sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (11)
 • medya (1)

11. ara ara gelip, bu kızı övüp gidiyorum, keşke daha çok izlenilse.

13 yüz çeşidi analizi videosunu izlediğinizde yüzünüzün yuvarlak hatlı romantik mi, sert keskin hatlı dramatik mi, ikisinden de farklı miktarda alan klasik mi, velet gibi görünen gamine mi, eşit derecede karışan nötr mü... olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Bu yüz çeşidine göre beden çeşitleri analizi de izlenesi.

(link: https://www.youtube.com/watch?v=lbN2pRNYQkU&list=PLjq1drkA_Cmn-bSUsQqAaLZcrIHQCN8vO&index=12 13 beden çeşidi (yüz))

21 mart 19:37 21 mart 19:40

10. en faydalı, en öğretici ve en sevdiğim makyaj kanalı. ben makyaj yapamıyorum diyene bu kanalı öneriyorum. yapmacık yapmacık tavırlar sergileyip samimi gözükmeye ve kendini sevdirmeye çalışan, diksiyondan bihaber youtuber'lardan sonra bu kadının ses tonu ve tane tane konuşması bana huzur veriyor. cidden bu kadın yaptığı işin hakkını veriyor. en sevdiğim özelliği hayatta yatırımını sırf bu kanala yapmaması, dışarıda akıp giden başka bir hayatının da olması ve buna rağmen tüm günü toplantılarla, lansmanlarla, içerik üretimiyle geçen youtuber'lar her hafta bıkmadan usanmadan elli tane ürünle her videoda yaptığı makyajın birebir aynısını yaparken bu kadının birkaç malzeme ve dokunuşla istediği insanın görünümüne sahip olabilecek kadar bu işi bilmesi.

5 mayıs 2017 02:30

9. makyaj konusunda zaten herkesin dediğine katılarak, müzik yeteneğinin de es geçilmemesi gerektiğini düşündüğüm sanatçı. (link: http://www.youtube.com/user/rjn3000 kendi kanalından) dinlenebileceği gibi, vokal ve ses dersleri veren ken tamplin adındaki çılgın adamın kanalından da arada bakılabilir. onun kanalı da (link: https://www.youtube.com/user/kentamplin ken tamplin vocal academy)

(link: https://www.youtube.com/watch?v=jiEEfzehEVs bu) da ken tamplin'in bugün yüklediği video

19 eylül 2016 21:47


8. yine müthiş öneriler vermiş.

gözün alt kısmındaki kirpiklerin tam ortasına gölge düşürüp, gözün şakaklara yakın alt kısmına dokunmayarak gözü daha aydınlık göstermesi.. şakağa yakın kirpiğe maskara sürmemesi, gölgelerle oynaması, kaşları yukarı doğru çizmesi...

bayıldım!

https://www.youtube.com/watch?v=CcBzXHbkLL8

18 eylül 2016 19:58

7. Şimdiye dek bir sürü uzman makyaj artistinin youtube kanalını inceledim, izledim.

yaptıkları videolar elbette bilgi verici. ama hep aynı bilgiler, ezberden okunuyor gibi tekrarlanıyor.

"Yüzünüz yuvarlaksa şöyle yapın."

iyi de yuvarlak olup olmadığını nasıl anlayacağım? anlamıyorum ki?

"göz kapağının katlanma yerine şu farı geçin"

iyi de benim göz kapağım düşük, bende o far öyle durmuyor?

"burnu kontürlerken daima yanlara uzun ince gölgeler atın, burnunuz uzun ince görünsün"

iyi de, benim burnum zaten çok uzun, ben daha kısa göstermek istiyorum belki?

aly, bu konuda ezber bozan bir (gbkz: makyaj sanatçısı).

(gbkz: sanatçı) ya resmen.

dün bir oturuşta tüm videolarını izledim ve hakkında bir yorum daha giriyorum çünkü böyle bilgi dolu bir kanalın keşfedilmemesi çok üzüyor beni. işi bilimsel noktalarıyla, adeta deney yaparcasına analiz ediyor bu kız.

yüzünüzün yuvarlak mı kare mi, ne şekilde olduğunu öğrenmek istiyor musunuz?

yüzü 3 bölgeye ayırıp, santim santim oranlarına ayırarak; hangi bölümün diğer bölümlere kıyasla uzunluğu ve kısalığına göre size tam, kesin, net bilgi veriyor aly.

göz kapaklarınıza nasıl far süreceğinizi bilmiyor musunuz?

büyük göz, çekik göz, birbirine yakın ya da uzak göz, düşük göz kapaklılar, gözünü daha büyük göstermek isteyenler, her göz türüne göre aly kendi gözü üzerinde makyaj ve gölge oyunları kullanarak size tam olarak ne yapacağınızı anlatıyor. burun türleri de aynı şekilde.

hele ki düşük gözkapaklı gözler için eyeliner ve smokey göz makyajı videoları... bugün resmen ağlayacaktım ayna karşısında, çünkü "bana asla eyeliner yakışmıyor" diye düşünen ben, ilk defa bir videonun yardımıyla kendime güzel görünen bir eyeliner çekebildim. evet, bir sürü uzman var internette ama hiçbirinin videosu sonrası bu başarıyı sağlayamamıştım. benim gibi beceriksizlere, 2 yaşında bir çocuğa anlatır gibi tane tane anlatan, ayrıntılı ve doyurucu bilgi veren en iyi kanallardan biri aly art.

daha nasıl övebilirim bilmiyorum.

Şunu da ekleyeyim, yakında mutlaka bu kanalı bir türk vlogger keşfeder, aynısını türkçeleştirip kendi bilgisiymiş gibi pazarlar.

26 ağustos 2016 21:14

6. süper faydalı bilgiler veren bir youtuber. özellikle kontür serisi izlenmeli.

26 ağustos 2016 10:30

5. 1 senedir takip ettigim youtuber. Gercekten cok iyi taktikler veriyor. Tane tane anlatmasi, ses tonu vs cok iyi. Sadece videolari kaliteli gozukmuyor. Biraz daha o konuda ozenilse nikkie'ye rakip olabilir kipss. (gizlinot:belki)

26 ağustos 2016 09:34


4. bu kadar az bilinen, daha ço tanınmayı hak eden, "underrated" bir youtuber daha yok.

bir contour videosu izledim, hayatım değişti. şimdiye dek her şeyi yanlış yapıyormuşum. konuyu anlatırken, gölge renkleri göstermek için photoshop ile renk analizi yaptığı sahnede aydınlandım resmen.

hele ki hooded eyes yani düşük göz kapaklı gözler videosu? Lisa Eldridge'in de ilgili videolarını izledim, pixiwoo'nun da ama aly'de kaptığım taktikleri ikisi de veremedi bana.

muhteşem muhteşem muhteşem.

26 ağustos 2016 02:22

3. yaptığı makyajlarla gerçekten kendisini istediği kişiye benzetebiliyor. ismi Alyona Yarushina, müzikle de uğraşıyor kendisi aynı zamanda. yukarıda da denildiği gibi videolar biraz ruhsuz insan bazen sıkılıyor izlerken, gerçi bunny de çok kafa şişiriyor onun gibi de olmasın.

25 şubat 2016 12:06

2. Hem sesi hem kendisi hem de yaptığı makyajlar mükemmel olan youtuber. O kadar güzel makyaj lardan o kadar güzel tavsiyeler alıp ilham kaynağı olabilecekken çekimlerinden dolayi çok da faydalanilmiyor maalesef. Ayrıca çok daha fazla takipciyi ve bilinmeyi de hak ediyor bence.

18 eylül 2015 09:44