anonimliğe sığınmak

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (10)

13. isteyen her sorusu ve cevabını anonim yapabilir, isterse çok normal bir soru olsun. ama beni en çok sinirlendiren özellikle cinsellikle ilgili bir başlıkta anonim olarak saygısızca cevap yazan, eleştirenler. tamam tabi ki troll başlıklar var, özellikle de cinsellik ve ilişki sorularında ama bu bile çirkin üslupla cevap vermeyi ve anonimliğe sığınmayı gerektirmez.

12 şubat 20:53

12. bazı özel konularda gerçekten gerekli bir durum.

anonimliğe sığınıp hakaret edenler ise cidden özgüvensiz veya kıskanç geliyor bana. eleştiri dozunda olduğu sürece iyidir hojdur(gizlinot: seviyorum hojdur demeyi) hatta yapıcıdır da hakaret neden?

11 şubat 21:48

11. beğendiğimiz girdiler profilimizde görülebiliyor başkaları tarafından.

e eksilenenler de görünse ya? daha adil olmaz mıydı?

10 şubat 23:59


10. Anonim olup cevap veren insanlara hakaret etme hakkını kendinde gören yazarı bundan sonra yakaladığım anda buraya yapıştırım. Yetmedi dimi abuk subuk kin kusmalarınız.

ilgili medya:
3
10 şubat 21:55

9. Ben cinsellikle ilgili sorulara cevap verirken anonim oluyorum, bazı ailevi soruları sorarken de anonim oluyorum. Soru-cevap aparatında çok takılmam zaten, anonim olup kimseye de hakaret etmedim, ters cevap vermedim. Bunu yapan çok fazla insan var. En normal soruya bile agresif agresif cevaplar, gereksiz tartışma yaratma çabaları... Açıkçası ben şikayet edilince kullanıcının ortaya çıkması olayını sevmiştim, bugüne kadar beni çok rahatsız eden cevaplar vardı. Öğrenirdim kim olduklarını ve ifşa etmesem de engellerdim en azından.

10 şubat 21:23

8. anonimken verdiğim tüm cevaplar seri şekilde artılanırken,anonim olmadan verdiğim cevaplar dikkat'e alınmıyor bu yüzden %40 açık %60 anonim cevap vermeyi tercih ediyorum.

10 şubat 20:56

7. şikayet ettiğim bir anonimin ismi geldi bildirime ve cidden aşırı sinir olduğum bir cevap yazmıştı...

girdim baktım profiline engellemek için ve kendisi aktif bile değilmiş sözlükte.

yazdığı birkaç entryde de zaten nasıl biri olduğunu belli etmiş...

10 şubat 20:43


6. Din cinsellik gibi konuları anlayabiliyorum ama bakar mısınız soru cevap aparatında anonim olmayan 1-2 soru var sadece . Kusura bakmayın süslüler de bu kadar utanılacak sorular sormuyosunuz neyden kaçıyorsunuz anlamadım her gün birilerine yardımcı olmaya çalışırken kim troll kim gerçek ayrımı yapmak istemiyorum ben ya . Anlamıyorum ruj rengini neden anonimden soruyosunuz karaktersiz misiniz? Kusura bakmayın da öylesiniz bence bu sitede gerçek adını kullanan insan 5-10 tanedir yani zaten anonimken daha nereye kaçmaya çalışıyosunuz? Bi de bu soru cevap aparatının cevap verme kısmı var ki anonimlerin 'haksızsınız' yazmaya bile cesareti olmadığı için herkes anonim. Ya gitsin bu özellik cidden hiç artısı olmadı sözlüğe.

20 ekim 2017 15:12

5. Kişilerin normalde dillendiremeyecekleri şeyleri sormasına veya normalde veremeyeceği cevapları vermesine olanak sağlayan soru-cevap aparatı özelliği. Linkini verdiğim soru ise, klasik bekaretim bozuldu mu sorusundan uzak ama çok etkili bir örnek bence. (link: https://www.suslusozluk.com/soru/evli-patronuma-aşık-oldum-çaresizim-yardımmm Link)

19 ekim 2017 15:51 19 ekim 2017 15:53

4. gerçekten de anlaşılmaz bir şey... özellikle cinsellikle ilgili sorulan sorularda ayyuka çıkan bir tutum bu. yardımcı olmuyorlar, sadece insanları yargılıyor, çemkiriyor, ahkam kesiyorlar.

bir dokun bin ah işit, anlıyorum, cinsellik, bakirelik vs. halen bir tabu bu ülkede. milattan sonra 2017 senesi için gerçekten de içler acısı bir durum. fakat kadının kadına karşı gösterdiği acımasızlık, anlayışsızlık ve çekememezlik burada en fenası.

biz güya erkekleri adam etmeye uğraşıyoruz, kendimiz ne ölçüde "adam" olabildik acaba, burası çok meçhul.

6 temmuz 2017 20:14