluyor kızarınca. belki de bana yakışmıyor, allığın yakışmaması gibi bir durum olduğundan şüpheleniyorum artık.

  14 ocak 2017 19:58 14 ocak 2017 20:00

  10. Fondoten kullanmayınca (ki günlük artık hiç kullanmıyorum) çıplak yanağa allık süremeyenlerdenim. Allık için fondoten şart mı bilmiyorum ama ben yüzüme yakıştıramıyorum.

  14 ocak 2017 20:16