yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (0)

  1. anlamlandıramadığım olay, twitterda gördüm ilk. neyseki ses getirmiş de bayağı bir yerde konuşuluyor. (link: https://mobile.twitter.com/uygunsuzoyuncak/status/1020372192272486400)

  21 temmuz 2018 01:15

  2. Bir de özür videosu düştü şimdi. Yüzünü eliyle kapatarak konuşuyor ama ses tonu benziyor. O sanırım gerçekten.

  Güya bi arkadaşı kızımızın görüşüne saygı duymuyormuş da o yüzden bir anlık sinirle öyle şeyler söylemiş. Yoksa atatürk' e saygı duyuyormuş. Zaten saygı duymasaymış anıtkabir' e girmezmiş falan filan...

  21 temmuz 2018 02:20

  3. Sadece pankartları arabasıyla taşıyarak arkadaşlarına yardımcı olmaya çalışan ODTÜ mezunu Özge Kayaaslan, Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklu.

  Bekliyorum ben. laiklikk eldan gideeyaaaahhhh diyen sıkıntılıyı yanlarına çağırıp fotoğraf çektirdiler. peki buna ne yapacaklar? az çok tahmin edebiliyorsunuzdur...

  21 temmuz 2018 02:36

  4. şimdi tüm sinirim ve öfkemle yazacağım her şeyi. baştan uyarayım. kabine falan gidecekse de umrumda değil.

  böyle beyinsiz, gerizekalı, yobaz bir insan daha olamaz. anıtkabir'e geldiği için utanıyormuş? sen asıl o yere ayak basarak oraya kendi pisliğini saçtığına utan. rte nin b*ku bile olamaz atatürk demiş. yemin ediyorum ya, şu ülkeye atatürk o kadar fazla ki. diğer ülkeler kendilerine sahte sahte kahramanlar üretip, çizgi roman kahramanlarına tapıyorken biz, bizi ateşin elinden çekip alan, cahillikten, esaretten, kölelikten ve açlıktan kurtaran adama demediğimizi bırakmıyoruz. yok rakı içiyordu, yok oruç tutarken fotoğrafı yok, namaz kılmadı, sigara içti, dans etti...

  ulan senin önünde binlerce genç ölsün, anaların sana güvenerek gönderdiği 15 yaşında çocuklar şehit olsun, aç, susuz, bitkin askerin her defasında karşısına çıkıp umut olmaya çalış, ama o güvendiğin osmanlı sevr gibi bktan anlaşmalarla her şeyi mahvetsin, ülkeyi karış karış satsın... Sonra bakalım sende alkol, sigara içiyor musun içmiyor musun? 580 bin kişi ya 580 bin!! sadece ölen askerlerin resmi sayısı... Ya kundakta öldürlen bebekler, tecavüze uğrayan analar, köle olarak alınan genç kızlar küçük çocuklar, dedeler, nineler... Toplam kaç bin eder asıl?

  Atatürk için kolay değil miydi parasını alıp ailesine bakmak, düşman tarafına geçip, bir çok kumandan gibi ülkesini satmak ama cebini doldurmak? yok abi derler ya sk*n yaranıyor cidden doğru. rt gibi vergiye boğacaksın milleti, ekonomiyi batıracaksın, ayakkabı kutularını dolduracaksın millet o zaman şak şak alkışlayacak seni, minnet duyacak. kusura bakmayın bu ülkeden de bi bk olmaz artık. yakında cumhuriyetin 100. yılına gireceğiz ama zeka anlamında çoktan 1800 lere geriledik. oldukça boş, vizdansız ve beyinsiz biatçı bir ülke olduk. benim artık umudum falan da yok. çekip gideceğim günü de iple çekiyorum.

  ekleme : neyzen tevfik

  Ben sana b*k demem,

  B*klar duyar ar eder.

  Bir zerren düşse b*ka,

  Onu da mundar eder.

  Tanrı senin hamurunu

  Necasetle yoğurmuş,

  Anan seni s.ç.r iken

  Yanlışlıkla doğurmuş.

  21 temmuz 2018 02:42 21 temmuz 2018 16:19

  5. (link: https://twitter.com/gogolvasili/status/1020437476387819520?s=21 Özür videosu)

  Oh valla içimin yağları eridi. G*t korkusundan nasıl hemen video atmış. İnşallah bir yaptırım uygulanır da görür ne demekmiş önderimize laf etmek. O çarşafla bile dolaşabiliyorsa atatürk sayesinde. Bunu anlayamayacak kadar kör. Bir sonra ki beklediğim videosu içeri alınma görüntüleri. hadi inş

  21 temmuz 2018 02:47 21 temmuz 2018 02:51

  6. (link: https://www.google.com.tr/amp/s/www.ntv.com.tr/amp/turkiye/son-dakika-ataturke-hakaret-eden-safiye-inciye-sorusturma,EIa-xJVK2kOhqcsUd0CJ9A Link)

  Soruşturma açılmış. Artık der içerde de ama biri bana saygı duymamıştı o yüzden dedim :// diye. 

  (link: https://youtu.be/BRX1gNJbc_4 Oğuzhan uğur)

  Oğuzhan uğur’un şu tatlı anektodunu da kendisine buradan yolluyorum. 

  21 temmuz 2018 13:01 21 temmuz 2018 13:02

  7. (bkz: safiye inci)

  21 temmuz 2018 13:04

  8. türkiye'deki milyonlarca insanın sesi olmuş klasik bir arap-lover, ümmet-buddy. maalesef ki bu ülkede atatürk'e ve onun izinden giden insanlara büyük bir kin ve öfke duyan sayısız hacı-hoca tarikatı, herbir tarikatın da dudak uçuklatan sayılarda müridi var. videoyu izlemedim, bahsedilen kişinin tek bir fotoğrafını gördüm ama rahatlıkla bir tarikat üyesi olduğunu söyleyebilirim. türkiye'de çarşafı o şekillerde bağlayan ve aslen iranlı, fars, arap vs. olmayan bağımsız tek 1 insan yok. nerden biliyorsunuz derseniz ilkokul arkadaşımı facebook'ta bulduğum sene giriştiğim stalk eylemlerinde fark ettim. onun arkadaşlarının profillerinde gezerken depresyondan depresyona giriyordum. inandıkları şeyler, yaşam tarzları, (gbkz: çük)e tapışları, bir yandan modern yaşama özenişleriyle ortaya çıkan (gbkz: kitsch) tarzları, sıradan insanların sıradan yaşamlarında yaptığı hava sıcakken kısa kollu giymek gibi şeylere karşı duydukları (gbkz: kin), (gbkz: öfke) ve (gbkz: nefret), bu tarz sıradan ötesi şeyleri tehditvari laflarla kötüleyerek kendi içlerine bir nebze olsun su serpmeye çalışmaları ve bütün bunların tam göbeğine oturtulmuş bir atatürk düşmanlığı, rasyonel akılla dalga geçen iğrenç ötesi uygulamalar, sapır supur inanışlar (örn. çıplak duş alırsam eve melekler girmez), abartılı gariplikler ve bağış adı altında, allah dostu, peygamberin akrabası diye paralar dökülen tarikat babaları, o babaların iğrenç halleri, insanı uzun süre göz göze bakamayacak kadar rahatsız eden kötü nazarlı bakışları... off içim yanıyor bu ülke için.

  bu söylediklerimden türban düşmanlığı anlaşılmasın, çünkü yok. türban konusunda ufkumu açan çok insanla tanıştım, onu da söyleyeyim. çalışırken tanıştığım, 3 dil bilen babası eskiden diyanet işlerinde üst düzey bir yönetici olan ve şimdi kızıyla yaşıt olduğum ayşe abla da türbanlı, kendi ailesinin korkunç yaşamından bıkıp kendi halinde dinine dönmek için kapanan arkadaşım da türbanlı. 

  benim gözlemlediğim kadarıyla türbanlı herkesin bir tarikatçı olduğunu asla iddia edemeyiz, ama çarşaflılarda yüksek ihtimalle bir tarikat bağı oluyor.

  sonuç olarak bu yayınladığı video sonucu ülkede şimşekleri üzerine çekip gündem olunca, bağlı olduğu grup tarafından "sen nasıl böyle ifşa olur, bizi gündeme taşırsın" gerekçesiyle uyarıldığını ve konuyu kapatarak gündemden düşmek için böyle bir özür videosu yayınladığını düşünüyorum. gündemde değilken çok rahatlar çünkü.

  düzeltme: girdiyi sonuca bağmayı unutmuşum. (gizlinot: i had one job)

  21 temmuz 2018 13:12 21 temmuz 2018 13:25

  9. Her tesettürlü kadına ön yargıyla bakılmasına bir darbe de kendisi vurmuştur. Bu tür kadınlar yüzünden her tesettürlü kadına "çomar" vb. sıfatlar yakıştırılması ne kadar acı. Ama bu kadının gerçekten beyni yok. Atatürk siyaset malzemesi değildir diye yüzlerce kez söylememize rağmen kendisi yine rahat duramayıp Ata'mı siyaset ve karşılaştırmaya alet etmiştir. Ben yıllardır Anıtkabir'e gidemediğim için acı çekiyorum bir de şu insansı yaratığın yaptıklarına bak. Gerçekten ne hale geldik. Artık herkes Atatürk'ü sevsin demekten bile yıldık bari saygı duyun be! Ata'm iyi ki bugünleri görmüyor diyorum bazen. Ne büyük hayal kırıklığı yaşardı.

  Gelen tepkiler nedeniyle bir video daha çekip 2018'in en büyük R'sini yaparak herkesten özür dilemiş ve ben Atatürk'e saygı duymasam Anıtkabir'e gitmem gibi saçma ve çelişkili bir cümle de kurmuştur. İzmir Marşı'na küfür ettikten sonra en büyük Atatürkçü benim diyen Ebubekir Öztürk benzeri ikinci vaka olarak tanımlıyorum.

  21 temmuz 2018 13:15

  10. Yeni videoda yüzünü kapatmış ağlayarak “ben onu benim düşüncelerime saygısızlık eden birine gıcıklık olsun diye yaptım” minvalinde saçmalıklar söyleyerek özür diliyor. Ah omurgasızlık.. c.başkanına hakaretten içerisi tıklım tıklımken bu mal gezecek evet. Bir de bazı akp yandaşları “fetöcüler onu oraya zorla gönderip o lafları zorla söyletmişler” tarzı bahaneler sıçıyorlar :d 

  O çarşafı biraz gevşetip hava alması gereken bir embesildir. atatürkün o lafları duysa katıla katıla güleceğinden eminim, zira bi lafın ciddiye alınması için önce söyleyenin ciddiye alınması gerekir. 

  Kendisine acıyorum sadece. Aciz bi sokak hayvanına baktığımda nasıl vicdanım acıyorsa o kadına bakınca da acıyor. Çünkü beslenememiş, hayatta kalma mücadelesi veren, hastalıklı bir beyni var. Zira “tayyip” diye andığı kişiye oy verebilmesini, siyasi konularda söz söyleyebilmesini, hatta evden çıkıp şahsına hakaret etmeye çalıştığı kişinin kabrine gidebilmesini bile o adama borçlu olduğunu anlayabilecek kapasitede değil. İnanın bana sinirlenmeye çalıştım ama sinirlenemedim. Tek hissettiğim kesif bi acıma duygusu.

  Üstelik bu müslüman kişisi, islamda ölünün arkasından kötü konuşulamayacağını dahi öğrenememiş. Müslüman olmayı ne sanıyor acaba? 

  Ağzından gözünden çapsızlık, ucuzluk ve avamlık akan bu salağa onun mantığına bir saniyeliğine bürünüp “bacım kadının sesi haram değil mi, video çekip internetlerde erkeklere dinlettiriyorsun, ne oldun sen şimdi tecavüzü hak ettin sesinle erkekleri tahrik ediyorsun” demek ve tepkisini izlemek isterim. 

  21 temmuz 2018 13:23 21 temmuz 2018 13:28