girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

4. nasıl oldu bilmiyorum ama randevu olmamasına rağmen sayfayı sürekli yenilerken fark ettim bir anda belirli bir saatte randevu çıktı.

2 defa bu şekilde randevu aldım. daha önce randevusuz da gitmiştim. sırayı bekleyip herhangi bir sonuca ulaşmaması promlemimin ise tam bir eziyetti. Daha sonra randevu ile gittim. 2 kez telefonumu değiştirdiler.

11 ekim 16:39

3. randevu sistemi çok sıkıntılı, ben iki kere alabildim. ikisinde de sadece zorlu'da belli bir gün belli bir saat boştu. yani o gün müsait olmasanız bile seçim yapma şansınız yok. ve ben her gece alarm kurup sinsice bekliyordum, ona rağmen böyleydi.

eğer açılış saatinden yani sabah 10'dan önce giderseniz ve beklerseniz size gün içinde bir randevu ayarlıyorlar. sıkıntı şu ki, randevunuzun saati belli olmuyor. size mesaj gelmesini bekliyorsunuz. "neredeyse hazırız" mesajından sonra da en az bir yarım saat daha bekliyorsunuz. yani boş bir gününüzü tamamen avmde geçirmeniz lazım işinizi halledebilmek için.

çalışanlara da bir şey sormaya gelmiyor. herkes birbirine yönlendiriyor. en son yönlendirdikleri kişi de sizi telefonla sağlanan apple destek servisine yönlendiriyor. oradakiler de açıkçası hiçbir sorunumu çözemedi.

umarım hiçbirinizin telefonunda hasar olmaz da bir apple store deneyimi yaşaması gerekmez, çünkü gerçekten paranızla rezil oluyorsunuz.

11 ekim 16:35

2. telefonum bozulduğunda 10 gün boyunca randevu almaya çalışmıştım. sistem gerçekten rezalet. her saat başı sayfayı yenilememe rağmen hiç denk gelmedim. napıyosunuz bu randevuları içiyor musunuz anlamıyorum. neyse sonra gözümü karartıp gittim zorluya saat 7 gibi. anlattım durumu telefonu verip yenisini alacağım ama randevu bulmak imkansız diye hafiften sitem ettim. adam çok nazik bir şekilde anlattı durumu ve iki saat sonraya randevu verdi anında. biraz dolaşın size mesaj gelecek gelip hallederiz dedi. şaşırdım baya. neyse mesaj geldi gittim, yeni telefonu yarım saat içinde aldım çıktım.

yani randevu peşinde koşup kendinizi harap etmenize pek de gerek kalmıyor. uygun bir dille anlatınca bir randevu ayarlıyorlar. çok acil bir durum olduğunda denenebilir.

6 eylül 2016 15:24


1. Apple ürünlerinin satıldığı ve teknik destek verilen perakende mağazalar zinciri. Dünyanın birçok noktasında çeşitli şehirlerde mağazaları bulunur.

Amerika'da Yeni bir ürün çıktığında (özellikle Iphone) kapısında kmlerce kuyruk oluştuğu, insanların kamp kurduğu olur.

Bünyesinde bulundurduğu teknik destek verilen bölümlere "genius bar" teknik destek veren elemanlarına ise "genius" adı verilir.

Genius'lar ciddi eğitim almış ve yetiştirilmiş elemanlardan oluşur. Müşteri memnuniyeti üst düzeydedir. Alacağınız bir ürünle ilgili aklınıza takılan her şey hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir de genius bar'lar randevu ile hizmet veriyor. İnternet sitesinden belirli saatlerde ertesi gün için açılan randevulardan alıp gitmeniz tavsiye olunur :)

Ukte: (yazar: kopuksuzkahve)

6 eylül 2016 13:31