girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (64)
  • medya (3)

64. Annem sağ olsun bitkileri çok sevdiğinden bir komşusu anneme minik bir saksıda getirmişti. Az su isteyen bu bitki inanılmaz büyüyor. Şuan iki büyük saksıya ayırdık ve piyasada satılan özü, jeli vs ürünlerden daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum direkt bitkideki jeli sürmenin.

Cildimde gözlemlediğim faydalarına gelince kesinlikle nem veriyor ve rengi eşitliyor. Lekelerime etkisini gözlemleyecek kadar uzun kullanmadım. Kullandıkça editlerim.

13 temmuz 22:25

63. Yaprağını kesip içindeki jeli yüzüme doğrudan sürdüğüm bitki. Cilt bakımında çok doğalcı bir insan değilim ne yazık ki çünkü bitkiler, ev yapımı yağlı yoğurtlu vs.maskeler bende hep ters etki yapar ama aloe verada böyle olmadı. Yüzümde genel itibariyle pembe bir görüntü vardır benim. Kızarıklık için çok ürün deneyip fayda görmemiş biri olarak şunu diyebilirim ki aloe vera i ş e y a r ı y o r . Bi de o kadar aloe vera içeren ürün kullandım niye kendisini direkt sürmemişim diyorum şimdi. Çünkü çok daha ucuz ve doğal. 

Kızarıklık dışında cildimdeki yağlanma da azaldı. Ne kuru ne yağlı, normal nemli bir cilt oldu benimki yahahahaha çok mutluyum.  

Not: doğal dedim evet ama tamamen doğal bu yaptığım şey. Yani en ham haliyle bitkiden faydalanıyorum. Bu iyi olabileceği gibi, hiç testten geçmediği için yan etkisi falan da olabilir. Cildinizin küçük bir bölümünde deneyip alerji yapıp yapmadığına bakmakta fayda var.

Not 2: henüz gözeneklerime ve lekelerime etkisini göremedim ama genel olarak iyileşen cildimde bu etkiyi de göreceğime inanıyorum.(gizlinot: Sırf inandığım için bile etki edebilir) 

Not 3: iki güne bir kullanıyorum. Temiz cilde, parmak kadar kestiğim aloe veradan çıkan tüm jeli sürüyorum, göz çevresi dahil.

13 temmuz 21:59

62. odamda başucumda duran bitki. geldiğinde el kadardı şimdi bana saldırabilecek kadar büyük ve korkunç görünüyor. düzenli kullanmıyorum hep unutuyorum ayda bi kere aklıma eserse kullanıyorum bu yüzden çok büyük bir faydasını göremedim

ben yaprağı kesip dolapta tuttuğumda yaprağın çürüdüğünü gördüm bu yüzden kullanacağım kadarını bitkiden kesip sürüyorum 

çok fazla sulama da istemiyor haftada bir falan toprağını kuru gördükçe biraz su döküyorum ışık da alan bi yerde hiç ilgi göremeden kendi kendine büyüdü gitti garibim

şimdiye kadar bi kere sığmamaya başlayıva saksısını değiştirdim ve kocaman ağaç saksısı gibi bir şeye aldım kendisini, artık ona da sığmıyor

henüz yavru vermedi ama sadece kendisi büyüyor yıllardır bizde bakalım ne olacak. arada bir altta kalan eski yaşlı bazı yaprakları çürüyor onları kesip atıyorum bitkiyi komple çürütmesin diye

23 haziran 14:20 23 haziran 14:21


61. geçen lazer epilasyon sonrası doktorum ferahlamam için aleo vera jeli verdi. Gerçekten çok güzeldi. Bol bol sürdüm ve hafif kızarıp tahriş olmuş bölgelerimi hemencecik yatıştırdı. Kremi nerden temin edebileceğimi sordum.Bizden dediler ama ellerinde yokmuş. 80 TL fiyat verdiler (250 ml) aynı dış kutuya internetten bakıyorum 25 tl-70 tl arası değişiyor fiyatlar. Kafam çok karıştı. gerçekten olaya hakim bi süslü varsa mesaj kutuma beklerim.

11 haziran 16:13

60. internetten aloe vera sarı sabır bitkisi almıstım dalları 20 cm boyutundaydı.cam kenarına koydum 3-4 ay sonra baya büyüdüler hatta toprakta yeni dalları olustu.toprak kurudukça su veriyor çok su sevmiyor.yerini sevmezse dalları sararıyor direk güneş altını da sevmiyor.hazır aloe vera jellerini almaktansa evdekini kullanmak bana daha dogal geliyor.jeli krem gibi kullanacaksak içine c vitamini koydugumuzda ömrü uzuyormus çabuk bozulmuyormus.

11 haziran 11:57

59. sivilcelerimi yatıştırıp lekelerimi kısa zamanda ciddi azaltan mükemmel şey. marketten ya da çiçekçiden aloe vera yaprağını alıyoruz. dışını yıkıyor, kenarlarındaki dikenli kısımlarını elimizi kesmesin diye kesip atıyoruz. sonra yaprağı boylamasına kesip içini açıyoruz. içindeki o beyaz/şeffaf jeli bir kaşık yardımıyla çıkarıyoruz (yaprağın iç duvarına fazla değmeyin, o kısım yakabiliyormuş bazı ciltleri) isterseniz sonra blenderdan geçirebilirsiniz. şöyle avuç dolusu jel elde edeceksiniz.

bu jeli ufak bir saklama kabında buzdolabında muhafaza edip istediğinizde sürebilirsiniz. önce ufak bir alanda alerji yapıyor mu diye denemeyi unutmaıyın. bazıları suyla seyreltiyormuş, ben gerek görmeyip yatmadan önce nemlendirici maske gibi yüzüme sürüyorum. cidden mucize gibi, 2-3 haftada cildimi inanılmaz bebeksileştirdi. cilt hem neme doyuyor hem de lekeler kesinlikle azalıyor.

tek dezavantajı, tamamen doğal olduğu için 3 hafta sonra kokusu değişmeye başladı. ama ben bir iki sefer dışarıda da unuttum, belki ondandır. yine de iyimser bir tahminle 1-1.5 ayda bir yenilemeniz gerekiyor. tabii ki her şekilde başka nemlendiricilerden katbekat ucuza gelecektir.

11 haziran 04:45

58. cildimi en güzel nemlendirip,yatıştıran ve makyaj bazı için mükemmel olan bitki. düzenli kullanmayı alışkanlık haline getirsem her şey mükemmel olucak ama unutuyorum hep.

hazır havalar ısınmışken dondurup sabahları sürmeyi planlıyorum.

11 haziran 03:46


57. bilen veya ciddiye alan var mı bilmiyorum ama her bitkiyi her jeli kullanmak çok da faydalı değil. Bugün okuduğum yazıda bu bitkinin 0 kan grubuna sahip insanlarda zehir etkisi yaratabileceğini okudum. umarım bu kan grubuna sahip kadınlar da bunu biliyordur.

27 nisan 15:39

56. İki gündür gece maskesi olarak kullanıyorum. Jelini ayırdım ve blendıra bızzladım. Sabaha yumuş bi ciltle uyanıyorum. Baz olarak da kullanilabilir buna ihtimal vermiyordum ama sürdükten 15-20 dakika sonra o gerginlik hissi kalmıyor. Bence bir şans verin.

22 nisan 21:39

55. 2 sene önce inanılmaz bi sunburn oldum florida'da, ama yani kızarıklık falan değil öyle, 3 haftanın sonunda iyileşirken derimi kertenkele derisine dönüştüren bi yanıktı. annem bana çaktırmamaya çalışsa da bunalımlara girdi falan "çocuğun bacakları kalıcı hasar aldı, iyileşmeyecek galiba hiç" diye, o derece. florida güneşi öyleymiş, bilmiyordum tabi ben, max 2 saat güneş altında durdum, sonuç bu. ilk günlerde yolda yürürken teyzeler falan kırmızı su toplamis bacaklarımı görünce beni durdurup "aloe vera sür" diyolardı, halk alışkın tabi biliyorlar çözümü! neyse aloe'dan mı bilmiyorum ama kurtardık bacakları sonra neyse ki. bundan sonra tatile giderken aloe'suz adım atmam!!

16 nisan 11:50