girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (266)
  • medya (0)

266. saygısızlık samimiyetsizlik güvensizlik yani -sizlik ile biten olumsuz kelimeler bütünü

dün 19:03 dün 19:06

265. Güven duyduğun insana aslında güvenmemen gerektiğini fark ettiğin o an. Sen gidince senin arkandan bir diğeri ile konuştuğunu ama sana her zaman çok yakın olduğunu söyleyen ve senin bunun yalan olduğunu anladığın o an. Uzaklaşma evresi ve ardından kapanış.

dün 13:17

264. derdimi anlattığımda bırak teselli etmeyi, sadece insangibi dinlemek bile yeterli olacakken kendi "daha büyük" derdini anlatması. dert yarıştırması.

17 ekim 18:40


263. Sevgilisinden başka bir erkek için ayrıldığı zaman, pişman olup geri dönmeye niyetlendiğinde savunma olarak arkadaşım kafamı karıştırdı ben seni seviyorum bahanesini uydurarak kazık atması.

17 ekim 16:57

262. süslüler gerçekten yay burcu diye arkadaşlık bitiren birini gördüyseniz kaçın gidin ordan :ddd

17 ekim 16:00

261. Bencil ve kıskanç olmasi. Morali bozuk oldugunda sana satasmasi ve belki de deneyimledigim uzere akil sagliginin bozulmaya baslayip ne ailesinden ne çevresinden yardim almayi kabul etmesi, zehirli insanlardan uzak durun kisacasi 

17 ekim 15:51

260. senin lgbt olduğunu bilmeden rahat rahat homofobik söylemde bulunması,

ırkçı/kafatasçı/dinci olması,

yay burcu olması,

sigara içmesi,

seni dibe çekmek istemesi,

seni ciddiye almaması,

patavatsız olması,

alıngan tripli olması,

sürekli yakınması,

erkek bir bireyse kendi kendine beklentiye girmesi sonra friendzonelandım diye zırlaması,

kıskanç olması ve sürekli laf sokacak boşluk araması.

17 ekim 13:31


259. Moralimin çok bozuk olduğu ve bazı dersleri boşlayıp finallerine girmediğim bir dönemde aynı evde kaldığım, inanılmaz çok sevdiğim arkadaşımın bana “sınava girmeyeceksen hesap makineni verir misin?” diye sormasıyla İlk “hayırdır?” Tohumları içime ekildi. normal bir arkadaş sınava girmem için kolumdan tutup okula götürür, Kız girmemem için gözümün içine bakıyordu. Gerçekten çok üzüldüğümü hatırlıyorum. Ardından ailesinin yanına gittiği bir dönem nişanlandığını öğrendim. Başkasından. Alakasız birinden hem de. Beni çağırmamasını anlarım ancak bu yaptığı terbiyesizlikten sonra mesajlarına cevap vermemeye aramalarına dönmemeye başladım. Aylardır konuşmuyoruz.

Seni hala seviyorum ancak varlığın beni huzursuz ediyordu. Tek tesellim hayatımın merkez çemberinde olan insanlardan biri değildin. Yokluğun pek bir şey hissettirmiyor.

17 ekim 13:15

258. sevgilisi ile kavga edip bana sataşması, sevgilisi ile iyi olduğunda sevgi yumağı olması. dışarı çıkalım dediğimde, 'yok ya sevgilim izin vermiyor, bize gel evde oturalım' demesi. ve bunun onlarca kez tekrarlanması. elinde beni oyuncak etmeye kalktı son 2 senedir. ve 3 yaşımdan beridir tanıdığım, çocukluğumuzun birlikte geçtiği arkadaşımla muhabbeti kestim. 5 ay kadar oldu.

17 ekim 12:55

257. canımın sıkkın olduğu bir dönemde aklımda fikrimde yokken "ya kızım sana değişiklik yapalım gel saçını kestirelim sonra da siyaha boyatalım çok cool olursun" diye beni gazlaması ve yıllardır belimde olan saçlarımı kutlayarak kısacık kestirmemiz, yakışmadığını söylemem ya üzülmem bunun üzerine "ne kadar güzellik takıntılıymışsın ne abartıyosun" demesi. beni kuaförde bırakıp gitmesi. (kendi kuaförüne götürmüştü bir de tanımadğım insanların arasında bıraktı resmen hepimiz bir şok olduk)

ne gerek vardı hala anlamam. canım saçlarımın kendi rengine ve eski uzunluğuna gelmesi yılllarımı aldı. bir de siyahtan dönmek de zor, zaten uzaması var... zaten psikolojik olarak sağlam olmadığı bir dönemde böyle ciddi bir değişiklik için gaz vermeye ne gerek vardı bilmiyorum. yani baya ısrar etmişti ben de bir bildiği var herhalde aynen değişiklik iyi olur dedim ama hadi olmadı, daha sonraki tepkisini de hiç iyi niyetli bulmadım.

17 ekim 12:43