sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (77)
  • medya (1)

  77. Yıllardır bana saçını boyatır ve her seferinde maaşı alayım seni görücem der ve beni bir kere görmüşlüğü yok çok şükür.

  31 aralık 2018 17:33

  76. annem yanlışlıkla hamile kalmış beni ve daha 9 aylık çocuğu varken bir başka çocuğa hamile kaldığı için aldırmayı düşünmüş başta çünkü abim huysuz bir bebekmiş (hatta her gece abimi uyutmak için arabayla 2 saat tur atıyorlarmış yoksa hayatta uyumuyormuş) ben de olursam çok zorlanacağını düşünmüş ama anneannem durdurmuş annemi saçmalama diyerek. şu an hayattaysam senin sayende. seni çoook seviyorum anneannecim

  not: ben doğduktan sonra abim sakinleşmiş ve ben aşırı sakin bir bebekmişim ondan dolayı doğurduğu için annem pişman olmamış neyse ki

  30 aralık 2018 22:56

  75. Annem bana hamileyken anneannem vefat etmiş hem de çok genç yaşta. Annem beni farketmeyip anneannemin acısına çok ilaç kullandığı için aldırmak istemiş. Bir gün anneannem rüyasına girip "bir kızın olacak ve çok da hayırlı bir evladın olacak" dediği gün beni doğurmaya karar vermiş. Belki de bugün bunu buraya yazabilmemin sebebidir. Pamuk anneannem, mekanın cennet olsun.

  30 aralık 2018 21:51 31 aralık 2018 10:09

  74. Sevdiklerine abuk seslenme sözleri kullanan bir insan olarak telefonda anneannemle aramızda geçen bir diyaloğu yazıyorum:

  -naber bebeto?

  -(gizlinot: saçma hitaplarıma alıştığından gayet sakin)kızım o burak kut'un lakabı değil miydi?(gizlinot: velev ki öyle sen nerden biliyosun<3)

  30 aralık 2018 21:38

  73. Aslında benim anneannem üvey ama genetik olarak ben onu hiç üvey görmedim. Tanıyıp bildiğim tek anneanne o. Biraz aksi gibi gözükür hatta aksidir de, dedemle yaşanan onca yıldan sonra bu normal ama. Dedemle 1 haftadan uzun yaşayabilen evliyadır çünkü. Yine de torunlarında karşı bu aksiliğini hiç göstermez pamuk gibidir. Aile içinde yaşanan bazı sıkıntıları duyunca hepten fıttırır alt kattaki annemi bile kovar sanmıştık meğersen ne yufka yürekmiş. Aylar sonra duyunca "aaa keşke önce bana söyleseymişler" deyip hepimizi şaşırtmıştır. Hacıyla geçen zorlu yıllardan sonra pek bişey koymuyor demek ki. Çok severim onu o da ilk kız torun olduğum için ayrı bir severdi beni. Allah uzun ömürler versin anneanneciğim.

  30 aralık 2018 18:32

  72. Kendini çocuklarına, torunlarına adayan gördüğüm en güçlü anne. Durumu çok iyi bir aileden gelen ama ikinci evliliğini yapan babası tarafından dışlanan, üvey anne eziyeti gören ama huzur bulmak için durumu iyi olmayan dedemle evlenen mücadeleci kadın. Dedem ölene kadar birbirlerine hep destek oldular. Dedemi devlet memuru yapmak için mücadele vermiş, saray gibi evden tek göz odaya taşınmış, köy lojmanlarında elektriksiz, susuz yaşamış. Teyzem ayrıldıktan sonra kuzenlerime baktı. Hala eli hepimizin üstünde. Hatta bir kuzenim hala üst katımızda anneannemle yaşıyor. Babam annesini erken yaşta kaybettiği için anneanneme düşkündür. Babam yemek çıkarır, ilaçlarını takip eder. Gittiğimiz heryere zorla onu da götürürüz. Bir gün görmesem özlüyorum. Yetmiş yaşında olmasına rağmen gençleri anlar, anlayışlıdır, herşeyimi ona anlatırım. Hergün kahve içmeye çıkıyorum fal bakıyoruz, sohbet ediyoruz. İyiki var.

  30 aralık 2018 18:03

  71. Benzetilmekten gurur duyduğum pamuk ninem. Nur içinde uyusun çok özledim

  29 aralık 2018 23:30

  70. evinin bir köşesinde her torunu için yazdığı şiirleri bulduğum,telefonu kapatmasını (sanırım) bilmeyen ve konuşma bittikten sonra kendi kendine konuştuğu kişi hakkında o anda uydurduğu türküleri söyleyen, beni görmekten veya sesimi duymaktan her defasında gerçekten memnun olduğunu bildiğim muhteşem insan.

  29 aralık 2018 00:36

  69. Bugün anneannemle telefonda konuşuyoruz. Bebek nasıl yavrum dedi. İyi anneanne büyüyor işte ne yapsın dedim. Taş parçası değil ya insan parçası elbet büyüyecek dedi. Öyle sevdimki bu lafı, çok yaşa sen canım benim.

  28 aralık 2018 23:29

  68. Bebekliğimde işten çıkıp bana bakmış 14 ay boyunca... her zaman yanımda. Hep annemle tartışırlar beni savunduğu için asla bana toz kondurmaz.  Bu zamana kadar ne istersem aldı, yaptı. Asla hakkını ödeyemem. Pamuk elli hobitim o benim. Bende onun hep ‘minik kuşu’yum.  keşke ölümsüz olsa... 

  3 aralık 2018 21:19