sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (3)

  19. öldüğünde ağladığım sanatçı, hakkında hemen hemen herşeyi bilirim, belgeselini de izlememiş olanlara tavsiye ederim. değmeyecek bir adam için (çünkü amy'nin onu öpmesine para karşılığında izin veriyormuş bi dönem) kara sevda bir aşkla güzelim hayatını mahvederek bu dünyadan çok erken gitmiştir ve bizi sesinden mahrum bırakmıştır, seviyorum seni amy, yazdığın şarkı sözlerini okuduğumda hep farklı duygular uyandırıyorsun ben de...

  24 ocak 17:14

  18. Aşkın öldürücü gücünün maalesef ispatıdır. Kariyerinin zirvesindeyken gitti aşık oldu. Bu aşk sayesinde güzel şarkılar da yazabildi belki ancak hayatından da oldu. Blake hiç vicdan azabı çekiyor mudur arada aklıma gelir

  24 ocak 14:11 24 ocak 15:38

  17. back to black şarkısının stüdyo kaydının videosunu izledim, gözlerini bir noktaya dikip sonda black(blake) diye tekrar ettiği kısımda yüzündeki acıyı görebiliyorsunuz. zaten kendisi de kaydı bitirince prodüktöre sonu biraz mutsuz gibi oldu galiba, diyor. belgrad konseri zaten acı sonu bas bas bağırıyordu. babasının demesine göre albümün başarısı ile gurur duyamamış babası, çünkü rehab hariç tüm şarkılar blake gibi bir serseri için yazılmış. back to black de kendisinin 2 saat içinde yazdığı bir şarkıdır. daha kendisinden daha iyi söyleyebilenine rastlamadım. hüznün, acının ve karanlığın şarkısıdır, çok güzel ve çok acıtan bir şarkıdır. huzurla uyu amy.

  25 eylül 2018 23:59

  16. istanbul konseri'ni manyak gibi bekleyip biletler anında tükenince çok üzülmüştüm. haberlerde belgrad konseri'nin görüntüleri çıkmıştı. şarkıyı bile söyleyemiyordu, olduğu yerde sallanıp duruyordu. "bu gidişle çok yaşamaz," diye düşünmüştüm ve çok geçmeden ölüm haberi gelmişti. ne ben gidebildim o konsere, ne de bileti alanlar... ah be amy!

  9 ekim 2017 21:11

  15. zamanında bu kadının ölümü üzerine, aşağılar tarzda "bir uyuşturucu bağımlısının ölümü için neden bu kadar üzülüyorsun ki?" diyen arkadaşım şu an hayatımda değil... "ama sesi, sanatçılığı, kıymetli birini kaybettik, şaibeli şartlarda öldü kadın üstelik" tarzındaki geri dönüşüm de para etmemişti. o arkadaşım hayatımdan çıktıktan sonra bir gün pişmanlık duymadım, o derece sabretmişim adama.

  9 ekim 2017 14:56

  14. dün gece belgeselini izlemeye başladım içim o kadar hüzünle doldu ki bitiremedim. izlemeye dayanamadığım sorunlar ve stresle, yaşam tarzıyla tek başına mücadele edememesine şaşırmadım. yapayalnız bırakılmış ailesi tarafından. ne kadar iyi arkadaşları olsa da altından kalkamamış. bu sabah bitirdim belgeseli ve şuan ciğerimi hissetmiyorum. yitip gitmesi onu tanımayan bir iki şarkısından başka onunla ilgili bilgiye sahip olmayan beni bile inanılmaz yaraladı. umarım huzur içinde uyuyorsundur.

  9 ekim 2017 14:28

  13. Akışta adını görünce anmak istedim. Canlı performanslarında back to Black kısmını gözlerini kapatıp back to Blake olarak söylüyordu bence aşkın en karanlık en derin itirafı. Hakkında yazılan her şeyden çok bakışları dikkatimi çekiyordu öldüğünü öğrendiğimde kurtulduğunu düşünmüştüm. Yapma ölürsün denen her şeyi yapıp bi türlü kurtulamadığı yalnızlığıyla öldü. Sanatın delilik kısmından çok acı kısmını yaşadı ama onu hep aklını kaybetmiş olarak gördüler.

  Ünlü olmak değil sanatçı olmak isteyen insandı ama kısacık hayatında bile bence çok çok iyi sanat eserleri bıraktı gerisinde bu bence popüler dünyaya verebileceği en büyük cevaptı. Frida gibi aşkı sanatının önüne geçiriliyor ama ikisinde de aşk sanatın aracı aşkı efsane eserlere dönüştüyorlar.

  15 şubat 2017 14:58

  12. Back to Black

  Valerie

  Tears Dry On Their Own

  You Know I'm No Good

  Wake Up Alone

  Özlediğim,dönüp dönüp dinlediğim şarkılarıdır meleğimin:)

  26 haziran 2016 01:21

  11. dün amy isimli biyografisini izlediğim kız çocuğu. öncesinde kendisiyle ilgili çok yüzeysel bilgim vardı. bir uyuşturucu bağımlısı olduğu ve buna eşinden alıştığı, ikincisi ise skandal belgrad konseri... sempatim de yoktu açıkçası, evet güzel müzik yapıyordu ve kesinlikle yetenekli biriydi gözümde. ama benim için diğer 27 kulübündekiler kadar "ilah" değidli, ta ki belgeselini izleyene ve kendisini daha yakından tanıyana kadar.

  güçlü görünmeye çalışmasına rağmen meğer savunmasız bir kız çocuğu barındırıyormuş içinde. tek isteği müzik yapmak olan, yetenekli ama mütevazı bir kız çocuğu... belki de biraz sevgi istemiş, o kadar. ama babası o meşhur olduktan sonra ortaya çıkan biri, evlendiği ve çoğu şarkısını ithaf ettiği adam ise ününden faydalanan bir karaktersiz, annesi ise blumiasından habersiz ilgisiz bir kadın olunca koskoca bir kadın da olsan içinde hiç büyümeyen küçük bir kız çocuğu kalması çok normal.

  ün kolay bir şey değil, herkes kaldıramıyor. hele ki psikolojin zaten bozuksa daha kötüye gidiyor. istemeden kendi kendini baltalıyorsun. kendisi bunun açık bir örneğiydi. ama hangi müthiş sanatçının psikolojisi zaten düzgün ki? belki de onu amy yapan buydu.

  bazı insanlar iz bırakmak için gelir. o da o kişilerden biriydi. en azından hep söylediği gibi, artık göz yaşları kendiliğinden kurumayacak.

  21 mart 2016 23:01

  10. biyografisi malum ortamlara da gelmiş müzisyen. bence sinemada izlenmeye değecek bir yanı yoktu, ama amy'nin daha önce hiç bir yerde görmediğimiz görüntülerini barındırmakta ve gerçekten hüzünlendiren bir biyografi olmuş. ama dediğim gibi, evde izleyince bir şey kaybettirecek, "aa keşke sinemada izleseymişim" dedirtecek türden değil.

  10 kasım 2015 21:25 10 kasım 2015 21:35

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar