girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (95)
  • medya (0)

95. onunla sarılıp uyumayı o kadar seviyorum ki. el ele, koyun koyuna. huzur resmen. her ne kadar sabah burnumu çekmeye başladığımda beni kovsa ya da yatağı terk etse de. (gizlinot: swh) annesini kaybeden her süslüye bol sabırlar diliyorum, çok zor.

tanım: sarılınca huzur dolduğum kadın.

15 eylül 17:48 15 eylül 17:49

94. "Felaketimizi başka biriyle taksim etmek saadettir, fakat annelerle değil, annelerle değil. annelere anlatılan kederler taksim değil, zarbedilmiş olur: çocuklarının felaketini iki kat şiddetle hisseden anneler, bu ıstıraplarını çocuklarına fazlasıyla iade ederler; böylece keder anadan çocuğa ve çocuktan anaya her intikal edişinde büyüdükçe büyür."

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Peyami Safa. (gizlinot: hasta bacağının amputasyonu ihtimali üzerine )

29 ağustos 15:48

93. beş yaşındayken,

"anne seni öpmek istiyorum.

ama öptürmüyorsun.

anne öpersem mutlu olurum.

öptürür müsün?"

diye şiir yazdığım şarap gibi kadın. öpülmekten hoşlanmayan, fazla teması sevmeyen bir kopyası oldum neticede, canı sağ olsun.

29 ağustos 00:09


92. meleğim. canım benim. merdivenden düşüp kolu kırıldığında Bile o haliyle kalkıp yemek yaptı.

28 ağustos 05:49

91. En değerlim. Her zaman destek olur bana. Derdimi dinler. Hep güvenir, arkamda olur. Proje ödevlerimi yaparken bana yardım eder, alır eline kalemleri, boyar. Fikir verir. Benimle beraber dans eder. Rihanna, pitbull falan dinler. (gizlinot: swh ) kendi aç kalır, beni doyurur. çok fedakardır. Biraz çok konuşur. Sarılıp koklaşmayı da pek sevmez. Bunlar sevmediğim özellikleri. Çok sıkıntı çekti. Çok isterdim çektiği acıları silebilmeyi. 

Not: Bu girdiyi 2 yıl önce yazmışım ama kenarda unutmuşum. Annem biraz önce bu hayatta sadece bir kez şanslı oldum onda da seni doğurdum dedi bana. bu söz beni çok etkiledi. Annemle ilgili girdi yazayım derken bi anda zaten yazdığımı farkettim.

24 ağustos 16:47

90. Anneyi tanımlamaya benim cümlelerim yetmez ve gerçekten de anne olmadan anlayabileceğimi hiç sanmıyorum.

Bir örnek vermek gerekirse, yavruları (gizlinot: Onun tabiriyle ) katkısız, doğal salça yesin diye bu havada saatlerce ayakta durup biberleri kesen, kaynatan, süzen kadınlardır. Üstelik bunu belfıtığına rağmen, ayakta durmanın çok acı vermesine rağmen yaparlar. Zira en mutlu oldukları an bütün çocuklarının evde olup, onlara bir şeyler pişirip yedirdiği anlardır.

2 ağustos 14:29 2 ağustos 14:31

89. Varken yokluğunu yaşattığın için hiç affetmiycem anne. 

Bana nasıl anne olunmaması gerektiğini öğrettiğin için teşekkür ederim. 

31 temmuz 20:53


88. Kadınlar hamile olduklarını anladıkları anda kendilerini en mükemmel insan sanıyorlar. İki türlü anne vardır bebeğini planlayarak dünyaya getirir ya da aaa reglim geçti sanırım hamileyim diyenler..

 Canım ülkemin kadınları hiçbiriniz şehzade, prenses doğurmuyorsunuz sırf ben doğurdum diye en mükemmel bebek sizin bebeğiniz değil. Kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş tabi ki sizde seviceksiniz ama bunu gözümüze

Sokmayın

  annelik çocuğa hizmetcilik yapmak değildir bununla övünmek en ufak tartışmada olayda bunları çocuğunuza söylemek (bağırmak!!!) zorunda değilsiniz. 

Yemedim yedirdim yıllarca uykusuz kaldım en güzel yaşlarımı sana verdim hiç aç açıkta kaldın mı ben seni pamuklara sardım en iyi kıyafetleri giydirdim..  Bunları çocuğunuza ödül olarak göstermeyin bir zahmet doğurduysanız yapıcaksınız. 

 Çocuk sadece bedenen değil ruhen de yetiştirilir azıcık okuyun araştırın.  hani yazları otelde görüp offf aşkım bak milletin çocuğu kendi yiyor bak düştü ağlamadı annesinin yanına gitti diyip eşinize yakınırken bir düşünün benim çocuğum niye böyle diyin...

En önemlisi lütfen çocuklarınızı karnınızda değil kalbinizde büyütün çocuk yapmayı görev gibi görmeyin.. Türkiyede bir çok çocuk eşimin gözü dışarda çocuk yapayım eve bağlansın, eşimle aram kötü boşanıcaz hemen hamile kalayım aramız düzelsin, aaaa ayşe çocuk yapmış ben eksik kalamam, pff yaşım geçiyor doooormam lazım, amaaan doorayım gaynanam anam bakar, çocuk yapam da yaşlanınca bize bahsın tarzında düşüncelerle dünyaya geliyor.

 Bir de çocuklarınıza lütfen güzel bir isim koyun sülaleniz değil eşinizle sizin karar verdiğiniz isim olsun. 

26 temmuz 02:15 26 temmuz 02:18

87. Herşeyim olan, beni dünyaya getiren kadın...

Hani derler ya " bir tek annem olsun, bana bir şey olmaz diye" benim için de tam olarak budur. Onun için kendinden bile önce ben gelirim, bense annem için dünyayı yakarım... Şu anda 57 yaşında Allah'a şükür bir rahatsızlığı da yok ama bir gün yanımda olmayacağı fikri beni gecelerce uykusuz bırakıyor. Allah uzun ömürler versin.

Keşke herkesin annesi, babası, sevdikleri ölümsüz olsa...

26 temmuz 01:09 26 temmuz 01:09

86. annemi çok sevdim. sevdikçe onun kopyası oldum. karakterimle, ruh hallerimle, davranışlarımla, hareketlerimle, yürüyüşümle... onun gibi takıntılı ve saplantılı oldum, dengesiz oldum. keşke hiç benzemeseydim ona. keşke sadece siyah saçlarımız benzeseydi. belki de bu yüzden anne olmayı da hiç istemiyorum.

18 temmuz 06:58