yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (111)
  • medya (0)

  111. Kulaklıkla müzik dinlerken annem markete inmiş haberim yokken. anahtar telefon da almamış yanına. ben de hep son ses dinlerim müziği. kapıya gelmiş duymamışım. duymayınca bu ara taşıncaz diye ,bazanın altını toplarken başım altında kalmış zannetmiş. mahalleyi ayağa kaldırmış çilingir getirmiş kapıya. ocakta çay vardı demlenmiş mi diye bakayım derken duydum. kapıyı açtığımda yüz ifadesini size anlatamam... o kadar telaşlanmış ki ömründen ömür gitmiş. öldüm sanıp komşulara bile seslenmiş.dünyada beni bu kadar sevecek başka bir insan daha olmayacak eminim. kıymetini bilmek gerekiyor..seni seviyorum bebeğim..

  5 eylül 18:00

  110. 10 metreden terlik atıp tutturmak, olmadık zamanalrda sevgiye boğulmak, hastayken ateş düşene kadar sabahlamak, gece örtülen üst yani kısaca her şey anne

  23 ağustos 15:35

  109. sert görüntüm altındaki duygusallığı aldığım insan. kavga ettikten sonra sevgisini sarılıp öpüp değil de ne artistlik yapıyon lan diye bir yerlerimi mıncırarak gösteren kadın. seviyorum seni anam. tüm hayallerimi biliyorsun umarım gerçekleştiklerini görürüz beraber.

  22 ağustos 19:05 22 ağustos 19:05

  108. Şu hayatta sevdiğim tek kişi. 

  yarım gün sürecek bir ameliyata girecek olmasıyla canımdan can götüren.

  18 ağustos 05:32

  107. Anneme anlatamadığım her kederde aklıma gelen şiir

  Anne.. Ben iyi değilim.

  Neyi tuttuysam elimde kaldı.

  Atladığım her öğün için üzülen sen,

  ruhumdan akan kanı görsen,

  nasıl dayanırsın bilmem

  10 mayıs 22:33 10 mayıs 22:33

  106. babamla buluşacağız. ben de azıcık özeneyim dedim, hafif bir makyaj yaptım, giyindim. anneme göstermek için yanına gittim bana dediği şey "ay ne güzel olmuşsun, makyaj ne kadar değiştiriyor insanı". hahahah sağ ol anne.

  28 mart 15:51

  105. düzenli olarak sabahları kullanmam gereken bir ilaç var fakat ben gün içinde aklıma geldiğinde içiyorum bu bazen sabah oluyor, bazen öğlen bazen akşamüstü. aklım beş karış havada olduğu için unutuyorum. geçen gün anneme bundan yakındım o da "bir saat belirleyelim her sabah o saatte iç" dedi. dediği saatte beni uyandırıyor ilacımı içiriyor sonra da odamdan çıkıyor. 26 yaşına gelmişim ilacımı ben değil kendisi takip ediyor. aklıma geldikçe öyle duygulanıyorum ki utanmasam oturup ağlayacağım.

  13 mart 16:45

  104. canımdan çok sevdiğim insanı toprağa verdiğim için gelen ölüm fobisinin en çok yanında nüksettiği insandır.

  genç yaşında, her zaman dik kafalı ve kendi ütopyasında yaşayan, annesinden -doğurup doğurup tarlaya giden anneannem- gördüğü kadarıyla çocuk eğitimini bilen, tatlı-sert bir annenin katı kuralcı, dışa dönük duruşlu içe dönük kızıyım.

  eğer "ne olacaksa olsun lan artık daha ne olabilir" kafasında isem, her tepkim abartılıysa, gelgitli bir kafaya sahipsem, istisnasız her gece acaba kafamdaki mükemmeliğe ulaştım mı diye kaygılanıp ağlıyorsam, dertleşmeyi bilmiyorsam, elimdekiyle yetinmeyi çok iyi biliyorsam ve çok çabuk affediyorsam iyi ki varsın annecim.

  annemin omzuna yattığım an ağlarım, hiç anlaşamam annemle çünkü o çok detaycıdır ve asla onun kadar ince düşünemem. buraya o kadar şey yazarım ki süslüler. çünkü annemin karakterini çok yeni anlıyorum. çok değişik her şey henüz çözemedim.

  canım annem allah hayırlı uzun ömürler versin

  13 mart 00:15

  103. Ne yazık ki kimse itiraf edemese de iyiliğiyle bile travma yaşatandır, insanın ruhunu sakat bırakandır, özellikle Türk annesi. “Yemez yedirir içmez içirir” ve koskocaman büyüyememiş yetişkin olamamış bir çocuk toplum yaratılır böylece. Sorumsuz, şımarık ya da az sevilmiş; hasarlı, kimlik bilinci oturmamış vs vs kızlar ve erkekler yetiştirirler. Elbette bunun sebebi de zincirleme ebeveynlerinden ve onların da ebeveynlerinden gelir. 

  Zinciri koparıp sağlıklı ve doğru sevgiyle çocuklar yetiştirmeliyiz. 

  Anneler; bizi bi salın ya. 

  Ek: herkesin ama herrrkesin okuması gereken, hayatınızı değiştirecek bir kitap: Zor Bir Ailede Büyümek. Adına takılmayın, benim ailem zor değil demeyin okuyun.

  12 mart 17:47 12 mart 17:51

  102. Annem;

  Sen vefat edeli 2,5 ay oldu seninle hayattayken aşırı kavga ederdik anlaşamazdık ama sen öldüğünden beri her şey o kadar boş ki sensiz o kadar yalnız hissediyorum ki gerçekten kelimelerle anlatamam iyi ki bana kardeşimi hatıra bırakmışın seni özlüyorum

  2 mart 01:15