girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (209)
  • medya (0)

209. Muhalefet olduğum partiye, siyasi görüşe körü körüne bağlanması

az önce

208. Arkadaşlık kolay kurulan birşey değildir ama her şey o ilk arkadaş olduğunuz zamanki gibi olmuyor malesef. Benimkisinin nedenleri şunlardı; telefonla konuşurken,mesajlaşırken ya da buluştuğumuzda sürekli kendisinden kendi hayatında olan olaylardan bahsetmesi ben birşey diyecekken geri lafı nasıl başarıyorsa sürekli kendine çevirmesi, sorun onda olduğunda hep sonuna kadar onun yanında olmam ama konu ben olduğunda nasılsa sürekli meşgul olması bir sorun çıkması...

Zamanla fark ettim ki onunla konuşacak, ona anlatıp sevineceğimiz ya da yine anlatıp üzüleceğimiz, sorunun çözümünü arayacağımız arkadaşlığımız kalmamış artık. 60 kişilil Sınıftaki sadece günaydınlaştığım herhangi birisine dönüşmüştü.

Ama en büyük nedeni kendimden onlarca taviz vermeme rağmen ondan onda birini görememem. Benim için biraz zor oldu ama arkadaşlığımızı bitirdim pişmanlıkta duymuyorum.

10 dk önce 9 dk önce

207. Başına bela getiren arkadaş uzak durulasıdır. Sırrınızı yayan arkadaşa da şut çekin.

dün 21:09


206. Öküz ölünce ortaklığın bozulması.Yani her gün görüşmenizi gerektirecek okul iş falan olmayınca sana vakit ayırmaması.Daha yeni tanıştığı insanlar için "inanabiliyor musun daha önceden arkadaş olabilirdik çok üzücü." tadında konuşurken size ayda bir saatini bile ayırmaması.Onunla görüşmek istediğinizde sizi yeni cici arkadaşlarıyla olan toplantılara çağırması.Siz aramayınca aramaması asla nasılsın diye bir mesaj atmaması.Sizi küçümsemesi "böyle böyle yapıyorsun ama sanmıyorum olacağını." demesi.Ki bunu Nasa'da astronot olacağım dese destek verecek asla küçümsemeyecek bir insana yapması.Bunları yapan insanın gerçekten iyi bir insan olması ve en çok da bunun canınızı acıtması.

Geçmiş zamanda resmen köpek yerine konulduğunda kardeşiniz gibi koruyup kollamanız, onu üzen insanla aranıza mesafe koymanız.O ağladığında , üzüldüğünde hep yanında olup teselli etmeye çalışmanız.Buna rağmen ona bunları yapan insanla yeniden sevgili olması.Işık hızıyla geri plana itilmek ama zor da olsa saygı duymaya çalışmak.İyi gün dostlarının daha kıymetli olması.Sizin kötü zamanınızda bir süre yanınızda olup sonra size hayatınızın en kötü günlerini yaşatan insanların evinde gidip kalması ve bunu gayet normal sıradan bir şeymiş gibi söylemesi.Falan filan işte.

Bir laf vardır.Kurt yaza çıkarmış ama yediği ayazı unutmazmış diye.Benim kötü günlerim elbet bitecek düze çıkacağım ama kimsenin zerre iyiliğini zerre kötülüğünü unutmayacağım.

dün 15:00

205. arkadaşlık neden biter? senin enerjini emiyordur.. bitmek tükenmek bilmeyen şikayetler, sadece dert ondaymış gibi durmaksızın söylenmesi, her boş anında işini gücünü bırakıp onu dinlemeni istemesi.. fakat senin derdin olduğunda senden uzak ve de mutlu olabilmesi. artı sevgi pıtırcığına dönmesi sonrasında. kutsal kaseyi bulmuş gibi davranışları. ben yalnız kalmaya da razıyım gerçekten. her daim ne kadar enerjik oldumuğumu söylerler.. cidden zamanında düşünüyorum da ne kadar gereksiz yere harcamışım enerjimi. bir de aşırı empatik biriyseniz ayrıca dikkat edin ve uzak durun bu tip insanlardan. onların dertlerini olduğu gibi yüklenmek, sizi daha fazla yoracaktır.

dün 13:18

204. hayatımdan insan çıkarmak benim için çok basit.. yalnızlığı zaten seven biriyim, bırakın yalnızlıktan korkmayı... o yüzden irili ufaklı her türlü sebep olabilir.. bana bir şekilde iyi gelmiyosa, isterse feriştahın oğlu olsun siler atarım...

her türlü saygısızlık sebep olabilir bence.. size, tercihlerinize, yaşayış biçiminize saygı duymaması.. hep sizin aramanız.. vicdan sahibi olmaması, hep bana rabbena demesi, maddiyatçı olması, her türlü ahlaksızlık..sadece bacak arası değil.. bunların hepsi benim için değerlendirme kapsamında..

bilmiyorum bazı yakın arkadaşlarım biraz daha hoşgörülü olmamı telkin ediyolar ama böyle insanları hayatımda bulundurmak için bir sebep göremiyorum...

14 ağustos 17:42

203. 8 senelik arkadaşlığımız geçen onca iyi-kötü gün oldu.Çok zor zamanlar geçirdiğini bildiğim için elimden geldiğince yanında olmaya çalıştım.Bu arkadaşlık süresince beni yoran şeyleri çok sonra farkettim.Sürekli ilgi beklemesi,haksız da olsa kabul etmemesi,insanlara karşı olan küçümseyici hareketleri,sürekli sorun duymak,maddi olarak kullanması-ki bu çok sonra dank etti kafama- benim için bu arkadaşlığı zedeleyen şeylermiş meğer.Gerçekten bir insandan sürekli olumsuz şeyler duymak,sorunlarına yardımcı olmaya çalışmak bir noktadan sonra sizi yoruyormuş.

14 ağustos 15:58


202. Karşı tarafa devamlı şekilde zararı dokunuyorsa hangi sebep olursa olsun arkadaşlık bitmeli. Hayatımızdaki insanlar hayatımızı güzelleştirmek için olmalı sıkıntı yaratmak için değil.

12 ağustos 13:41

201. Kıskançlık.

Benim fransız tipi, taze beyaz peyniri andıran, selülitsiz, uzun bacaklarımı, ince ama oldukça kıvrımlı hatlarımı sürekli yermeye çalışması ama içten içe kıskanması. Bende duran pantolonun onda o kadar da güzel durmadığını görünce çıldırması ve benim eşimle yaşadığım kayak maceralarımı küçümsemesi. (gizlinot: 😉)

12 ağustos 03:14

200. -arkadaşlığın boyunca size bir kere dahi asla iltifat etmiş olmaması

-sevincini, mutluluğunu paylaştığında hiçbir pozitif tepki almamak

-hayata sürekli negatif bakması, senin onu teselli ederken aslında enerjini sömürmesi

-yeni arkadaşlar edindiğinde, (gizlinot: ki aslında içedönük bir bireysindir bunun ne kadar zor olduğunu bilir) saldırgan bir tavıra bürünerek sürekli sizinle vakit geçirmek istemesi

-arkadaşlığınız süresinde sadece dinleyen, tavsiye veren taraf olmanız

-ona bir hata yaptığınızda, yanlış bir şey yaptığınızda oldukça saldırgan bir bireye dönüşüp sizi aşağılaması ve bundan keyif alması (gizlinot: bunun sonucunda elimde ona dair maddi ne varsa çöpe attım)

-sizi her işi için kullanması, sizin de bunu arkadaşlık sanmanız, yardım ettiğinizi düşünmeniz

-hayata bakış açılarınızın aslında siyah ve beyaz kadar zıt olması

-sevmediği insanları delice aşağılaması, kötülemesi, bu insanlara böyle diyorsa sizin de arkanızdan konuşma ihtimalinin çok yüksek olması

-bir arkadaşınız hakkında ondan hoşlanmadığını söylemesi ama sonrasında can ciğer kuzu olmaları hatta birleşip sizi olgun olmamakla suçlamaları

-sürekli maddi durum hakkında konuşmaları, yeni bir şey aldığınızda ilk fiyatlarını sormaları

-maddi açıdan sizi kendileri ile sürekli karşılaştırmaları

-hiçbir zaman derdinizi anlatacak kadar kendisine güvenmemeniz, hiçbir şey anlatmamanız

-sevdiğiniz, değer verdiğiniz şeylerin sürekli sevmediklerini, hoşlanmadıklarını dile getirmeleri

-entelektüel anlamda aslında ortak şeyler paylaşmıyor olmanız

-bir süre sonra sizin yaptıklarınızı yapıyor olduğunu fark etmek

-annenizin arkadaşınız hakkında sürekli telkinde bulunması (gizlinot: ilk gördüğünde siz oldukça zıtsınız nasıl arkadaş oldunuz demişti hala şaşkınım)

-sürekli ilgi beklemesi

uzun olduğu için özür dilerim, fark ettiğiniz üzere oldukça doluyum,bunu da bana yaptıklarını unutmamak için yazıyorum.

12 ağustos 01:50