sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (487)
 • medya (3)

487. Kat von d’ nin kontür paletini almayacağım. Makyajda en sevdiğim ve de şişko yanaklarımdan dolayı en çok kullandığım ürünler kontür ürünleri. Fakat neredeyse hiç pudra kullanmıyorum, o yüzden alırsam 3 koyu rengi doya doya kullansam da 3 açık renk çöpe gidecek. Elimde the balm’ ın paleti, bahama maması, yeni bronzerı var ve bir de üstüne inglot’ unki var. ben bunları 2 senede anca bitiririm. Sırf indirimde diye alıp birinden birinin bayatlamasına yol açmayacağım. Buraya yazınca daha da iyi oldu, gözümü doldurdu sanki, açgözlülük yapmama gerek yok.

13 aralık 00:01

486. Bundan sonra pazardan sebze ve meyve almayacağım. Sadece az ürün satan, kendi bahçesinde yetiştirdiği belli olan kişilerden yada  Yabancı marketlerden almaya da dikkat edeceğim (en azından istanbulda. )

Geçen gün pazardan sebze aldım ve düz 10 lira ödedim.  Pazarcı 3 kilo tuttu deyip geçti. Poşeti elime alınca dedim bu 3 kilo gelmez. Pazarın girişindeki tartıda tarttırdım ve 2,5 kiloymuş aldıklarım. O an o sinirle zabıtaya şikayet etmek istedim ama acelem de vardı. Zaten çözümü olmayacağını da her vatandaş gibi tahmin ediyorum.

Ben yada o pazarcı 1 liraya zengin olmayacağım. Ben aptalda olmadım ama o adam haram yiyen bir karaktersiz oldu. Yani hergün biraz daha tiksiniyorum ve bu tiksintim yiyeceklerimi aldığım yerlere bile yansıdı. 20 lira fazla verir macro yada başka yerden alırım içim rahat eder. Hepiniz uyanıksınız ya. Yine sinirlendim.

8 aralık 18:26

485. kesinlikle makyaj malzemesi almayacağım. asla cilt ve saç ürünü de almayacağım. kış için çok sayıda kazağım,kabanım ve pantolonlarım var. gereksiz harcama yapıp bunlardan da almayacağım.

3 aralık 22:55


484. Ihtiyacım dışında olan kozmetik ve cilt bakım ürünlerini almayacağım. Merak ettiğim tüm ürünleri ihtiyacım olmasa bile sırf meraktan ve denemek istediğim için alırdım. şimdi ihtiyacım olan ürünlerin listesini yaptım ve listedekiler haricinde başka ürün almayacağım.

3 aralık 16:33

483. Seneye black fridaya kadar ömrüm varsa o zamana kadar yeni bir far paleti almayacağım ve de ihtiyacım dışında hiçbir şey almayacağım.Sözümde durursam kendimi ödüllendireceğim.

3 aralık 16:18

482. elimdeki ürünleri azaltmadan ya da hakkını vermeden yenisini almayacağım ! 

Project pan olarak düşünebiliriz. Yeni yıla kadar kozmetik adına bir şey almamak ilk hedefimdi hala da devam ettiriyorum. 

Yeni yıl indirimi başlamadan da eksiklerimi belirleyip öyle alışverişe çıkacağım. Böylece bir üç aylık süreçte de hiçbir indirim haberine atlamamayı hedefliyorum.

Daha sonra dünya kadınlar günü ya da anneler günü gibi indirim zamanıyla beraber yine bir ihtiyaç alışverişi yapacağım. Böylece aradaki zamanlarda elimdeki ürünlerin hakkını verebilmiş olurum.

Edit: stres kaynaklı sivilce sorunu yaşadığımdan dolayı kore ürünlerine geçiş yapmaya başladım. Bu ürünleri tenzi ediyorum almama konusunda. Zaten fiyatlı ürünler oldugu için elimdeki hangi ürün bitmişse onun yerine kore menşei ürüne geçiyorum. 

27 kasım 12:16 27 kasım 12:30

481. elimdekileri bitirmedikçe hiçbir kozmetik ürünü almayacağım. hem fazla makyaj yapan biri değilim, hem fazla dışarı çıkmıyorum.

çanta, bot ve kazakları yazın indirimlerden almıştım. beni üç yıl rahatça götürürler. bu süre içerisinde bot, çanta ve kazak almayacağım.

alıp okumadığım kitapları bitirene kadar yeni kitap almayacağım.

tüketmiyoruz başlığına mı yazmalıydım, bilmiyorum. kısacası ihtiyacım olmayan hiçbir şeyi almayacağım artık.

26 kasım 21:39


480. Çok gerekmedikçe kıyafet. Alırken çok güzel ama kullanırken hepsi işkence adeta. Giyerken seç, uymadı değiştir, acelen var şimdi katlama eve gelince düzeltirsin, kirlendi yıka, as, topla, katla, yerleştir. Yazarken bile yoruldum. Ne kadar az kıyafet, o kadar az iş ve dağınıklık. Hem zaten şimdilerde hiçbir şey parasına değmiyor, yorulduğuma değmez.

26 kasım 16:00

479. Bir daha Pudra tarzı allık almayacağım. Dört tane allığım vardı üçü ayrı zamanlarda düşüp kırıldı. Presledim ama eski hallerinden eser kalmadı, yapıları değişti çöpü boyladılar. Paramda çöpe gitmiş oldu. Bundan sonra allık alırsam krem yada likit olanlardan alırım.

26 kasım 15:34 26 kasım 15:34

478. saçma sapan ihtiyacım olmayan ama sırf hoşuma gidiyor gardrobumda dursun kafasıyla hiç bir şey almayacağım.

26 kasım 14:57