girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (139)
  • medya (2)

139. Memleketime çok yakın olmasına rağmen hayatımda iki kere gittim. Sanırım 2017 Kasım ayıydı gittiğimde, okuduğum şehir sıcak olduğu için oraya gidince neye uğradığımı şaşırdım ayazdan.(gizlinot: swh)

Çok fazla imkanım ve zamanım yoktu yalnızca 4 günlük bir geziydi. Gezdiğim yerler Anıtkabir, TBMM, mekteb-i mülkiye ve bolca kırtasiye ile sınırlı kaldı.

Aslında ODTÜ'yü de görmeyi istedim ama biraz zor ve uzak kaçtı.

Genel olarak şehrin genel havası hoşuma gitti. Canlı ama çok gürültülü değildi. Sadece ayazı mahvetti beni deri ceketle gelmekle hata ettim. Bir de buram buram tarih kokuyor gibi geldi bana Ankara. Bir daha gitmek isterim.

4 ağustos 20:17

138. istanbul sizin olsun beni ankara’ya fırlatın canım ankaram canım bebeğim aşkım başkentim 

tanım: kendimi evimde hissettiğim il, başkentimiz.

4 ağustos 19:55

137. 6 yıl bu güzelim şehirden uzak kaldım..Yeniden bu şehirde yaşayabilmek için tam bir sene eve kapanıp ders çalıştım..İşte öyle birşey..

24 temmuz 19:47


136. Sana aşığım

24 temmuz 11:22

135. Yıllardır burada yaşarım hala seviyor muyum sevmiyor muyum bilemiyorum.Güzel demiş Cemal Süreya

Ankara Ankara.

Ey iyi kalpli üvey ana!

23 temmuz 23:59

134. İlk uzun aşkların şehri olabilir. İnsanları bir şekilde yalnızlaştırıp duygusallaştırıp aşık edebiliyor. Keyif almak aşıksanız mümkün bu şehirden, her güzelliği sevince gösterir size parklar güzelleşir, caddeler canlanır, fışkıyeleri bile izlemek istersiniz :D Bu şehirde de gezilecek hiçbir yer yok derken sokakların farkına varırsınız elele, her sokakta ilk cumhuriyet yılları evleri çıkar karşınıza incelemeye doyamazsınız, o kocaman ağaçların çınarların altında gölgede yürür durursunuz. Bahar gelir her akşamüstü ıslanırsınız yinede yürürsünüz. Toplam 5-6 parkıda olsa özlersiniz hepsini ayrı ayrı sıkılmazsınız. 

Eğer içiniz ölmemişse Ankara sevilir, Ankara da sever sizi. Ama hissemiyorsanız ızdıraba döner Ankara. Çünkü sevilecek doğası, güzelliği, lezzeti yoktur yada diğer şehirlerin sahip olamadığı bir özelliği, içinizdekini size yansıtır.

23 temmuz 22:57

133. Perşembe günü gitmek için bilet aldığım şehir. Belkide insanı heyecanlandıracak son şehirlerden biridir fakat ben öylesine heyecanlıyım ki anlatamam. Bunun nedenide sanırım ilk defa anıtkabire gidip atam'a kavuşacak olmam. tam yirmi senedir yüzünü dahi görmeden, candan sevdiğim atama ilk defa bu kadar yakın olacağım. Gitmek için çok geç kaldım. Fakat onun duygularını ve en önemliside onu anlamanın kendisini görmekten daha derin ve anlamlı olduğunu söyleyen bir ataya sahip olmak yatıştırdı beni hep. Keşke sana bize bıraktıklarınla gelebilseydim, ama olmadı. Ama emin ol benden bir gram eksilmedi hiç bir şey, cumhuriyetin bir kadına getirebildiği bütün hakları,iyilikleri, güzellikleri topladım başım dik sana geliyorum atam.

23 temmuz 17:58 23 temmuz 18:00


132. Üniversiteyi ankara da okuyacağımı öğrendiğimde çok üzülmüştüm.

Okurken genel olarak mutsuzdum bitsin de gideyim havasındaydım.

Okul bittiğinde eve dönüyorum, herşeyi bırakıyorum diye ağlamıştım.

Hala ankarayı düşündükçe kendimi melankolik hissediyorum -ki hiç melankolik bir insan değilim- benim için anlaması güç bir şehir o yüzden.

Ama bir gerçek var ki özlüyorum.

17 temmuz 20:26

131. Canım Ankara. Sadece bir yıl yaşayabilmeme rağmen bana dünya tatlısı arkadaşlar ve birtanecik sevgilimi kazandırdı. 

17 temmuz 20:03

130. Yaşadığım muhit olan çukurambar'da kendimi 50li yaşlarda platin saçlı solcu teyzeler gibi hissediyorken kızılay'a iner inmez çılgın bir serseri gibi hissetmemi sağlayan şehir.(gizlinot: swh)

16 temmuz 22:26