yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (521)
  • medya (1)

  1. (yazar: smellycat)'in (no: (no:404282)) girisinde gördüğüm anti haul blog sayfasıyla aklıma gelen fikir. (gbkz: tüketmiyoruz kampanyası)na katılanlar için bir destek yöntemi, bir hevesinizi baltalayan balta, bir gaza gelmenizi engelleyen ve sırf sözlükte övüldü diye ihtiyacınız olmayan bir şeyi almanıza engel olan başlık.

  örneğin şöyle yazıyorsunuz:

  "Nars illuminator orgasm almayacağım çünkü zaten yağlı cildim varken beni daha da yağlı gösterecek bir parlatıcıya o kadar para vermek istemiyorum."

  "balm eat your heart out paletini almayacağım çünkü içindeki tek bir bronz renk yüzünden tüm palete o kadar para veremem."

  "mac russian red almayacağım çünkü elimde bana yakışan kırmızı rujlar zaten mevcut."

  "revlon ruj almayacağım çünkü watsons satıyor."

  "maybelline age rewind kapatıcı almayacağım çünkü içeriği temiz değil ve yorumlarda gözaltında tuhaf beneklere yol açtığını okudum."

  "bobbi brown camel far almayacağım çünkü elimde flormar kaş kiti var ve onun hardal kahvesi ihtiyacımı görüyor." gibi.

  kıyafet ve diğer tür marka örnekleri de uygundur. "kullanmayacağım", "gitmeyeceğim", "tercih etmeyeceğim" gibi kalıplar da kullanabilirsiniz.

  21 aralık 2016 04:14

  2. aylardır gidip gidip baktığım naked 1'i almayacağım. o ne öyle yahu uçak parasına palet mi olur?(gizlinot: aklım fikrim seyahat)

  22 aralık 2016 00:34

  3. Genel olarak 2017 yılında tek bir adet bile makyaj malzemesi almayacağım - diye hedefliyorum. Hadi insallah!!

  22 aralık 2016 00:48


  4. iki üç aydır sürekli hem kendi kendime hemde annem bana sana bi mont alalım diyordu.bende mango'yu takip ediyordum ama elim bir türlü almaya gitmiyordu.indirim zamanı geldi de internet siesinden ceketlere ve kabanlara baktım,pişman oldum.çoğu ürün websitede yaklaşık ağustos ayından beri var ve ağustos ayında 60-80 arası ürünler 160-200 arasında.yazın alışveriş yaptığımda aldığım tüm ürünler yeni sezon olarak görünüyor ve hepsinde istisnasız iki katı fiyat farkı var.eldekiyle idare edelim kızlar,kimseyi zengin edebilecek kadar zengin değiliz

  22 aralık 2016 09:44

  5. borcum bitene kadar yeni makyaj malzemesi almayacağım. elimde ihtiyacımdan fazla ürün var zaten. hatta onları takas vb yollarla elden çıkarıp yeni masraf yaratmadan istediğim bir iki ürünü bulmayı istiyorum.

  22 aralık 2016 10:03

  6. Uzun zamandır elimdeki rimelleri bitirmeye çalışıyorum ama nedense indirim zamanlarında onları da yedeklemişim. Bunlar hep indirim psikolojisi diyeceğim ve elimdeki rimeller torunlarıma bile yetecek kadar olduğundan rimel almayacağım.

  22 aralık 2016 11:34 22 aralık 2016 11:35

  7. Sırf fondöten konusunda obsesif olduğum için 36. Hıgh end fondöteni almayacağım.

  22 aralık 2016 11:38


  8. Artık Çılgınlar gibi Ruj almayacağım...Yok bulamıyorum o renk yok...Hep doğal, günlük bir ruj istedim; aradım taradım, aldım baktım, sonra bıktım. Mat rujlar doğal durur diyip onlara sardım, 52773 tane renk denedim, ayy çok kalın durdu ya diyip lip balmlarla yumuşattım, peçeteleri öptüm ellerimi bileklerimi dudak dudak parselledim :) olmadı satenlere geçtim doğal olsun hafif olsun dedim sonra "parlak mı ki ola" diye pudralar geçtim üstüne, yine orayı burayı öpüp sildim. Ruj olmuyor demek ki diye Lipsticklere yöneldim; vişnedir, Çilektir, nardır, kakaodur, karpuzdur denedim onlara da gıcık oldum. Nude renkler doğaldır dedim aldım da aldım evde hoştu ama dışarı çıkınca aynalarda solgun, anemik, septik bir surat görünce bıraktım onları da yeniden pembe kırmızılara döndüm tabi çok renkli diye 2 saat silip dudak rengimi bulmaya çalışarak...Şimdi ne mi yapıyorum 30 40 tane ruju bir kutuya koydum bazamın altına attım, çıplak dudak geziyorum :( :/ :)

  22 aralık 2016 11:58

  9. Uzun zamandir stok yenilemesi beklediğim nyx maison ruju stoğa girmiş ama almayacağım. renk şahane ama nyx :/ bi de bedava kargo 90 lira çüş afedersiniz :( kendimi enayi gibi hissettiren firmalara yüz vermeyeceğim....

  Edit: anlatim bozukluğu...

  24 aralık 2016 04:43 24 aralık 2016 12:15

  10. haftada kaç kere ten makyajı yapıyorum ki?hem fırça da almam gerekecek.bu yüzden wetn wild kontür paleti almayacağım.

  gratiste sepetime koyup kasaya gitmeden paleti de fırçayı da geri bıraktım hatta.

  24 aralık 2016 13:05 24 aralık 2016 13:07