girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (199)
  • medya (7)

199. Note, ‘coral’ rengi - the balm ‘hot mama’ - essence satin touch ‘satin love’ allıklarına sahibim. 

Kendinden kırmızı olan yanaklarımda çok anlamlı bulmadığım için sahip olduğum allıklara yeni görevler verdim. Far olarak özellikle note sonra da essence çok iyi iş çıkarıyor. 

13 mart 15:38

198. göz altları hariç ten makyajı seven biri değilim, aşırı nadir allık aldığım/kullandığım. bir sürü farklı markanın allığını denemeden önce toz bir allık güzel renk veriyorsa, ciltte sivilce falan yapmıyorsa iyidir, daha ne olsun diye düşünüyordum ama meğer tam öyle değilmiş.

bu aralar epey bir pahalı markaların allıklarını deniyorum. sürme kolaylığı/zorluğu arasında bir fark var gerçekten. neden olduğunu bilmiyorum. belki toz allığın ne kadar ince olduğuyla alakalıdır, benim anlamadığım bir yumuşaklık/sertlik durumu söz konusudur. ama kaliteli markaların allıklarını makyaj yapma becerisi düşük ben bile güzel sürüyorum. bir noktada fazla birikme falan olmuyor. tabi fırçanın kaliteli olması da çok önemli.

iyi haber sadece pahalı markalarda yok kaliteli allık. örneğin rimmel london marka bir allığım var, o da gayet güzel.

13 mart 15:15

197. elimde bir şeftali, bir mercan bir de pembe renkli 3 allık var. bende en doğal duranı pembesi. oldukça sağlıklı gösteriyor ben anemi hastasını. ama şöyle bir durum var ki ben bu naneyi süremiyorum. sürdüğüm zaman kendimi palyaço gibi hissediyorum sanki beceremiyorum. yoksa ben komple makyaj işini mi beceremiyorum acaba? yine de çok sevdiğim bir makyaj malzemesi. ve dediğim gibi kansızlık çektiğim için renksiz olan suratıma allık+ruj sürmeden dışarı çıktığımda dışarıda bayılmak üzere olduğumu sananlar olabilir. kimi zaman evde bile sürerim bu ikisini. belki de kocam o yüzden hastalığımı çok kaale almıyordur. bu konu uzar gider. velhasıl beceremediğimi düşünsem de sürmekten vazgeçemediğim benim gibi garibanlar için önemli bir hededir allık.

5 ocak 08:09


196. beyaz ten rengime pembesini yakıştıramadığım makyaj ürünüdür. hep şeftali yada sadece kontür şeklinde allık kullanabiliyorum

15 aralık 2017 20:57

195. hemen herkesin favori makyaj malzemesi olmasına rağmen benim bir türlü barışamadığım üründür. sürmeyi beceremediğim gibi kendime de bir türlü yakıştıramam.

15 aralık 2017 18:10

194. Benim de en sevdiğim makyaj malzemesi olur kendisi, şu ana kadar toz ürünlerden daha memnun kaldım. Öğrenci bütçesine uygun allık önerisi olan varsa morartabilir, beyaz tenliyim ve mat, pembe allıklar seviyorum swh.

14 eylül 2017 10:15

193. En sevdiğim makyaj malzemelerinden biri. Eskiden allık sürmek için pürüzsüz bir ten görüntüsü elde etmem gerektiğini düşünürdüm ama artık pek de önemsemiyorum, sürüp sürüp çıkıyorum. Hayatımın allığı da hemen her makyajı kotarmasıyla nyx angel <3

14 eylül 2017 01:58


192. Son iki yıldır hayatıma giren makyaj malzemesi. Önceden çok saçma bir şekilde itici bulurdum. Kendime yakışacağını düşünmezdim. Hatta küçüklükten gelen bir nefretti bu, internette oynadığımız makyaj oyunlarında bile mankene allık sürmezdim:) sonra annemin bana makyaj yaptığı bir gün sürdüğü şeftali tonlarında hafif ışıltılı bir allıkla bu makyaj malzemesinin öcü olmadığını anladım. Kendime satın aldığım ilk allık the balm down boy oldu; kalıcı, mat, çok güzel bir pembe. İkinci allığım ise yine the balm'ın hot mama allığıydı. Bu allık ise ışıltı bir şeftali ve bence her tene, her yaşa, her makyaja uyacak çok başarılı bir ürün. 

Allık koleksiyonum bu iki üründen ibaret:) seçimlerimden memnunum, bu minimal koleksiyonu seviyorum. Yeni yeni makyaja adım atacaklara da tavsiyem bunlardır. Bundan sonra alırsam herhalde krem yapılı bir ürün olur. Ama çok da lüzum yok.

14 eylül 2017 00:14

191. Daha geçen seneye kadar nefret ettiğim, Kullanmaya başlayınca vazgeçemediğim favori makyaj malzemem. Hele bir de ışıltılı bir allıksa sağda solda her gördüğüm aynadan kendimi izlememe sebep olur.

16 temmuz 2017 20:39

190. Hiç bişey sürmesem bile birazcık canlı gorunmek için azıcık allık sürüyorum hayat kurtarıyor bence ölü gelin gibi dolasmiyorum en azından

20 mart 2017 15:40