girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

2. Netflix’in yaptığı en iyi şeylerden biri. Karmaşadan uzak; bütün yalınlığıyla, samimiyetiyle, duygusuyla izletiyor kendini. Birçok sahnesinde ağladım, bir o kadar da umutlandım ve güldüm.

ilk sezon 7, ikinci sezon 10 bölüm olmak üzere toplamda 17 bölüm. Netflix 2. Sezonu yayınladığı an 3. Sezon onayını ve 10 bölüm olacağını duyurdu. 

20 ekim 23:03

1. bir (yazar: lillian) uktesi.

Netflix ve Kanada kalanı CBC'nin ortaklığında hazırlanan, şimdilik iki sezona yayılmış 17 bölümü bulunan şeker mi şeker, güldürdüğü kadar ağlatan, hayatı sevdiren, ünlü roman Anne of the Green Gables'in dizi uyarlaması.

1880'lerin Kanada'sı. Yaşlı kardeşler Marilla ve Matthew çiftliğe yardım edecek bir oğlan evlat edinmeye karar veriyor ancak yanlış anlaşılmalar sonucu paylarına çilli bidik Anne düşüyor. İlk bölümde Anne düşük çenesi ile sınır bozuyor ama izledikçe çok seviyorsunuz. Senaryo ilk sezon boyunca kitabın pek dışına çıkmıyor, ikinci sezon ile birlikte dizi artık kendi yolunu çizmeye başlıyor ve ırkçılık konusuna, kadın-erkek eşitsizliğine, toplumsal cinsiyet belasına ve lgbt hayatlara da değiniyor. Birinci sezon oldukça tatlı tamam; ancak diziye bağlanmamı sağlatan 2.sezon oldu. 6. ve 7. bölümleri özellikle harika.

Bütün oyuncular harika; çocuklar arasından da büyümüş de küçülmüş Ruby'yi pek sevdim. Ancak Gilbert'ü oynayan eleman, henüz 17 yaşındasın ama ne kadar yeteneklisin sen öyle, karaktere can vermişsin resmen.

11 temmuz 19:33