yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (114)
  • medya (2)

  114. Canım arkadaşım, kardeşim, sırdaşım, yoldaşım, kahvaltı hazırlayanım, gözyaşımı silenim, saçımı sevenim, derdimi dert edinenim, her zaman arkamdaki tek duvarım...

  Bir gün sensiz kalacağımı hiç düşünmemiştim. Sensiz hayata nasıl devam ederim hesaplamamıştım. İyi ki vardın anne, iyi ki beni her şeye göğüs gerebilen güçlü bir kadın olarak yetiştirdin, iyi ki senin kızınım. Bir sürü hayalimiz vardı daha seninle. Elinde olsa beni asla bırakıp gitmeyeceğini biliyorum ama elinde değildi. Sen her zamanki gibi benim için her şeyi yaptın. Biraz kızdım beni bıraktığın için ama asla küsmedim sana. Biz senle hiç küs kalamadık ki zaten. Mekanın cennet olsun çiçeğim, en kısa zamanda tekrar görüşebilmeyi diliyorum. Seni çok seviyorum.

  3 ağustos 09:02 3 ağustos 09:12

  113. annesinden sevgiyle bahsedenleri kıskanıyorum.

  maalesef benimki kindar, her hareketi hesaplı ve çıkarcı bir anne. nasıl anlatılır bilmiyorum ama onun gibi olmamak için yaptıklarını "asla yapmamam gerekenler" diye bir liste şeklinde kaydetmek istiyorum.

  mesela, kardeşim eşi ve çocuklarıyla geleceği gün evde malzeme olmasına rağmen akşama kadar bomboş oturmuş. insan evladı geleceği zaman çeşit çeşit yapar yahut en sevdiği yemeği hazırlar. önlerine bir kap yemek dahi koymamış.

  başka bir günde akşam üzeri artık yemek hazırlığına girmişken mutfağa gelip "aslında kardeşin şunu sever, yapalım diyecektim" diyor dostlar alışverişte görsün.

  bende kaldığında da çocuklar onun yatağında boş bisküvi paketi bırakmışlar. onu yere atıp yatmış uyumuş.

  yine bendeyken kuzenler geldi, ev kalabalık. herkesten çok annem misafir gibi asla yerinden kıpırdamadı.

  farklı şehirlerde yaşadığımız için geldiğinde en az 2-3 hafta kalıyor ve o arada misafir gelirse durum hep aynı. annem herkesten çok misafir.

  ben işteyken evde hiçbir işe elini sürmüyor. evimin işlerini yapsın istemiyorum zaten. ama insan kendi evladının evinde uzun süreli misafirse hiç olmazsa düzene katkı sağlar.

  çocuklarını sevdiğini düşünmüyorum. biz onu sevmeyi bırakalı çok oldu.

  22 kasım 2021 16:48

  112. Kendilerini sevdirmeyen iki kediyi sevgi pıtırcığı haline getirmiş kadındır annem. O kadar güzel sever ki sevmesini izlemeye doyamazsınız. Sevmelerini bile seviyorum iyi ki varsın canım annem, yokluğun en büyük korkularımdan.

  15 kasım 2021 18:59


  111. Genel olarak çok güzel şeyler yazılmış ne mutlu çok şanslısınız. Ama herkes o kadar şanslı olamıyor malesef. Narsist bir annem var. Herşeyin doğrusunu o bilir, özür dilemez, haksız olmasına imkan yoktur, senin fikirlerine saygı duymaz ve manipüle eder, beyaz olan bişeye siyah derse onun beyaz olma ihtimali bile yoktur. Çok üzücü bir durum malesef. 6 aydır konuşmuyoruz ve bu durum beni artık üzmüyor aksine onun manipülasyonları altında kalmadığım için içten içe seviniyorum bile. Konuşmama sebebimiz başkaları hakkındaki fikirlerini desteklemediğim için, haklısın demediğim için. Benimle bile alakası olmayan konular yüzünden. Sırf onun yüzünden çocuğum olmadan uzun süre terapi almayı düşünüyorum ki yaşadıklarımı yaşatmayayım, yansıtmayayım diye. Narsist biri varsa hayatınızda Allah kolaylık versin yaşamayan bilemez.

  15 kasım 2021 00:28

  110. az önce baba başlığına gittim yazdım, buraya da yazmadan geçmek olmaz.(gizlinot: swh) geçen gün kendi kendime "bu kadın bir harika dostum" dedim, yine acayip ince düşünceli bir hareketini farkettiğim için. bir insan çok kızdığı halde (biraz atıştık kızdı) yine beni düşünebilir mi ya, bu nasıl bir sevgi, nasıl bir merhamet Allah'ım? Allah benden alsın ona versin inşallah ve dilerim ömrüm boyunca hep yanımda olur. ayağına taş, gözüne yaş değmesin. bir baba başlığına yazdığıma bak bir de buraya.

  20 ağustos 2021 02:17

  109. bugün test yaptırdım negatif çıktı neyse ki, "sevindin mi?" diye saçma bir sordum o da "nasıl sevindim hem de kalbim sıkışıyordu sen pozitif olabilirim deyince" dedi. babam mesela bugün test yaptırdığımı bile bilmiyor. şu dünyadaki hiç ama hiç kimse kendisinin tırnağı kadar bile olamaz. dün aniden gittim yanına ona da söyledim bunu, yüzü ışıldadı hemen ve bence bu dünyada annemin kahkahası kadar güzel olan pek az şey var.(gizlinot: swh)

  18 haziran 2021 01:42

  108. Canım annem, sevgimi anlatmaya kelimeler yetmez. Gülüşüne, varlığına dünyaları değişmem. Hayattımdaki en değerlim.

  20 mayıs 2021 04:41


  107. kahramanım. gerçek aşkım. hayatta tanıdığım en güçlü kadın...

  14 ocak 2021 11:36

  106. Hırka ördü ballı lokma tatlım bana. Sıcacık etti şu soğuk karlı günde içimi.

  13 ocak 2021 23:00

  105. geçen gün anneme "pipet var mı, canım pipetle meyve suyu içmek istiyor (neden bilmiyorum) ya" demiştim. o da bir tane bulmuş verdi. ertesi gün markete gittiğinde bir poşet pipet almış. minnoş birisi. şimdi pipetle sütümü içiyorum.(gizlinot: swh)

  13 ocak 2021 22:53