yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (116)
  • medya (2)

  116. kahramanım. gerçek aşkım. hayatta tanıdığım en güçlü kadın...

  14 ocak 11:36

  115. Hırka ördü ballı lokma tatlım bana. Sıcacık etti şu soğuk karlı günde içimi.

  13 ocak 23:00

  114. geçen gün anneme "pipet var mı, canım pipetle meyve suyu içmek istiyor (neden bilmiyorum) ya" demiştim. o da bir tane bulmuş verdi. ertesi gün markete gittiğinde bir poşet pipet almış. minnoş birisi. şimdi pipetle sütümü içiyorum.(gizlinot: swh)

  13 ocak 22:53


  113. Başıma gelen her kötü şeyin direkt ya da dolaylı yoldan olsa da sebebi. Çoğu kişi güzel şeyler sevgi sözcükleri yazmış aynı şeyleri yazmak çok isterdim ama bana yaptıklarından dolayı imkansız. Seni sevmiyorum anne çocukken bile o asık donuk ifadeli suratın ben de bir sevgi dolu anne hissi yaratmadığından hep çok yalnız hissettim sevmeyi geçtim senden nefret ediyorum bana tecavüz eden, istismar edenlerden bile bu kadar nefret etmiyorum çünkü o boşluğa senin yüzünden düştüm şikayet bile edemedim çünkü öğrenip yine beni suçlucaktın. belki bir gün rastgele arama motorunda saçma sapan şeyler aratırken önüne bu giri gelir ve sen kim olduğunu bilmeden bunu okursun seni sevmiyorum anne

  3 aralık 2020 18:49

  112. Annem...

  Bana hem baba hem anne hem abla hem sırdaş hem arkadaş olan biricik annem... Biliyorum hayat sana çok gülmedi hep zorladı seni.. 2 aylıkken mecburiyetten sabahları kreşe kucağında götürüşünü anlatırken hep gözlerin doluyor, pişmanlığını anlatıyorsun bana ya ama pişman olma annecim... böyle olsun istemezdin biliyorum... benim geleceğim için çalıştığını çabaladığını hep biliyorum. Sana kızgın değilim kırgın değilim aksine senin gibi bir annem olduğu için gurur duyuyorum...

  Her zorlukta yanımda olduğun için, gözyaşlarımı parmaklarınla silip gözlerimden öptüğün için, geceleri uyurken saçlarımı sevdiğin için ve en önemlisi karşılıksız bir sevgi ile beni büyüttüğün için teşekkür ederim...

  Anne demek kahraman demek, sen benim kahramanımsın...

  1 eylül 2020 13:54

  111. Sen olmasan ne yaparım bilmiyorum annem. En saf en karşılıksız sevgi sadece sende.

   eğer vaktiniz varsa (link: https://youtu.be/bf84cZmxt3s Şu kısa filmi) izlemenizi tavsiye ederim. 

  ilgili medya:
  1
  4 mayıs 2020 01:32

  110. Candır can. Ya  pederle ikisini tatile yolluyoruz evin neşesi gidiyor resmen. Ben böyle zırt pırt mutfağa gidip anneme sataşmayı özlüyorum. tamam babalarda candır ama anne bambaşka bişey. allah ikisinide başımızdan eksik etmesin. Annem öyle tatlı melek kadınki arkadaşlarım bile benden çok annemi sever tespite bak ya. Annemi ağlarken görürsem otomatik ağlıyorum bende sizdede öyle mi oluyor. Hayatta duramam. Seni seviyorum Anam. Canım anam dövmesi yaptırasım geldi be. 

  19 aralık 2019 23:28


  109. Bu aralar yokluğunu çektiğim,herşeyden çok özlediğimdir. keşke kavuşabilsek

  10 aralık 2019 20:56

  108. Star Tv'de yayınlanan güney Kore yapımı bir dizi uyarlamasıydı. o dizide aklımda kaldığı kadarıyla cansu dere'nin oynadığı karakter vahide gördüm'ün oynadığı karaktere "asıl çocuklar annelerini karşılıksız seviyormuş" gibi bir cümle kurmuştu, çok doğru bir cümle bence.

  kendi annemle ilişkimiz de hep inişli çıkışlıydı. ben hayatımda annem kadar söylenen bir insan daha görmedim. işin kötü yanı söylendikçe rahatlıyor ve söylendiği konuda bu yüzden hiç bir aktif harekette bulunmuyor. bu yüzden sürekli söylendiği bütün konularda bir kısır döngü yaşıyor ve maalesef yaşatıyor. aşırı alıngan, aşırı karamsar ve kendisinden başka çevresindeki herkesi suçlayan birisi. her şeyi geçtim; biz sadece iki kardeşiz, bana sürekli ablamı benim kadar sevmediğini söyleyip duruyor. tamam hataları olmuş olabilir ama bu benim onu sevmeme engel değil çünkü o benim ablam. fakat annem sürekli benim fikrimi, hissimi değiştirmek istermişçesine ablamı kötüleyip duruyor. ne yapayım öz ablamdan nefret mi edeyim be kadın?

  hadi böyle diyorsun da çocukluğumdan beri hep ikinci plana atılan evin ikinci çocuğu oldum ben. en basiti her sene aldıkları bayramlıklar bile farklıydı. ablama mağazadan alınırdı, bana pazardan. lisedeyken ayağıma giyecek botum yoktu ama ablama il dışında rahatça okuyabilsin diye fazla fazla para gönderirlerdi. ablam evlendi, evlenirken bir ton masraf yaptılar nişanı ayrı, kınası ayrı, düğünü ayrı, çeyizi ayrı. ablam da üstüne 5 yıllık evliliğinde benim ve ailemin birikimlerini sürekli yedi ve hiç çalışmadı. üstelik tam boşanmaya karar vermelerinden önce benden telefonda kredi çekmemi istedi, ben de o sıra evleneceğim için çekmek istemediğimden annem kredi çekti ve ablamlara yolladı. sonuç: bir ay sonra ablam 3 yaşındaki oğluyla baba evine 5 kuruşsuz geri döndü, annem 2 senedir hem torununun bütün masraflarını karşılıyor hem de o krediyi ödüyor. ben tam evlenmeden 5 ay önce ablam boşanıp çocuğuyla aile evimizde yaşadığı ve annem borçlandığı için ben evlenirken annem ve babam bana bir çöp dahi alamadı. düğün istemediğimizden nikah yaptık o da il dışında olduğundan babam geleceklere bir otobüs bile tutmadığı için eşim hala başıma kakıyor. çocuğum oldu, ablamın oğluna aldıklarının yarısını bile almadılar kızıma; hep yeğenimin eskilerini getirdiler kullanırım diye. kayınvalidem de neredeyse hepsini "bunlar kullanılmaz" diyerek attı. çocuğuma bir oyuncak bile almadılar, yeğenime neredeyse her ay 200 liralık Avengers karakterleri alıyorlar ve gözümün önünde kırarcasına vura vura oynuyor. yine yeğenimin eski bir oyuncağını getirdiler, üstünü pastel boyayla boyamış leş gibi olmuş. eşim ben çocuğumu bununla oynatmam diyerek onu da attı. annem sürekli arayıp ablamın eve parasal hiçbir katkısı olmadığından dert yanıyor, oğlunun okul masraflarını bile annem ödüyormuş, hiç benim gibi değilmiş. bazen evde gizli gizli ağlıyorum ama olsun, annem bana hep beni daha çok sevdiğini söylüyor. ben de onu seviyorum işte; annemin beni evlenmeden önce eve parasal katkı sağladığım için beni sevdiğinden değil, karşılıksız.

  10 aralık 2019 01:39

  107. Kulaklıkla müzik dinlerken annem markete inmiş haberim yokken. anahtar telefon da almamış yanına. ben de hep son ses dinlerim müziği. kapıya gelmiş duymamışım. duymayınca bu ara taşıncaz diye ,bazanın altını toplarken başım altında kalmış zannetmiş. mahalleyi ayağa kaldırmış çilingir getirmiş kapıya. ocakta çay vardı demlenmiş mi diye bakayım derken duydum. kapıyı açtığımda yüz ifadesini size anlatamam... o kadar telaşlanmış ki ömründen ömür gitmiş. öldüm sanıp komşulara bile seslenmiş.dünyada beni bu kadar sevecek başka bir insan daha olmayacak eminim. kıymetini bilmek gerekiyor..seni seviyorum bebeğim..

  5 eylül 2019 18:00