girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (70)
  • medya (4)

70. beş para etmez kargo şirketi. şirket bile denmez ya işte

gittigidiyor'dan kardeşime bir şeyler alıp ayvalık'a yolladım. 1 hafta oldu gelen giden yok. bugün öğreniyorum ki mahalle, sokak, site, geçit, kapı no'suna kadar verdiğim adres nasıl oluyorsa yetersizmiş, kendi telefon numaram yanlışmış. diğer şirketler 3 günde türkiye'nin öbür ucundan teslim ediyor aynı adrese sorunsuz.

ayvalık şube'yi aradım, kargonuzu bulup geri arayalım sizi dediler. saatler geçti kimse dönmedi. 100 kere aradım meşgul. en sonunda düşürdüm, 1 dakika bekleteceğim sizi diye 4 dakika telefonda bekletip orada bulunan müşterilerle ilgilendiler. kadına bağırmaktan sesim kısıldı. köpeği vurulan john wick gibiyim gidince hepsini öldürecem, şubelerini patlatacam o kadar sinirliyim ki.

adresi bulamayınca kargoyu istanbula geri yollamışlar bugün. öldürecem ya gerçekten katil olacam beni insanlıktan çıkardılar. sinir hastası oldum napılır bunlara

27 temmuz 15:57

69. Küçük ilçelerde hiçbir kargo şirketiyle sıkıntı yaşamıyorum tek bir şubeleri olmasına rağmen ama büyükşehirlere geçince semt şubeleri bile sorunlu. Adıyaman dan ankara ya kitap gönderdim, smsle bilgilendirme istediğim halde mesaj falan gelmedi. Kapının önüne kadar gelip bir telefon bile açmadan hemen geri dönüyorlar. Üstelik şube telefonları bozuk, kesinlikle ulaşamıyorsunuz. Ankara için dikmen şubesini kesinlikle önermem. Bundan sonra yurtiçi ya da ptt kargoyu kullanmayı düşünüyorum.

14 haziran 12:49

68. gerçekten eve geliyor mu şüpheliyim.

22 mayıs 15:25


67. 444 nolu müşteri hizmetleri çalışmıyor. Şubeyi arıyorum, otomatik sistem hat meşgul diyerek telefonu kapatıyor. Genel merkezi (!) arayıp istisnasız her dahili numarayı tuşladım, menü başa dönüyor. sitesinden kargo no ile yapılan sorgulamada “hata oluştu” diyerek detay vermiyor.

tanım: kendi gönderilerimde “asla” tercih etmediğim kargo firması. 

22 mayıs 13:31

66. yurtiçi kargodan daha çok nefret ediyorum sanırım ya da ikisi eşit bilemiyorum şimdi. ben de bir anımı anlatayım. kargom geldi teslim alamadım. dediler ki yarın gel al. gittim yine dağıtıma çıkmış. evde olmadığım için yine alamadım. biz konuşmusuz gelip teslim al diyorsun bana neden tekrar dağıtıma çıkarıyorsun. şimdi yine maalesef bir kargo bekliyorum oradan. hiçbir bilgiye ulaşamıyorum sabah gelmiş olması gerek fakat mesaj atmak falan beklemiyorum zaten de siteden de bilgilere ulaşamıyorum. bana yine yollar görünüyor sanırım.

22 mayıs 13:27

65. Insanı hayattan soğutan,kargo teslim etmekten başka her işi yapan kargo şirketi.

N E F R E T İ M S İ N

22 mayıs 13:06

64. yazın bir siparişim bu kargoyla gelecekti.ailemin evindeydim,ev de dubleks müstakil.balkonda sigara içiyorum aras kargo arabası geldi kurye indi bahçe kapısının zilini bile çalmadan oraya not yapıştırmaya girişti.balkondan bağırdım beyfendi evdeyim zili çalsanıza diye ama duymamazlıktan geldi.en son geliyorum aşağı gitmeyin durun diye bağırdım ve inip aldım kargomu.hayatımda yaşadığım en garip kargo anısı olabilir.

3 mayıs 08:19


63. (link: https://www.suslusozluk.com/aras-kargo?i=782208 Bu girdimde) bahsettikten sonra onu editlemenin bir anlamı olmayacaktı, bu yüzden yeni bir girdi yazma ihtiyacı duydum.

Denebunu kutum diye tahmin ettiğim kutu kendilerine salı günü verilmiş, çarşambadan beri evde olmama rağmen cumartesi beni evimde bulamadılar ve ne hikmetse kapıya 'kargonuz var' kağıdı dahi yapıştırmaya tenezzül etmemişler. Pazar işgünü dışı, salı da resmi tatil olduğundan kargomu bugün gidip alacaktım. Buradaki şubesi tek kelimeyle rezaletti her yer çöp içinde dahası oradaki en yetkili kişi diye tahmin ettiğim kadın o kadar insanın içinde çalışanlara söylenerek küfrediyordu. Önce ismimi söyledim kargoyu bulamadı hanımefendi ardından takip kodu istedi tam söyleyecekken telefonundan ses kaydı atıyordu bana bakıp söyleyin dedi bu esnada, söyledim ama yazmadı ve 3 dakika sonra falan işi bitince tekrar söyleyin dedi, Sinir boşalması 1. kargonuz iade olmuş dedi, nasıl iade olabiliyor mesaj cumartesi gelmiş resmi olarak bugun mesai bitiminde gitmesi gerek dedim. Vallahi bilmiyorummmm yaptı bana Sinir boşalması 2. sonra bir de tarihi söyledi 30 nisan! Şaka gibi! Yani resmi olarak bırakın 3 işgününü, daha 1. Günde yollamışlar kargomu bu da sinir boşalması 3. Oradan öfkeyle çıktım aras kargoyu aradım 2 kere ikisinde de 4'er dakika bekledim ama bağlanan yok. Neyse yani yarın falan ararlarsa beni -insan bekliyor- "aradık hatta yoktunuz, şikayetinizi gelip evden alabilirsiniz" diyeceğim.

Ah aras kargo ah bir daha ne tercih ederim ne de tercih ettiririm seni.

2 mayıs 17:18

62. hayatım boyunca yaşadığım en büyük kargo rezaletine imza atan kargo firmasıdır. beşiktaş - mecidiyeköy arasında 15 günde teslimat yaparak zannımca çok büyük bir rekora imza attılar. 16 nisanda kargoya verilen ürün 18 nisanda mecidiyeköy şubeye geliyor. ondan sonra ses çıkmıyor. 24 nisan'da arıyorum ve "kargonuz hasarlı" bilgisini veriyorlar. 28 nisanda verdiğim adreste kimse olmamasına (işhanı ve cumartesi günleri kapalı oluyor) rağmen "adıma teslim edildi" bilgisi giriyorlar. defalarca çağrı merkezini arıyorum, "gereken incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir" diyorlar ve ses çıkmıyor. şikayetvar.com üzerinden şikayet yazında "yetkili" kişi arıyor ve inceleme yapıldığını belirtiyor. bugün (2 Mayıs) artık dayanamayıp çağrı merkezindeki kişiye yasal işlem başlatacağımı söyleyince "teslim edildi" bilgisi siliniyor. az önce kargocu geldi ve "adres bilginiz eksik kalmış, o yüzden şubede bir kenara bıkamıştık" gibi saçma bir beyanda bulunuyorlar. telefon etmek, haber vermek zaten lügatlarında yok. kutunun ön yüzünde eksik olan bilgi, sağ ve sol yüzünde eksiksiz bir şekilde yazıyor oysa ki, tabi minicik kutuyu sağa ya da sola çevirmek bayağı zor bir iş olmalı. kısacası, alışveriş yapacağım site hangisi olursa olsun, aras kargo ile çalışıyorsa asla ve asla alışveriş yapmayacağım.

ilgili medya:
3
2 mayıs 14:46

61. Denebunu kutum doğrudan bu kargoya verilmiş salı günü, mesaj gelince öğrendim. Neyse ben çarşambadan beri evdeyim ve tekrar tekrar kontrol ettim adresim eksiksiz bir şekilde yazıyor. Sitesine kargo takip koduyla baktığımda 'şu anda şubede' yazıyor ama detaylar kısmına tıklayınca sayfa açılmıyor yani kargo denebunu kutusu da olmayabilir (gizlinot: Swh) az önce de mesaj attılar size ulaşamadık adresinizde, kargonuz şubededir diye. Ya ben çarşambadan beri evdeyim? Adresimi de eksiksizce yazdım. Nasıl ulaşamadın acaba?

ilk defa böyle kullanmak zorunda kalmıştım ama bir daha tercih edeceğim bir kargo şirketi değildir kendisi.

28 nisan 13:02