sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (15)
 • medya (0)

15. egosuz, centilmen ve tam bir istanbul beyefendisi olduğunu düşünüyorum. bilmiyorum farkında mısınız ama hiç bir aşırılıkla başına malzeme olmuyor, sporcu çizgisini aynen koruyor, eski arkadaşlarıyla da sıkı fiki görüşmeye devam ediyor. not a nusret. benim de bir projede kısaca kendisiyle çalışma imkanım oldu, daha doğrusu ikimiz de aynı markaya sponsorluk projesi yapıyorduk. markanın bir organizasyonunda, bayağı yüzlerce kişinin falan olduğu bir yerde selam verip kendimi tanıttım, "aa sen twitter'daki xxx misin?" dedi. ben twitter fenomeni falan değilim, belki bir kaç ortak arkadaşımız var, ve o sıralar bir kaç kez mention etmiştim tariflerde falan. gerçekten benim gibi yüzlerce insan vardır izlerken twitter'dan yazan. ben ünlüyüm havalarına hiç girmemesi, aslında selam verip geçebilecekken nazikçe beni hatırladığını belirtmesi çok hoşuma gitmişti o an. aradan bir zaman geçti, annem doğum günü için o zaman hala açık olan leblon'a gitmek istedi. ben de gazi almışım zaten daha önceki karşılaşmalardan, annem arda'yı ekrandan çok çok sevdiği için oralardaysa keşke bir merhabalaşabilseler diye düşünüp arkadaşımdan sormasını rica ettim. çekimdeymiş gelemezmiş dedi eh peki dedim ümidi kestim. akşam yemekten sonra baktım anneme bir tweet, bi de minik tatlı geldi (tabii ki menüde olan bir şeydi, yani düğün pastası yapmamış adamcağız ama servis yaparken"arda bey doğum gününüzü kutluyor" dediler, fırsat yaratıp, nezaket gösterip birilerine haber vermiş). başkaları da yazmış, şef değil, işletmeci ama bu kadar şefin arasında sivrilip başarılı olması tesadüf de değil. tarifleri de tam rahmetli anneannemin tarifleri gibi tutuyor :(

13 mart 12:46

14. Ne zaman bu adamın verdiği tarifleri uygulasam sonuç gerçekten başarılı. Sabah sabah canımı dereotlu-peynirli poğaça çektirdi kalkıp yapacağım sanırım. Bir de dün farkettim la casa de papel berlin'e çok benziyor(gizlinot: Swh)

13 mart 09:01

13. kendisi sempatik değil aksine atipatiktir bana göre tabii. sürekli yemeklere malzemelere arkadaş demesi beni de aşırı rahatsız ediyiyor. ayrıca yemek yerken tahammül edemeyip direkt kanalı değiştiriyorum zaten artık izlemiyorum.

12 şubat 2017 01:42


12. yer aldığı, desteklediği sosyal sorumluluk projelerini (gizlinot: velotürk ) beğendiğim ancak yemek yapışını çoğu zaman beğenmediğim televizyon kişisi. şef demek istemiyorum kendisine çünkü işin mutfağından gelme birisi değildir, organizatörlük-işletmecilik gibi işlerden gelmiştir bugünlere. yerli yabancı ünlü şefleri izleyen biriyseniz yemek yaparkenki hareketlerinden de farkı kolaylıkla anlarsınız. çoğu zaman programında hatalı yaptığı şeyleri öylece bırakması, hatta bazen ,'evet siz bu kısmı şöyle yapmayın tabii ehi ehi' diye şakaya vurması ve kendisini suçlayamayacağım kötü ve uzun program kurgusu yüzünden sürekli susmadan konuşmak zorunda kalması sebebiyle izlemeye dayanamıyorum.

11 şubat 2017 22:09

11. kendisini çok sevmeme ve örnek almama rağmen programının her bölümünde kullandığı her şeyi israf etmesi yüzünden beni bir miktar sinirlendiren sempatik ünlü şef. mesela örnek veriyorum. tencerede pişirdiği bir şeyi başka bir kaba vs alıyorsa tencereye bulaşan\ tencerenin kenarında kalan kısımlarını asla sıyırmıyor. ya da kek hamuru hazırladı diyelim hamuru kek kalıbına dökerken yine kasede kalanları sıyırmıyor. ki bu çok yanlış. çünkü ona her şey bol keseden geliyor olabilir ancak eminimki onu izleyen herkes onun kadar bol keseden kullanmıyodur malzemeleri. insanlar evlerine bir şeyler almak için emek veriyor, çalışıyor ve haliyle tencerenin dibini de sıyırıyolar. ancak kendisi hiç bu davranıştan nasibini almamış. ekran başında bunca insanın izlediği biri böyle bir şey yapmamalı bence. göze soka soka israf etmemeli. dikkatli izlerseniz siz de farkedersiniz. bu davranışı beni çok rahatsız eden bir detay. onun dışında akasya avmdeki söyleşisine gitmiştim ve gerçekten samimi buldum. başarılı olduğunu da düşünüyorum. umarım bu davranışını en kısa zamanda düzeltir.

11 şubat 2017 21:34 11 şubat 2017 21:37

10. Genel olarak şirin bulduğum ama phamaton reklamından sonra ağır soğuduğum şef.

"Farmaton ıslı pis itmi" (gizlinot: valla çok itici)

11 şubat 2017 21:31

9. Karamelize deyip durması ve telaffuzu sebebiyle dinlemeye tahammül edemediğim kişi. Karamelize...

11 şubat 2017 21:27


8. Yine bir insan hakkında yapılan yorumlar ve yine ben şoktan şoka giriyorum. İnternette bir söz görmüştüm ben mutfağı anneannemden, annemden değil Arda'dan öğrendim diye. Aynen benim için de böyledir. Bana göre dünyanın en sevimli, en açıklayıcı yemek anlatımına sahip insandır. Sizin o tahammül edemediğiniz anlatımları arasında o kadar önemli bilgiler veriyor ki işte o zaman yemekleri tam doğru yapabiliyorsunuz. Yemek yiyişi ayrı bir güzel bence. İştahlı, işini severek yaptığı çok belli olan. Sanırım yemek yerken bizim de bir mikrofonumuz olsa tüm sesleri herkes duyar. "Şapırdatmak" ve yemek yerken ses çıkması arasında çok büyük fark var. Tam bir İstanbul beyefendisi olan Arda Türkmen'in görgüsüzlük olarak nitelendirilen "şapırtdatma" eylemini yapmadığına Eminim.

Kimsenin yanlış anlamasını istemiyorum herkesin bir fikri var ve saygı duyuyorum. Ama bu başlığa yazmamın asıl nedeni ne bir vlogger gibi insanları kandıran birinden, ne bir siyasetçi gibi insanlığa kötü hizmet eden birinden, ne bir katilden, ne bir yalancıdan bahsediyoruz. Kendince yemek programı yapan normal bir şeften bahsediyoruz. Bu tahammülsüzlük neden? Neden bu kadar kesin, katı ve sert oluyoruz? Evet hiç size hitap etmiyordur. Ama 3 giri alt alta "tahammül edemiyorum" yazılmış. Bilmiyorum bana normal biri için çok büyük geldi. Keşke biraz daha bakış açılarımızı yumuşatabilsek.

Not: arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim aynı noktadan bakabildiğimiz ne çok insan varmış şimdiye kadar sözlükte girdiğim en çok oy alan giri bu olmuş kalplerinizin güzelliği hayatınıza yansısın tekrar teşekkürler.

11 şubat 2017 19:25 12 şubat 2017 16:36

7. yaptığı blondie'yi diyet halimle canım çeken tv programı şefi

11 şubat 2017 17:15

6. (no:438112) 'ya katılıyor ve artırıyorum.

çok büyük lokmalarla yemeği adeta ağzına tepiyor oluşu ve akabinde şapır şupur yemesinden rahatsız olduğum için izleyemediğim tv ünlüsü şef.

11 şubat 2017 17:05