yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (181)
  • medya (1)

  181. Evde bulaşık makinası varken bulaşıkları elde yıkaması.

  16 eylül 12:24

  180. eve girip yanına geldiğimde kapıyı kapattın mı diye sorması. hayır. asla. mümkansız anne.

  15 eylül 14:39

  179. herhangi bir işi ağzında sigarayla yapabiliyor ve külünü hiç silkmediği sigarasından ufacık bir kül tanesi bile düşmüyor. gerçek bir tiryaki.

  teknolojik aletlerle arası pek yok, bir şey sorarsa gösteriyorum, "ay çok zor ben yapamam" diyip ben o işi hallederken gidiyor. işim bitip telefonunu geri verince "nasıl yaptığını göstersene söz gitmeyeceğim" diyor. telefonu elime alır almaz yine gidiyor.

  aslında pek fazla olmayan ve pek pahalı da olmayan kozmetik-bakım ürünlerime bakıyor, "ay bu kadar şeyi sürersen tabii egzaman olur kız manyak mısın bir de para vermiş o kadar" diye bana söyleniyor, sonra canı sıkılınca gelip "hadi bana cilt bakımı ve yüz masajı yapsana, sonra bir de boyarsın beni" diyor. normalde hiç sevmez bu arada, nivea krem hariç başka bir şey kullandığını da görmedim.

  arada yaşadığı absürt olayları anlatıyor, ben gülmeye başlayınca "aç da kıçına gül" diyor. çok orijinal bir karakter. bayılıyorum bu kadına ya.

  10 eylül 01:24


  178. Her şeyin en iyisini kendinin bildiğini iddia etmesi.

  Kimya mühendisi olarak azıcık kimya bilgimle kendisine bir şeyler anlatmaya çalışıyorum bak şu zararlı kullanma, bu temiz bunu kullan vs. Diye. abartma sen de çok biliyorsun sanki der. Onun için tecrübeden daha önemli hiçbir şey yoktur. Çamaşır suyu insan mı öldürmüş? Yok. O zaman içli dışlı olmaya devam.

  3 eylül 17:27

  177. evi temizlerken kendini harap etmesi. yerden kaldirilacak ne kadar esya varsa hepsini kaldirir, mumkun olsa yemek masasini sirtinda gezdirip supurur. bu evi en ince ayrintisina kadar temizlesen de pislenecek normal bir sekilde temizlesen de pislenecek dememe ragmen kabul etmiyor. 

  3 eylül 14:36

  176. Çok kilo aldın az ye diye söylenip, diyete başladığımda yemeklerini az yiyorum diye trip atması.

  15 nisan 08:28

  175. Hiç kimseye hiçbir şeye hayır diyememek.

  Bugün sabah saatlerinde arkadaşı aradı, yanında bir arkadaşıyla oturmaya geleceğini söyledi. Annem virüsten ölümüne korkan biri olarak "buyurun gelin" dedi. Odamdan fırladım "anne yasak" diye bağırdım. Kadın "kaçar geliriz, soran olursa ekmek almaya çıktık deriz" demesin mi? İşte böyle insanlar yüzünden bu illet bitmiyor. Telefonu aldım ve ağzının payını verdim. Bu dönemde "ay ayıp olur mu? Ay ne der?" Demek yok. Yeter artık böyle sorumsuzlara katlanamıyorum.

  19 aralık 2020 13:00


  174. Bekarken ailemin evinde annem hep mobilyaların üstünü koltuk örtüsüyle örter ve misafir gelene kadar asla o örtüleri çıkarttırmazdı. Bana bu o zamanlar o kadar saçma gelirdi ki artık o koltuk örtülerine sinir olmuştum. Kendi evime yerleştim ve evde ferahlık sevdiğim için bütün mobilyalarımı beyaz ve krem rengi döşedim. Annemin eve ilk getirdiği şey koltuk örtüsü oldu ve asla sermedim bir köşeye attım o görmeden. Ancak evde 2 kişi yaşamamıza rağmen açık renk mobilyalara zamanla çay kahve lekesi değmeye başladı ve nokta kadar mobilya açık renk olduğu için öyle belli etti ki kendini sonunda annemin örtülerle kapladım koltukları ve misafir gelmedikçe kaldırmıyorum koltuklar mis gibi bembeyaz kalıyor. Yani zamanında garip sandığım huyunun aslında bir nevi haklı sebebi varmış.

  18 aralık 2020 18:59

  173. Annem: Yatma öyle gel, süt kaynatmanın püf noktalarını öğren. bak şimdi süt kaynatırken kaşığı şöyle koyarsan süt taşmaz.

  Ben: biliyorum söylemiştin

  A: söyledim ama unutuyorsun. Kardeşin ceviz kırdı mı? Kabuklarını atmasın söyle.

  B: aynen aynen kaynatırız saçıma sıkarım suyunu.

  A: saçını bugün boyasak mı

  B: bugün geç oldu yarın boyayalım ama açık biraz rengi dur getireyim kutuyu... Bak benim saç rengim bu, boyadıktan sonra böyle olacakmış.

  A: hayır senin saçın daha açık bi renk, böyle olac... Ay ay ay gerizekalı senin yüzünden taşırdım sütü, çok önemli sanki saç boyası.!! Bu ocağı sen sileceksin..!!

  Tabi devamı benim kahkahalarım ve onun bana söylenmeleri... (gizlinot: 🤭🤭)

  13 aralık 2020 19:53

  172. yarın için yapabileceğim bir olaya izin alıp yarın olduğunda hayır yapamazsın gidemezsin demesi ..

  20 temmuz 2020 15:54