0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (0)
  • medya (2)

1. alterra'nın yağlı ciltlere yönelik cilt bakım kremi. hafif bir yapısı var ama sürüldüğünde ciltte yapış yapış bir his bırakıyor. bu yüzden hemen üzerine makyaj yapmaya uygun bir krem değil. yağlı ciltli olmama rağmen soğuk havalarda nemlendirme için yetersiz kaldı, muhakkak destekleyici bir serum veya üzerine daha yoğun bir krem kullanmam gerekti. ayrıca her ne kadar alterra ürünlerinin içeriği diğer pek çok markaya nazaran doğal olsa da, içindekiler listesinde alkol ve parfüm üst sıralarda yer alıyor. kullandığım süre boyunca burun kenarlarında aşırı kuruma ve yanma/tahriş oldu. bunun sebebi alkol olabilir diye düşünüyorum.

her ne kadar ben kullandığım sürede üründen memnun kalmasam da, eğer içerik listesi ile bir sorununuz yoksa, daha genç ve yağlı ciltlilerin, özellikle sıcak mevsimlerde memnun kalabileceğini düşündüğüm bir ürün.

not: ukte sahibi unuttum, çok özür!

7 mart 2016 14:31 7 mart 2016 14:31

2. Yağlı ciltler için diyor ama bu bildiğiniz sürdüğünüz an yağlı bi his bırakıyor. Ben çok memnun kalamadım gündüz kullandığımda çünkü yüzüm yarım saate parladı. Yüzümü Daha da yağlandırdı özellikle alnımı ve burnumu. Geceleri kullanmaya devam ettim. Nem vermesi çok güzel bu sebeple gece kullanımında memnun kaldım. Kokusu bi değişik koku hassasiyeti olanlar uzak durmalı. Birdaha almam sanırım hayal kırıklığına uğrattın beni alterra :(

13 nisan 2016 01:47 13 nisan 2016 01:48

3. Yağlı cilt diye çevirmişler ama aslında gözenekli, pürüzlü, çukurlu, lekeli ciltler için bir ürün. Genelde bu tarz problemli ciltler yağlı olabiliyor ama yağlı cilt ibaresi bulunmuyor. Cilt yüzeyini düzeltici nemlendirici bir kremmiş. (gizlinot: Almancı kuzen sağolsun)

13 nisan 2016 16:01


4. gözenekli, lekeli ve pürüzleri olan cilt tanımlamasına en çok yağlı cilt uyuyor mantığıyla yola çıkarak yağlı ciltler içindir diye tanımlama yapmışlar sanırım. yağlı cilt ibaresini görüp de alan pek çok kişi gibi ben de aynı hatayı yaptım. değil yağlı , normal ciltlerde bile kolay emilemeyen bir yapıda. (birkaç farklı kişiye denettim hiçbirinin cildiyle anlaşamayınca el kremi olarak kullanıp bitirmek zorunda kaldım ben de )

bana göre gerçekten çok kuru , nemsiz cildi olanların epey hoşuna gidecektir çünkü bıraktığı yağlı his sayesinde cilt oldukça yumuşak ve sürekli nemli. koku kısmı için şu ana kadar kullandığım en yoğun bitkisel kokulu krem desem yalan olmaz sanıyorum. bitkisel kokuları oldum olası severim, cildimin de neme ihtiyacı var zaten diyenler için çok uygun bir krem. (yaz için değil tabii ) içeriği de gayet güzel aynı zamanda.

14 nisan 2016 01:58

5. İlk başta güzeldi nemlendirmesi yeterliydi ancak bir anda suratımi sivilcelerin basmasına sebep oldu. Şu an cildim hiç olmadığı kadar kötü cc krem bile yüzümde maske gibi duruyor. Önce başka bir seydendir zannettim ancak bu kremi ne zaman sursem suratimda başka bir sivilce merhaba diyor. Bir daha asla almayacağım bir ürün. Alterra'nin duş jelinden falan çok memnundum ancak kremleriyle ilişkim buraya kadarmis.

28 ocak 2017 13:31 28 ocak 2017 14:32