girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (366)
  • medya (2)

366. Nasipse bijuteri çer çöpü almayacağım. 30 yaşındayım, plastik ıvır zıvıra verdiğim parayla çocuk okuturdum. Küpelerin çiftlerini bile bulamıyorum. Az öz altın takılara yöneleceğim. İnşallah yani. 

15 eylül 17:51

365. ben almamaya kozmetikten başladım. memnun kaldığım ve bitmeyen ürünlerim var elimde, e benim ürün deneyip yorumlamaya yönelik bir mesleğim de yok. o zaman neden sürekli denemek için elimde olduğu halde aynı tür ürünlerden alayım ki? şu an youtuberların da etkisiyle her güzel duyduğumuz ürünü alıp kullanmak istiyoruz ve bu bizde doyumsuzluğa sebep oldu. ben de tıpkı böyleydim önceden, hangi blogda hangi youtube kanalında bir ürün övülsün alana kadar rahat edemezdim.

ama şimdi durup diyorum ki kullandığım güzel bir maskaram var ve bitene kadar almama gerek yok, çok sevdiğim işimi gören bir fondotenim var zaten neden o bitmeden ya da bozulmadan başka bir tane alayım ki? o yüzden sadece ve sadece elimde olmayan ürünleri alacağım, ihtiyacım olanları yani. malum zaten kozmetikte fiyatlar uçtu.

kıyafet konusunda da kendimi dizginlemek için elimden geleni yapıyorum. ''aa çok beğendim hemen alayım'' gibi bir huyum (gizlinot: ve lüksüm) yok zaten benim. önce düşünüyorum zamansız ürünleri tercih etmeye çalışıyorum. genelde ucuza alayım ama farklı farklı giyineyimden ziyade bir tık daha pahalı olsun kaliteli olsun, zamansız olsun ki uzun süre giyebileyim severek az ürünüm olsun diyorum. zaten ne kadar çok ve dandik kıyafetim olursa o kadar mutsuz oluyorum.

14 eylül 21:32

364. en azından yılbaşına kadar (özellikle ruj ve oje) temel ihtiyaçlarım dışında kozmetik alışverişi yapmayacağım hem fiyatlar aşırı yükseldi hem de hali hazırda elimin altında çok fazla ürün birikti onları bitirmek önceliğim olsun istiyorum.

okuduğum kitap serilerinin devam kitapları haricinde elimdeki kitaplar bitene kadar kitap almayacağım.

çok çok beğenmediğim birşey olmadığı sürece aksesuar alışverişi yapmayacağım alıp doğru düzgün takamadan renkleri kararan,taşları düşen çok fazla takım var bakınca verdiğim paraya içim acıyor.

umarım bu listeye uyum sağlarım ve tasarruf yapabilirim.

14 eylül 19:10 14 eylül 19:11


363. Arkadaşlar iki gün önce 2.500 TL’ ye yakın kredi kartı borcumu ödedim ... (tabii ki maaşım bunu birden ödemek için asla yeterli değil) radikal bir karar aldım yani ama içime öyle bir oturdu ki. bundan sonra ihtiyacım olmayan hiçbir şey almayacağım. Özellikle giyim ve dışarda yemeye deli gibi para gidiyor, o ucuz bunu da alayım bir şey olmaz diye diye borç dağ oldu. Bir daha almak mı ? Tövbeler olsun ...

14 eylül 19:06 14 eylül 20:37

362. biten maskaram dışında 2019da renkli kozmetik almayacağım.

evdeki kitaplarım bitmeden okuma kitabı almayacağım.

14 eylül 18:54

361. Renkli kozmetik ürünü almayacağım/alamayacağım. Flormardan alışveriş yapmamaya da devam edeceğim. 

14 eylül 18:06

360. 2019 yılı boyunca renkli kozmetik ürünü almayacağım.

14 eylül 18:01


359. Makyaj kutumu devirdim ortaya, her şeyi döktüm. Bir de liste yaptım elimde hangi üründen ne kadar var diye. Yarım sayfa ruj yazmak bağrımı yaktı. Ben o 18 ruju ne zaman aldım ya? Kimse de bana engel olmamış, buna daha çok şaşıyorum.

Bazı kalemlerde birden fazla, bazı kalemlerde bir ürünüm var fakat uzun süre yetecek ürünler bir tane olmasına rağmen. Benim şu süreçte düzenli harcamam bir maskaraya, bir de kapatıcıya olacak. Çok yakın bir tarihte olmasa da bronzerım bitecek gibi duruyor, alırsam bir de onu alırım vakti geldiğinde.

Elimdeki malzemeleri aldığım zamana göre sıralayacağım ve önce aldıklarıma öncelik vereceğim kullanırken. Olabildiğince zayiatsız bitireyim elimdekileri. Rujlarım için de haftalık makyaj çantası yapmayı düşünüyorum, her hafta iki veya üç ruja yoğunlaşırsam hepsini düzenli olarak kullanabilirim.

14 eylül 14:51

358. ne alacaz, her şey ateş pahası. birisi şey yazmıştı, "millet kitap okumadığı için kağıda gelen zammı tuvalet kağıdından anladı" diye. vallahi o durumdayız. ben bir şey alamıyorum diye hiç çaktırmıyorum, sanki kendi irademle almayacağım kararı vermiş gibi davranıyorum asdfgh. zengin gibi gösteren ufak çakallıklarım var.

14 eylül 13:03

357. nokta atışı yapamadığım hiçbir şeyi almayacağım. Artık deneme yanılma yolu için her şey çok pahalı. Emin olduğum temizleyicilerle, nemlendiricilerle ve makyaj malzemeleriyle devam edeceğim. 

14 eylül 09:21