sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (194)
  • medya (4)

  194. Bana nedense kasveti hatırlatıyor. Birde atam var onu aklıma getiriyor o kadar

  dün 15:33

  193. bu biten bayramda yanıma bonemi, gözlüğümü de aldım geldim yüzerim diye. Nereye baktıysam tüm belediye havuzları hepsi de ''damsız'' alınmaz, uyarısı veriyor. Çoğu özel havuz da aynısını yapmış. 

  E Benim sevgilim yok, Ankara'da havuza gideceğim kız arkadaşım da yok. Nasıl gideceğim ben havuza, illa annemi mi alayım yanıma. 

  Bari bit iki de sevgilisi olmayan zavallılar için yapın ya da ayırın bir iki günü. 

  Ayrıca damsız ne demek ya. Sen resmi bir ilan yapıyorsun, sokak ağzı ile. 

  22 ağustos 20:00

  192. Bir Ankara'lı olarak yaşamaktan çok mutluluk duyduğum şehir. Öyle ki başka bir şehirde yaşayamayacakmışım gibi geliyor. Kendimi çok huzurlu hissediyorum. Sanırım Ankaralı olduğum için böyle çünkü dışarıdan gelip yerleşip de seven bir kişiye bile rastlamadım. Kalabalığı çok olsa da hiç şikayet etmiyorum. Ayrıca en en en sevdiğim semti Batıkent. Geçen sene buradan Turkuaz'a taşındık ve batıkent'i öyle özlüyorum ki hiç üşenmeyip metroyla gidip orada yürüyüş yapıyorum, halkekmekte oturup çay içiyorum, gimsadan alışveriş yapıyorum.(gizlinot: Bilenler bilir) Sokaklarının sakinliği, müstakil evlerin çoğunlukta olması ve yeşil olması nedeniyle bu denli çok seviyorum.

  ilgili medya:
  1
  18 ağustos 17:52

  191. Mansur Yavaş, ilk 100 gün için ne yaptıklarını açıklamak için rapor hazırlayıp yayınlamış, bende özet haline getirdim. 

  En önce şunu ekleyim; Büyükşehir Belediye binasının girişindeki “Büyükşehir Belediyesi” yazısı indirilip yerine “T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi” yazısı asılmış. 

  16 Temmuz tarihi ile kısa borç toplamı, 24.271.956,00 Tl borç azaltılmış. 

  16 Temmuz itibariyle Büyükşehir Belediyesi, şirketleri hariç, bütçesi aylık 11.728.873,00 Tl 6 aylık toplam ise 76.237.673,00 tl fazla vermiş. 

  Belediyenin banka hesapları 160.401.372,00 tl artmış. 

  İlk 100 günlük dönemde tahsil edilen bütçe gelirleri 1.244.954.189,00 TL yapılan bütçe giderleri ise 1.108.374.787,00 TL’dir. İlk 100 günlük dönemde bütçe 136.579.402,00 TL fazla vermiştir.

  ilk 100 günde gelirde, su ve atıksu tarifesinde %30 oranında yapılan indirim nedeniyle, azalma olduğu ve bütçenin 133.730.100,00 TL açık vermesine neden olmuş. 

  2018 yılını kapsayan veriler dikkate alındığında, EGO Genel Müdürlüğüne ait otobüslerle seyahat eden yolcuların %27,7’sinin; Metro ve ANKARAY hatlarında seyahat eden yolcuların %18,40’ına sosyal amaçlı ücretsiz seyahat imkanı sağlanmaktadır.

  (bu kısmı olduğu gibi aldım) Bakanlar Kurulu’nun 25.10.2010 tarihli ve 2010/1115 sayılı Kararı’na dayanılarak Belediyeler tarafından yapım işleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına devredilmiş olan metro ve şehir içi raylı ulaşım sistemleri proje giderlerinin yapım işi tamamlandıktan sonra proje maliyet bedelleri üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığına geri ödenmesi kararlaştırılmıştır. Ancak İktidar tarafından tek taraflı olarak geri ödemelerinin usul ve esaslarında 2019 yılında köklü değişiklik yapılmıştır. Bu kapsamda, proje maliyet bedellerinin metro gelirleri yerine, her ay ilgili belediyenin genel bütçe vergi gelirlerinden ayrılacak paylar üzerinden tahsil edilmesi ilkesi getirilmiş ve uygulamaya 2019 yılı mayıs ayı itibarı ile başlanmıştır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı açıklamasında,yapılan bu değişikliğin belediyelerin lehine olduğu ifade edilmiştir.

  Yapılan bu açıklama gerçekleri yansıtmamakta olup yeni düzenlemenin tek amacı Belediyemizi mali açıdan zor duruma düşürmektir. Daha önce kararlaştırılan hasılat üzerinden %15 kesinti ile genel bütçe vergi gelirleri tahsilatı üzerinden tahsilat yapılması arasındaki fark oluşmuş. 

  Göreve başlanılan 8 Nisan’dan itibaren belediye yönetiminde 21 üst düzey bürokrat görevden alınmış ve 43 üst düzey atama yapılmış.

  Bilgisayar İşletmeni Sertifikaları olduğu halde uzun yıllar siyasi ayrım nedeniyle kadro alamayan 44 kişiye Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ile Bilgisayar İşletmeni kadrosu verilerek mağduriyetleri giderilmiş.

  Ancak Mahalli İdareler Seçiminin 31 Mart 2019 tarihinde yapılmasına ilişkin alınan Yüksek Seçim Kurulu kararının 13 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmasından sonra mazbata verilen 8 Nisan 2019 tarihine kadar Büyükşehir Belediyesi kadrolarına 110, bağlı kuruluşlara 28 ve belediye şirketlerine 715 olmak üzere toplam 853 kişinin işe alındığı tespit edilmiş. seçimin kaybedildiğinin anlaşıldığı 31 Mart’tan mazbata verilen 8 Nisan tarihine kadar 117 kişinin işe alındığı görülmüş.

  Başkent’te yapı kullanma izin belgesi verilmesi şartı olarak konut sitelerinde elektrikli araçlar için şarj ünitesi kurulması ve yağmur suyu toplama havuzu yapılmasının sağlanması yönünde bürokratlarına çalışma yapmaları için talimat vermiş.

  Büyükşehir Belediyesi sinyalizasyon sistemini güncelleyerek, 28 saniye olan yaya geçiş süresini 34 saniyeye yukseltmiş. 

  Başkan Yavaş’ın imzasıyla Meclis gündemine taşınan “Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarının dini ve milli bayramlarda ücretsiz olması”na yönelik yazı mecliste oy birliği ile kabul edilmiş. 

  Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Teknolojileri Daire Başkanlığı, Mavi Özel Halk Otobüslerine (ÖHO) de ANKARAKART ile biniş uygulamasını hayata gecirilmiş. 

  İlk kez bir belediye, sokak hayvanlarlarıyla ilgili bir davaya müdahil olup müşteki sıfatıyla davayı takip etmiş. 

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, taze sıkılmış mevye suyu satışı yapan “Belko Vitamin Büfeleri”ni yeniden vatandaslara satışına tekrar başlamış. 

  Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda öğrenci evlerinin su faturalarında %50 indirim yapılmış. 

  Büyükşehir Belediyesi tarihinde ilk kez düzenlenmesi planlanan Kadın Çalıştayı için ön çalışma baslatılmış. Uluslararası kuruluşlarla ortak sürdürülecek çalıştay için anket çalışmaları yapılacak, kadınları temsil eden sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelinecek ve sorunlara ortak akıl ile çözüm üretilecek.

  Edit, imla hatası.

  31 temmuz 18:31 31 temmuz 19:37

  190. herhalde mansur başganımın biz çulsuz (gbkz: finlandiya) hayranları için özel olarak (gbkz: finnish summer) getirttiği şehir. temmuz ayında uzun kollularla geziyoruz be, bu ne? neyse, ben finlandiya'ya yerleştiğimi hayal edeyim bari. helsinki belediyesi göreve, saunalarda yer kalmamış. püü ülke ne hallere düşmüş ya...

  15 temmuz 20:07

  189. istanbul’dan, ailemden ayrılıp okumaya Ankara’ya geleli 2 sene olmuş bile. Başta korkuyodum, bambaşka bir şehir, yepyeni insanlar, üniversite... Ama o kadar insanı sarıp sarmalayan ve evinde hissettiren bir şehir ki Ankara. Haftasonu istanbul kaçamağı yaptığımda bile özleten cinsten. Bakmayın öyle müthiş arkadaşlıklar kurduğumdan falan değil. Sadece anlatamadığım bir havası var. Sokaklarında yürüdüğümde huzur dolduğum, ailemden uzakta olsam bile bana güven veren şehrim. Yetişkin olduğumu hissettiren, tek başıma ayaklarım üzerinde durmayı öğreten ilk göz ağrım. Şimdiyse istanbul’dayım. Yaz tatili olduğundan burnumda tütüyor Ankara. Daha çok tütecek gibi çünkü bir dönem yurtdışında okuyacağım. 

  Ankara’nın en çok neyini seviyorsun sorusuna cevabı “istanbul’a dönüşü.” olmayan sayılı istanbullulardan olduğum için şanslı sayıyorum kendimi. O keşmekeşin, aşırı kalabalığın ve birbirine tahammülü kalmayan insanların içinden çıkıp bir miktar daha yaşanabilir Ankara’da okuduğum için çok mutluyum. Varsın denizi olmasın. Mavi gözlümün varlığını yanıbaşımda hissetmek yetiyor. 

  6 temmuz 00:39 6 temmuz 00:40

  188. ayak basmayan tek insan ben kaldım sanırım bu şehre. istanbula yayılan sivas ve malatyalı insan nufusu kadar angaralı ya da bir dönem ankarada yaşamış insana denk gelmem bunu açıklıyor bence.

  5 temmuz 18:31

  187. Buralı olmayıp bu şehri nasıl bu kadar çok sevdiğime şaşırıyorum bazen

  5 temmuz 13:01

  186. Bu aralar o kadar sıcak ki eriyip asfalta yapışmama az kaldı.

  5 temmuz 12:25

  185. Hala sevemediyseniz Vega-Ankara dinleyin, seversiniz. 

  13 haziran 03:21