girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (227)
  • medya (8)

227. Allık sevmeyen bir ben miyim :( kendime yakıştıramıyorum aslında. Beğenip bir dolu allık alıyorum ama olmuyor hep bir köşeye itiyorum. Başkalarında görüp ne de yakışmış demeye devam  :) 

11 temmuz 22:03

226. tek renk bir yüzüm olduğu için hayat belirtisi göstermemi sağlıyor her makyajımın olmazsa olmazı

30 haziran 23:00

225. allıksız makyaj mı olurmuş? son dokunuş ve yüzü boyutlandırmak için çok severek kullandığım ürün çeşidi. 

yazın bronz kışın daha pembe tonları kullanıyorum. hemen hemen her markanın kullandım. 

favorim deborah telefona falan bulaşmıyor, pigmentesyonu yeterli aşırı değil ve canlılığını saatlerce kaybetmiyor. 

30 haziran 15:54


224. İlk makyaj malzemem.. mesela renkli bir far paletini merak edip alınca nasıl bitireceğim bunu diye dertlenebiliyorum ama allıklarda öyle olmuyor. Bir de yaştan dolayı daha ne kadar renkli renkli göz makyajı yaparım ki diye düşünebiliyorum ama daha ne kadar allık sürerim ki, demiyorum. Çünkü oldum olası soluk yüzlüyüm, muhtemelen de öyle gider. Allık benim yüzüme can veriyor, hayata döndürüyor tabiri caizse. Dolayısıyla daha uzun yıllar allık kullanırım, bitiremediğim allık da olmaz bu gidişle. 

29 haziran 23:06

223. şeftalisi, pembesi, kırmızımsı, kiremitimsisi her rengini seviyorum. özellikle burnumun ucunu da hafifçe kızartınca çok hoşuma gidiyor. Elimde bir tane palet olmak haricinde 4-5 tane var almamak için kendimi tutuyorum.

29 haziran 18:24

222. sıcak tonlu allıklar favorim. h&m'in krem allıklarını çok başarılı buldum. keşke her markada krem allık olsa. toz olanlardan daha kalıcı buldum.

29 haziran 17:08

221. kullanmayı en çok sevdiğim ilk 2 kozmetik ürününden biridir. elimde o kadar çok allık var ki, üstelik hepsini çok seviyorum. düzenli kullandığımda bitirebiliyorum.

2 gün önce dedim ki kendi krem allığımı yapayım, en azından bi deneyeyim.

boş bir tekli far kutusuna yaptım, bir de pastel in boş ruj paletine.

peki nasıl yaptım;

biraz bb cream, aydınlatıcı, toz allık (gizlinot: un gibi toz olandan) ve stobe cream. bu dördünü güzelce karıştırdım. ortaya hafif bronz ve ışıl ışıl bir krem allık çıktı. bu sabah denedim ve çok güzel bir allığım oldu. bir daha allık yapacağım zaman içine nemlendirici krem de koymayı düşünüyorum. görsel ekledim.

ilgili medya:
1
29 haziran 10:13 29 haziran 10:16


220. Rezil de eder, vezir de. 

Allıkla ilgili en önemli şey, iyi dağıtılmasıdır bence. İyi dağıtılmış allık her zaman güzel görünür.

Ve bazı renklerden uzak durulması gerekiyor bence. Mesela fuşyamsı pembe. Yüze ne kadar dağıtılsa da doğal bir görüntü vermediği için hoş durmuyor. 

19 haziran 01:58 19 haziran 08:50

219. Eskiden allık hiç sevmezdim, meğerse kullanmayı bilmiyormuşum.

Şimdi allıksız makyaj düşünemiyorum kendimde. Hatta bazı günler geç saatte eve geldiğimde allığım uçmuşsa yüzümden, makyajımı çıkarmadan normalde günlük tercih edemeyeceğim iddialı allıkları deniyorum, sunkiss metodu filan uyguluyorum. Ayrıca allıkta birbirinin aynısı gibi duran renkler bile tende çok farklı durabiliyor bu yüzden onlarca allığım olmasına rağmen gözüm hep yenilerinde, öyle seviyorum

18 haziran 13:17 18 haziran 13:21

218.  Bir tane rujum, bir tane fondötenim, bir tane kalemim vs... olsun ama dünyadaki tüm allıklar benim olsun.

18 haziran 12:23