girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (101)
  • medya (1)

101. Allah taksicilerin gazabından korusun gerçekten ya geçen bir tanesi öyle bir sıkıştırdı ki neredeyse durmak zorunda kaldım.

Tanım: akılsız sürücüler yüzünden hayatınız için riske girdiğiniz eylem

9 eylül 01:02

100. henüz arabam yok ama şu günlerde evde arabayı ben alıyordum bir yerlere gitmek için. gerçekten çeşit çeşit insan tanımama sebep olmuştur. yeşil ışık bana yanarken yolun ortasında yürüyen yaya bir anda yürümeyi bırakıp bana baktığı için gidemedim mesela geçen. adamın amacını anlayamamıştım. ya da mesela geçen bir kız bacağını öne atıp atıp çekiyor şakasına. güya arabalarla eğleniyor anlamsız şekilde. asıldım kornaya korktu. haketmişti bence arabanın biri hızlı gelip bacağına vursa nolacak acaba? aynı zamanda trafikte ne kadar keko insan gördüm anlatamam. yani iş sizde bitmiyor karşıdaki insanlarında dikkatli olması lazım. allah herkese kazasız belasız yolculuklar versin. taksicilerin dolmuşçuların umursamazlığından korusun ya.

9 eylül 00:31

99. 16 yasindan beri kullaniyorum. Ehliyetimi alir almaz hemen trafige daha ozguvenli ciktim bir sure gezdim tozdum ve hevesimi aldim. Eskiden beni sıkıştıranı bende sıkıştırırdım, kadın olduğumdan dolayı herşeyi yaşadım bu trafikte ve kötü muamele yapanların hemen hemen hepsine cevap verdim. Bu nedir ya kadınız diye 30la mı gidelim yada üzerimize sürenlere el mi sallayalım. Yaklaşık bir kaç yıl önce kuzenimin arabasında trafik kazası geçirdik birde onun üzerine ailevi sıkıntılar yaşadığım için panik atağım gelişti. Yaklaşık 1 yıldır kullanamadım araba. Şuan arabamı değiştirdim ve yeni yeni alışabiliyorum bu duruma. Evet eskiden çok keyifliydi ama şuan hiç keyif vermiyor araba. Her yere toplu taşıma kullanmak istiyorum sinir sahibi oldum ve bazen kendime hakim olamıyorum. Şehir dışına çıkmam lazım bir kaç hafta içerisinde ve kendime güvenemiyorum bile.. Otobüse söylene söylene bineceğim sanırım. 

9 eylül 00:23


98. 1 senedir kullanıyorum ve önüme kendini birden atan sürücülere, kadınım diye kendini arabanın önüne atan yayalara, sinyal vermeden dönenlere, dörtlü yakmadan duranlara, kaza yaptırmak için and içmiş taksici ve minibüsçülere, hatalı hareketine korna çalınca tehdit edercesine hareketler yapanlara artık alıştım. istanbul trafiği gerçek anlamda bir kargaşa, neden bilmiyorum yine de seviyorum araba kullanmayı. kontrol bendeymiş hissi güzel sanırım, daha bir güvende hissediyor insan kendini.

benzin ve otopark parası nedeniyle okula giderken kullanmıyorum, kullanamıyorum.

ben otomatik ehliyet aldım, bu kararımdan da çok memnunum çok çabuk alıştım kullanmaya.

yeni başlayanlara tavsiyem şu başta saydığım hareketleri yapanlara karşı sakin olun kaza bile yaptırırlar size, yol seçerken kararlı olun bu sefer siz arkanızdakilere kaza yaptırırsınız, lütfen telefon kullanmayın 1 saniye bile gerçekten önünüzden geçen bir yayayı görmemenize neden olabilir, ilk arabanızla küçük kazalar yapmanız muhtemel bunu göz önünde bulundurarak arabanızı seçin.

8 eylül 23:17

97. suya girmek gibidir. zamanla alışıyorsunuz. en başta herkesin önünüze kırmasını ve saçma sapan sarkma girişimlerini sanıyorum ki benim hatam diyorsunuz. birgün anlıyorsunuz ki kadın olduğunuz için veya şahsın kendi manyaklığından oluşan bir durummuş. trafikte kavga etmeyi de yol almayı da yol vermeyi de öğrendim. 4 senedir hergün araba kullanıyorum. her gün. 2 defa kaza yaptım. birinde tamamen benim hatamdı. ama sadece benim arabamda hasar vardı. ama çok korkmuştum, ya arabada birine zarar gelmişse diye. ikincisinde ise kırmızı ışıkta annemle birlikte beklerken, arkadan bir harfiyat kamyonu çarptı. annem durdu, arkaya baktı, bende annemi izliyorum iyi mi bişey oldu mu falan diye, bana döndü ve 'vegas sana bişey dicem ama sakin ol kızım. kızım galiba bize kamyon çarptı' dedi. o an gülme krizine girdim. başka kazam çok şükür yok. korkmayın kızlar. kaza yapmaktan da korkmayın. üzerinize kıranlarla kavga etmekten de korkmayın. size trafikte zorbalık yapanlardan da korkmayın. en başta da dediğim gibi, suya girmek gibi, zamanla alışıyor, öğreniyorsunuz.

30 haziran 11:47

96. Ramazan ayında hatırı sayılır bir kaza yapmıştım. O günden beri direksiyon başına hiç geçmedim korku kaldı. Eşimin tüm ısrarları sonucu bugün ya bismillah dedim ama o da araba değil atv idi. Şehir içinde tüm arabalar üstüme üstüme geliyor sandım. Allah kimseye kaza bela vermesin süslüler.

29 haziran 20:33

95. Otobüste giderken bile yanımızdan kamyon geçerken tırsan ben kesinlikle araba kullanamıyorum, aşırı derecede panik oluyorum, karşıdan araba geldiğinde , araba solladiginda,yanlışlıkla yolun bir ucu uçurumsu gözüktüyse, 2 km öteden kamyon gördüğümde hele hele virajlarda aklım çıkıyor. Önce kendim sonra da başka insanların can sağlığı için araba kullanmiyorum. Durumdan hic memnun değilim ama bu paniği nasıl yenerim onu da bilmiyorum.

29 haziran 18:45


94. Araba kullanmakta sıkkıntı yok herkes araba kullanabilir ama trafik kurallarına uymayan araba kullanmasın. 

29 haziran 18:08

93. üzüldüğünde, sıkıldığında, kaçmak uzaklaşmak istediğinde kontağı çevir ve git... kimseye hesap vermeden, aç müziğin sesini ister ağla, ister haykır tek başına. yolllar senin. erkeklerin saçma sapan "kadınlar araba kullanamıyor yeaa..." söylemlerine inat bas gaza.

16 mayıs 00:54 16 mayıs 00:55

92. Bugün 10 dakika kapalı dükkanın tam önüne değil de biraz aşağısına park ettiğim halde kaldırım tarafındaki aynamı kırdılar. Ve o aynayı kırıp birşey olmamış gibi tutturdukları için ben yola çıkınca geriye devrildi ve şuana kadar yaşamadığım paniği yaşadım sinirimle beraber. Ben oraya park ederken bir sürü adam vardı yan kuaförün önüne masa atmışlar oturuyorlardı. Kimse de bana demedi ki buraya çekmeyin. Sadece 10 dakika işimi halledip geldim. Ufak bir semt ufak bir sokak bir de bu. 

Sabır gerektirir.

15 mayıs 20:39