girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (218)
  • medya (7)

218. Rezil de eder, vezir de. 

Allıkla ilgili en önemli şey, iyi dağıtılmasıdır bence. İyi dağıtılmış allık her zaman güzel görünür.

Ve bazı renklerden uzak durulması gerekiyor bence. Mesela fuşyamsı pembe. Yüze ne kadar dağıtılsa da doğal bir görüntü vermediği için hoş durmuyor. 

19 haziran 01:58 19 haziran 08:50

217. Eskiden allık hiç sevmezdim, meğerse kullanmayı bilmiyormuşum.

Şimdi allıksız makyaj düşünemiyorum kendimde. Hatta bazı günler geç saatte eve geldiğimde allığım uçmuşsa yüzümden, makyajımı çıkarmadan normalde günlük tercih edemeyeceğim iddialı allıkları deniyorum, sunkiss metodu filan uyguluyorum. Ayrıca allıkta birbirinin aynısı gibi duran renkler bile tende çok farklı durabiliyor bu yüzden onlarca allığım olmasına rağmen gözüm hep yenilerinde, öyle seviyorum

18 haziran 13:17 18 haziran 13:21

216.  Bir tane rujum, bir tane fondötenim, bir tane kalemim vs... olsun ama dünyadaki tüm allıklar benim olsun.

18 haziran 12:23


215. yüzüm bembeyaz olduğu için vazgeçilmezim olan makyaj malzemesidir. İşe giderken makyaj yapmaya çok üşensem bile bi kalem bi rimel bi allık sürer çıkarım. Şeftali tonları ve uçuk pembeler vazgeçilmezimdir.

18 haziran 11:42

214. Far karıştırma fırçası ile mükemmel uygulamaya ulaştığım yanak renklendirme ürünü. Bütün küçük yüzlülere tavsiye ederim. Asla hakim olamadığım allık fırçalarından sonra far karıştırma fırçası ile yaptığım uygulama tam istediğim sonucu verdi.

17 haziran 19:17

213. Her türlü makyajımın vazgeçilmezidir. Hafif yumuşak pembe tonlarını ve daha fuşyamsı tonları buğday tenime çok yakıştırıyorum. Bence olay allığı nasıl süreceğini bilmekte ve fırçada. Tercihim genellikle simsiz belki sedefli allıklar. Canım çok hafif bir makyaj yapmak istediğinde allık ve rimelle işimi bitiririm, bazen rimel bile sürmeden sadece allık sürerim. O derece anlaşıyoruz.

14 haziran 09:24

212. çok nadir kullandığım kozmetik ürünlerindendi. bronzer a elim daha çok gidiyodu daha zayıf gösterdiğini düşündüğümden olabilir (gizlinot: :D) işe giderken de full makyaj bronzer allık highlighter gitmeyi sevmiyorum. o yüzden hep 1 tanesini sürüp çıkarım. son 2 aydır ne zaman allık sürsem makyajıma ve cildime iltifat alıyorum. yani bronzer out, allık in . sür çık miss. gaza geldim yeni de bir allık patlattım (bkz: flormar blush on) 83 numara. (gizlinot: bebeğim)

13 haziran 21:08


211. goldrose terracota allıgını gratis indiriminden edinmiştim. edinmez olaydım :) o nasıl bir pigmenttir ya hu ! tabi bi allıgı sürdüm yüzümde sanki tüp patlamış gibiydi... yanlış rengiydi belki (03 numarası) ama kesinlikle cok güzel. allığa da aşırı zaafım var ve bir makyajda olmazsa olmaz!

bir sürü allığım var ama şuan ki en en en cok favorim NYX !!!

13 haziran 13:49

210. zaafım. bronzerla birlikte makyajda en sevdiğim ürün olabilir hatta tek başına ipi göğüsler. ruj bağımlılığımı bile kontrol altına aldım ama ne kadar allık alsam da aklım alamadıklarımda. diğer makyaj malzemelerini annemle ortak kullansak da o hiç allık kullanmaz, bense elimdeki 10 tane allığa inat yenilerini araştırıyorum, elimdekileri nasıl bitireceğimi düşünmeden :( anneminde sevmeme sebebi yanaklarında kılcal damarlarının yüzeye yakın olup her daim kırmızı oluşu, bu yüzden ne zaman allık sürelim mi sana desem koşarak uzaklaşıyor. hatta annem yeni evlendiği zaman yengem 'sen allığı çok sürüyorsun galiba' demiş :) ondan anacığımda takıntı olarak kalmış allık asla sürmez. bronzer ve kontüre çok alıştı ama. en sevdiği de makyajını yaptıktan sonra ‘coccinella hadi gıdığımı yok et’ diyip bana kontür yaptırtmak:)  

13 haziran 13:45 13 haziran 17:00

209. hızlı 5dklık makyajlarımda bile atlamadığım makyaj ürünü. cildi daha sağlıklı gösteren en önemli ürün bence. hele ışıltılıysa hem bi parıltı hem de renk veriyor ikisi bir arada daha da severim. koyu tonlardaki allıklar da dağıtılınca çok güzel duruyor ama elim onlara çok gitmiyor. daha açık pembeler şeftali tonları doğal duruyor ve sıklıkla kullanıyorum. zaten bu tonlar ten rengi fark etmeksizin herkese yakışıyordur diye düşünüyorum.

spesifik bir ürün olarak da allık denildiğinde cevabım düşünmeden (gizlinot: caps lock açık) orgasm!

13 haziran 02:07