sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (491)
 • medya (3)

491. kitap alma hastalığım var sanırım :) kütüphanemdeki bütün kitapları okumadan bir yenisini almayacağım. umarım başarırım.

edit: eksileyen süslü arkadaşlarım evdeki kitaplarımı bitirme istediğimin neresi kötü? şimdi youtuberları daha iyi anlıyorum :)

11 ocak 16:06 12 ocak 01:47

490. *Kozmetik ürünü almayacağım. Ekim ayından beri kozmetik diyetindeyim, böyle almaya almaya hiçbir ürünün eşsiz olmadığını anlıyorsunuz. 

*Elimdeki kitapları bitirmeden kitap almayacağım. Eğer çok merak ettiğim bir kitapsa önce elimdeki kitaplardan 3 tane bitirip öyle merak ettiğim kitabı alırım.

*Abur cubur vb sağlıksız paketli gıdalara, sağlıklı gösterilip içine şeker basılan gıdalara para vermeyeceğim.

11 ocak 13:21

489. Bundan sonra abur cubur, fast food, okul kantininden kahve- yiyecek almayacağım. Hem bedenimi zehirleyip deforme bir vücut yaratıp üstüne cüzdanımdan para eksiltemem. 4 günde sırf abuk subyk yiyeceklere 30 liram gitmiş inanılmaz gerçekten. Bundan sonra bunları almayacağım.

Meyve, sebze, su, yulaf, süt gibi şeyler dışında market alışverişi yapmayacağım.

Okul yemekhanesinden yemek yiyeceğim.

11 ocak 13:09

488. Yaklaşık 2 aydir kozmetik ürünü almadım. Bu yılbaşı indiriminde ise dayanamayıp

Revolution Sophx extra spice paletini

Loreal Unlimited Maskarasini

Neutrogena Detoks Etkili Maskesini

Bir de her zaman kullandığım ve rengini çok sevdiğim için aldığım nivea böğürtlenli dudak nemlendiricisini aldım.

Kendim için bu bile muhteşem. Çünkü eskiden olsa 2 poşet doldurmadan rahat edemezdim. Şimdi en en çok istediklerimi aldım. Ve bitti. Gerçekten upuzun bi süre kozmetiğe dair tek bi çöp bile almayacağım. İsterlerse bedava versinler yine de almayacağım. Çünkü elimde o kadar çok ürün birikti ki. Hepsini kullanmaya gerçekten ömrüm yetecek mi merak ediyorum. Şişelerce açılmamış fondöten mi desem aynı renklerden oluşan üçer beşer far paletleri mi desem aynı rimelin 2 tane hiç açılmamış stoğu mu desem.. gerçekten küçük bi mağaza açabilirim. Bunlarin çoğu makyaja ilk merak sardığım zamanlarda youtuberların etkisinde kalınıp "ben de nasıl olmaz yaa hemen gidip almalıyım" diyip indirim günlerinde daha mağazalar açılmadan kapıda beklememle olan şeyler. Cahildim laflarına kandım :(( ama burayla tanıştığımdan beri hiçbirinin lafına bakmıyorum. Direkt süslüyü açıp dürüst dürüst yorumları okuyorum. Ama yine de şansımdan mıdır nedir işime yaramayan ürün çok az. Belki de eskiden daha iyi yorum yapiliyordu bilemiycem. Asıl şikayet ettiğim nokta aynı şeylerin benzerlerinden almış olmam. Kahve alt tonlu pembe rujdan neden 4 tane var ki?? Neyine yetmiyodu 1 tanesi. İşte buna kızıyorum. Neden çünkü o youtuberda 4 ü de var. Bende de olmalı? Sen youtuber mısın?? Ay kendime sinirim geliyor gerçekten. Ama bi yandan zamanında(fiyatlar bu kadar artmamışken) çoğu ürüne sahip olduğum için mutluyum. (gizlinot: Çok güzel avuturum kendimi swh). Uzun bi iç dökme oldu ama kararlıyım almayacağım. Elimdeki ürünler rahat bana 2 yıl yeter. Hem cilt bakımı hem renkli kozmetik. Bakalım nereye kadar gideceğim ve bu kötü alışkanlığı ne kadar terk edeceğim. Bu başlığa bayılıyorum ya

26 aralık 2018 18:05

487. bedenime tam oturmayan hiçbir kıyafeti satın almayacağım.

26 aralık 2018 10:48

486. hayvanlar üzerinde deney yapan markaların ürünlerini bir daha satın almayacağım.

26 aralık 2018 10:33

485. Elimdekileri bitirmek gibi de bir umudum yok ama nasıl olacak bilmiyorum ya da ne zamana kadar sürecek bir far paleti daha almayacağım

26 aralık 2018 02:29

484. Yaklaşık iki aydır hiçbir renkli kozmetik alışverisi yapmayarak kendi rekorunu kırdım. Bu süreçte kendi içimde mini bir aydınlanma yaşadım. Bu zamana kadar bana kullandığım hangi ürünü sorarsanız sorun ben yoruma çok bereketli bir ürün diyerek başlardım. Meğerse ürünler bereketli değilmiş ben saf insan bir sürü benzer ürünü aynı anda kullandığım için bitmiyormuş :)) yanı bunca zaman farkında olmadan kendimi kendırmışım. Şimdi benzer işlevdeki ürünlerimi bir kutuya koydum. Artık bir tane parfüm bir tane vücut kremi bir tane el kremi... bu tarzda ilerliyorum. Sadeleştim. Bu durum ruhumu arındırmaya başladım. Uzun bir süredir adım adım minimalizme yöneliyordum zaten. Artık farkındalığım daha da arttı. Umarım bu kalıcı bir durumdur.

19 aralık 2018 19:21

483. elimdekileri bitirmeden yeni bir Kitap almayacağım. günde yarım saat bile okumaya zamanım olmadığı için yeni aldıklarımla birlikte dünya kadar kitabım raflarda kutularda birikti. geçen gün kim bilir belki altı ay sonra anca elime alabileceğim üç tane kitaba 100 tl ödedim. ama insan içine çıkıyorum, bir tane gümüş kolyem, bir siyah bir de çiçekli sırt çantam haricinde aksesuarım yok. bot bile yeni aldım. üç beş tane eşarbım ve onlara uyumlu kazağım kalmış. onlara bunun yarısını ödesem elim titrer. kitaba gelince gözüm dönüyor alazsam baskısı tükenecek sanki.

Kozmetik ürünü de almayacağım. Zaten makyaj yapmayı oldum olası beceremiyorum, yakıştıramıyorum. Bir siyah far arada bir rimel bir de ruj işimi görüyor.

17 aralık 2018 19:13 5 ocak 14:45

482. Ocak ayındaki indirimlerden hiçbir şey almayacağım. 

İndirim insanlarda çok değişik bir psikoloji oluşturuyor. Mesela sırf 150₺dan 80₺ya düştüğü için “uygun” bulduğumuz bir kazak alıyoruz ama aslında kazak uygun fiyatlı değil. Ve son zamanlardaki zamlardan sonra bir kıtlık algısı oluştu ve insanlar deli gibi alışveriş yapılmaya itildi bknz: blackfriday . Ben bunların algı operasyonu olduğunu düşündüğüm ve ihtiyacım olan bir şey olmadığı için bu indrimlerden hiçbir şey almayacağım.

17 aralık 2018 01:29