yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (1)

  1. farkındaysanız her ay mutlaka para harcamamıza yarayan bir gün var. ocak yılbaşı. şubat sevgilicikler günü. mayıs aneyler günü. haziran babalar günü. kasım öğretmenler günü. ve aklıma gelmeyen daha niceleri. onu da geçtim hergün mutlaka biri doğar yada evlenir. bunların da günü var.. daha ne kadar sömürecekler bizi. ben şahsen anne olsam çocuğumun nefes alması benim için en güzel hediyedir. hediye istemeezdim

  4 mayıs 2014 16:53

  2. her yıl, belki bir sonraki yıl ben de kutlarım dediğim gün.

  5 mayıs 2014 10:26

  3. annenize nasıl bir hediye alacağınız konusunda fazlasıyla ince düşünceli ve hassas davranmanız gereken gün.

  yapılan en büyük hata, bir ev eşyasını anneye hediye etmektir. tüm ailenin ortak kullanacağı bir eşyayı anneye hediye olarak sunmak, genel olarak "al, bunu sen kullan ve bu sayede bize daha hızlı/daha iyi hizmet et." gibi bir mesaj verebilir. şahsen ben fritöz, mutfak robotu, elektrik süpürgesi gibi bir hediye alsaydım, bu şekilde düşünürdüm ve incinirdim. "zaten patates kızartacaksın bize, bari işini daha kolay hallet", "zaten bize yemek hazırlıyorsun, bari kesme doğrama işini daha hızlı yapabil", "zaten evi temizlemek senin görevin, al şu süpürgeyi, daha iyi temizle." gibi.

  "annecim seni çok seviyorum" yazılı çerçeve, raf süsü, plastik gül, biblo gibi hediyeler ise tozlanmaktan başka işe yaramaz.

  onun yerine annenin kişisel ilgilerine hitap eden, kullanabileceği hediyeler sunmak daha doğru olur bence. anne takı mı seviyor, ayakkabıya mı ihtiyacı var, yoksa kırışıklıklarına bakıp üzülüyor mu ve bakım kremi mi almak istiyor, ya da çok sevdiği parfüm bitmek mi üzere? daha güzeli, ona küçük tatil ayarlamak mesela. anne illa ev eşyasından keyif alıyorsa, hizmet içerikli değil de görsel içerikli hediyeler daha iyi olur. Mesela "anne, mutfağa cam fiskos masası istiyordun, hadi çıkıp bakalım ve senin beğendiğin bir tane alalım." ya da "anne perdelerinden memnun değildin, ben de sana bilmemne perdeciden şu kadarlık hediye fişi ayarladım."

  anneler günü, özellikle bazı annelerin hatırlandığı tek gün. kapitalist tuzak olarak yorumlanmamalı, çünkü o televizyonda dönen reklamlarla yapılan psikolojik baskı sayesinde hediye yüzü gören kadınlar var bu topraklarda. ya da tüm yılını köle gibi geçirip o gün jest olsun diye rahat bırakılanlar var. aslında annelerin hatırlanmak için bir güne ihtiyacı olmamalı, hepsinin pamuk elleri öpülüp sıcak sudan soğuk suya sokulmamalı ama işte, bizim için seve seve sıcak suya soğuk suya daldırıyorlar ellerini. durdursanız bile bundan keyif alıyorlar; yeter ki evlatları mutlu, aileleri huzurlu olsun. tüm hediyeleri önüne serseniz yetmez işte, bizimki de beyhude çaba.

  içten bir öpüp "iyi ki varsın" deyip ona "of" bile dedirtmemek, maddi manevi yükünü biraz azaltmaya çalışmak bir anneye verilecek en iyi hediye aslında.

  not: bi de mürüvvet görmeyi ve torunlarıyla oynamayı çok seviyor bu meleklerin çoğu.

  28 haziran 2014 00:40


  4. ölçüsüz annelik övgüsüyle kadınlara zarar vermekten başka ne işe yarıyor merak ediyorum. bu gün vesilesiyle öyle bir anne resmediliyor ki... cefakar, fedakar, yemeyip yediren, varlığını çocuğuna adayan, cennet ayaklarının altında, kutsal, her şeyini ailesine veren, anneler, müstakbel anneler, çocuğumuzun anası eşler... birey değil, kadın değil, anne!

  6 mart 2015 13:03 6 mart 2015 15:05

  5. Mayıs ayının 2. pazarı kutlanılan gün..

  Uzakta olduğum için annemin anneler gününü geçe 12de hazırladığım bir mesajla kutlayabildim ancak. Telafisini en kısa zamanda yaparım umarım gıdısından da öperek.

  Anne olan bütün süslülerin anneler gününü kutluyorum burdan bütün güzellikler mutluluklar siz ve ailenizle olsun (gizlinot: En içten dileklerimle, saygılar )

  9 mayıs 2015 23:37

  6. Allah anneciklerimizi başımızdan eksik etmesin, bizlere acılarını göstermesin supaneke dinimiz amin.

  9 mayıs 2015 23:49 ed.9 mayıs 2015 23:51

  7. ilkokuldayken para biriktirip anneler günü için bir hediye almıştım. okulun yanındaki kırtasiyeden, içinde kuru çiçeklerden oluşturulmuş bir figür olan küçük bir tablo seçmiştim. anneler günü gelene kadar saklamak için de dolabın en üstüne yerleştirmiştim (gizlinot: sandalye üstlerine çıkarak). hediyeyi vereceğim gün koyduğum yerden almaya çalışırken düşürdüm. tablonun camı çatladı, içindeki kuru çiçekler çöp gibi birbiri üstüne yığıldı, benim de gözler dolu dolu oldu tabii. düşme sesine gelen annem durumu fark edince bana sarılıp, teselli etti ve o tabloyu o haliyle gidip salona astı. şimdi annemle aramızda çok mesafeler var. annesi yakınında olan herkes doya doya sarılsın öpsün. sözlükteki annelerin de anneler günü kutlu olsun.

  10 mayıs 2015 00:15


  8. bu aralar deli gibi reklamları dönüyor tv'de, gazetelerde sayfaları kaplıyor reklamları... bazı tv reklamları ise gerçekten işin cılkını çıkarmış vaziyette. mesela geçen seneki pınar süt müydü neydi bir reklam vardı, annem hayatta olmasına ve sağlıklı olmasına rağmen rahatsız oluyordum bu kadar anne sevgisinin cıvıklaştırılmasına. bu sene de benzer cıvık reklamlar var. sadece p&g'nin reklamı dozunda sanki.

  bir de şu hediye meselesi var. hadi kahve makinesini anlarım da, ütü ya da elektrikli süpürge gibi şeyler, alınacak en son hediyedir herhalde. illa bir hediye alınacaksa kişisel bir hediye olması çok daha güzel. hatta bu dönen saçma sapan reklamlara inat, kendi elinizle yaptığınız bir hediye (takı, resim, tatlı vb) çok daha anlamlı ve değerli olacaktır bence.

  3 mayıs 2016 00:37

  9. Anne olan ,olmayan süslülerimizin anneler gününü kutluyorum.

  8 mayıs 2016 08:41

  10. türk telekom'un (link: https://www.youtube.com/watch?v=olqk_HD2EPE şöyle bir reklam) hazırladığı gün.

  televizyonda denk gelmedim. güzel olmuş mu evet ama yukarıda bahsedildiği gibi annesini kaybetmiş, annesini hiç tanımamış ya da annesiyle böyle ilişkisi olmayanları yaralayabileceğini düşünüyorum bende.

  9 mayıs 2016 09:30