girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (166)
  • medya (3)

166. Durup durup bu başlığa yazasım var. İnsan bir memleketin gri havasını bile özler mi? Özlüyor işte.

30 eylül 16:13

165. ilk okulda bir kez anıtkabiri ziyaret için gitmiştik. haftasonu gezisiydi. anıtkabiri unutamıyorum aslanlı yolu özellikle. daha sonra da atakulenin tepesinde çıkmıştık. ilk meclisi görmüştük. bu şehre dair anılarım hep bu şekilde. bir de havası çok hoştu gittiğimizde. bir bahar günüydü. hep güzel hatırlarım. tam bir başkent.

28 eylül 15:31

164. benim için çok ama çok önemli olan şehir. çocukluğum,lise yıllarım.. o yüksel metro,batıkent meydan daha nice yerler. seni çok seviyorum ankara dönüp dolaşıp yine geleceğim yer sen olacaksın.

27 eylül 21:58


163. doğup büyüdüğüm, 24 yıl yaşadığım ama duygusal bağımın bir şekilde koptuğu şehir.

27 eylül 21:55

162. Dün soğuktan titreten hava, bugün yaktı. Bu nasıl bir denge?! Ankara ayağını denk alsın!!

27 eylül 16:10

161. Bana hayatı öğreten, benden sevdiklerimi alan ve beni ölümle tanıştıran şehir. Bu hayatta en çok üç kişinin ölümü yıktı beni dedem, amcam ve liseden abi gibi gördüğüm hocam. Dedemi ve amcamı onkoloji hastanesinde kanser tedavisi görürken kaybettim birer yıl arayla, küçüktüm ve sevdiğin bir insanı bir daha görememenin ne demek olduğunu o zaman öğrenmiştim. Aradan yıllar geçti Ankara'da üniversiteyi kazandım, ilk zamanlar hep ağladım ben bu şehirde yaşayamam dedim. Daha sonra tren garı patlamasında abim gibi bildiğim, hayata bakış açımı tamamen değiştiren liseden hocamı kaybettim. Asla yapamam artık bu şehirde dedim ama gitmeye cesaret de edemedim. Şimdi ise belki de ilk defa bu şehri özlediğimi hissediyorum. Yapamam dediğim şehirde üç yılımı geçirdim ve bu sene mezun olacak olmam içimi burkuyor. En sevmeyenini bile kendisine bağlayan, tuhaf bir büyüsü var bu şehrin, bunu diyeceğimi sanmazdım ama o gri kasvetli havasını bile seviyorum.

13 eylül 02:21

160. bir an aklıma "ankara da deniz yok anneeaağğğ!!!" diyen zehra aklıma geldi. Ankara ile ilgili zihnime kazınılan en gereksiz şey sanırım.

12 eylül 17:41


159. en güzel deniz ordadır. bir çift mavi göz tüm okyanusa bedeldir.

12 eylül 11:07

158. İlk geldiğimde ben burada okul okumak istemiyorum, şehir olarak da sevmedim buraya bir daha 10 yıl sonra öylesine gezmeye gelirim dedim. Birkaç ay sonra ailem Ankara’ya taşındı. Sonrasında da ben buraya çok çok yakın bir ilde üniversite kazandım. Her Ankara’ya gelişimde hatırlarım.

Başta hiç sevememiştim. Sonra ne olduysa o kadar alıştımki. Yazın memleketime gittiğimde bile dönesim geliyor. Kesinlikle kendine ait bir karakteri var. Seviyorum seni şehir. Hayatı bana sen gösterdin. 

12 eylül 11:03

157. Sabah lavabodan akan suyun giderek cılızlaşması ve sonunda tamamen durmasıyla yine bi su kesintisi süprizi yaptığını acı şekilde farkettiğim  belediyeye sahip başkentimiz.

Su kesiliyor, sonra ben askinin sayfalarında ne zaman gelecek diye birşeyler bulmaya çalışıyorum. 

Bu su kesintisi de Kızılay civarındaki mahallelerden bazılarını etkiliyormuş ve yarın öğlen 12’ye kadar devam edecekmiş. 30 saatlik su kesintisi yapılır mı? ne biçim iş bu hakkaten aklım almıyor. Sabah sabah sinirimi bozdu.

12 eylül 10:38 12 eylül 10:39