sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (312)
 • medya (0)

312. lisede çok yakın bir arkadaşım 2 yıl boyunca sırılsıklam aşık olduğum çocukla çıkmıştı doğum günümden 4 gün önce hemde, 11.11.11 tarihinde. 1-2 hafta sonrada okul gezisine gitmiştik, serviste arkamda oturuyorlardı ve yol boyunca onların konuşmalarını dinlemiştim. hüngür hüngür ağlamıştım o gün. ben onu çok sonraları içimde affettim. o zamanlar çok çok üzülmüştüm. çocuğu 2 güne unuttum ama arkadaşımın bana yaptığını hiç unutamadım. çok uzunca bir süre devam ettiler ilişkilerine diye biliyorum. inşallah ikisi de şimdi mutlu olurlar. ama içimde hem kalan bir şey var. bana o arkadaşım 1-2 sene sonra gelseydi ve barışalım deseydi 5 saniyede boynuna atlar affederdim onu. keşke en başından dürüstçe söyleseydi.. 

24 dk önce

311. ünide yediğim içtiğim ayrı gitmediği,sözde ahretliğim altın kızlar üyesi kankim kız isteme merasimini benden saklamıştı.hani bak davet etmemesi değil adam haber bile vermedi bana ya sakladı hatta.bildiğin söylemedi.ki whatsapp grubuna bilmeden tam da o gün eski bi fotomuzu atmışım böyle "hazırlıkta ayy hepimiz patates gibiymişiz ihihi özledik yauu" minvalli falan gayet cevap verdi güldü falan.meğer o günmüş merasim.ahaha ay sinirim bozuluyor.

daha sinir bozucu olan ulan en eğlendiğim anılarımda,tüm fotoğraflarda var kız.yazıklar olsun ne diyebilirim ki..

2 saat önce 2 saat önce

310. İki yüzlü olması. Kuzenim en yakın arkadaşımdı. Üniversiteyi beraber okuyorduk, aynı evde kalıyorduk. Dolasıyla çok yakındık. Ortak arkadaşlarımız hakkında gereksiz dedikolar yapmaya başladı. Beni yakın görüyor fikrini paylaşıyor diye düşündüm. Sonra farkettim ki benim arkamdan da aynı şeyi yapıyor. Bana hiç sevmediğini söylediği kişilerle sık sık görüşmesi, her görüşmeden sonra eve gelip dedikodu yapması ama yanlarında can ciğer olması artık gına getirmişti. Bir süre uzaktan izledim, sinsiliği, dedikoduculuğu o kadar kolay anlaşılıyordu. Artık sadece aile toplatılarında mecburen görüşüyorum.

bugün 17:47

309. Erkek arkadaşımla ayrılmıştım yurt arkadaşlarımla kız kıza eğlenmeye gitmiştim. Dans edip, şarkılar söyleyip eğlendim.En yakın dostum, dert ortağım yediğim içtiğim ayrı gitmeyen kız okul arkadaşım ise beni orada görüp yanıma gelmeden gizli gizi videolarımı çekip sinsi sinsi ayrıldığım çocuğa atmış. Bak chi-chi nasıl eğleniyor diye. Tabiki bir daha yüzüne bakmadım. Hayır istediği kadar atsın video bilsem daha çok kıvırırdım da sinsilik sevmiyorum ben.

bugün 11:01 bugün 11:03

308. benim için en ilginç olanı sevgilisini aldattığı için arkadaşlığını bıraktığım arkadaşımdı. 

kulağa değişik geliyor farkındayım. ama artık maceralarını ve gönül kaymalarını dinleyemiyordum ve yaşantıma ters gelen bi konuda fikir veremediğim gibi gerçek düşüncelerimi de paylaşamadığm için her seferinde kendime kızıyordum. 

kendisine durumu izah ettim. bu konuyla alakalı gelişmeleri dinlemek istemediğimi söyledim. bir müddet böyle devam etti sonra soğudu aramız.

bugün 01:43

307. sen üniversitede ondan bir tık düşük bir bölüme gittin diye küçük görmesi

seni fiziki kusurlarınla dalga geçmesi

laf arasından seni iğneleyerek laf vurmaya çalışması

hayatın için önemli ucunda ölüm olacabilecek bir sağlık sorunun oldugunda bir nasılsın bile dememesi konusmaya tenezzül etmemesi

bir konuda sen farklı görüşte olduğunu belirttiğinde dinlemek yerine oha kafayı yedın saçmalıyorsun kendine gel diye saldırıya geçer üslup takınması 

sen ondan bir tık yuksek not aldığında kendinden geçer moda girip tripleşmeye başlaması

marka yarıştırır tavra girmesi marka giyinmenin yada ona göre düşük marka giyinmenin eziklik olduğunu sanması

sen derdini paylaştığında hemen dinlemeden kendi sorununu anlatıp konuyu seninki ne ki bosver umrumda değil benimkini konuşalıma getirmesi

kendini vazgeçilmez sanması ne yaparsam yapayım bu kız benim kahrımı çeker diye düşünmesi 

sürekli sevgiliymişsiniz gibi ilgi beklemesi hatta sadece onla arkadaş olmanız gerekiyor gibi davranması başkasıyla buluştuğunuzda her seferinde trip atması

eski sevgilizle sizi çekiştirmesi

birçok arkadaşlığım bitti şu ana dek ama sanırım genel olarak asıl neden bencillik, çekememezlik ve güvensizlik .

bugün 00:44

306. yakın arkadaşının yeni bir ilişkiye başlaması.

kendim bu sebeple asla arkadaşlık bitirmem ama yeni bir erkek arkadaşı olunca kendisiyle eskiye göre daha az görüşen arkadaşlarıyla küsen birçok kız arkadaşım oldu.

dün 16:25

305. Üniversite daha başlamadan okul gruplarında tanıştığım bir arkadaşım vardı. Kendisi beni ekledi konuşmaya başladık zamanla birbirimizin en yakın arkadaşı olduk.(gizlinot: Daha doğrusu salak ben öyle sanmışım)

Her derdinde yanındaydım. Gece 12'de erkek arkadaşım beni dövüyor silahlı ne olursun gel dediğinde düşünmeden gittim. Notlarımı karşılıksız paylaştım. Ders çalışamıyorum psikolojim çok bozuk dediği için kendim çalışmayı bırakıp saatlerce onu teselli ettim. Kendim staj yeri buldum o bulamadığı için üzülüyor diye çok memnun olduğum stajdan bile sanki çok kötüymüş beceremiyormuşum gibi bahsettim.

Sonra bi gün ayrıldığı sevgilisi bana arkandan şunlari şunları diyor dedi. Ben de dedim ki hayır benim arkadaşım yapmaz.(gizlinot: Kemal'im yapmaz sendromu)konuşmalarının ekran görüntüsünü atınca gördüm Meğer benim onca kahrını çektiğim biricik arkadaşım 3 yıldır kuyumu kazıyormuş. Benim için okuldaki bütün çevreme hamileydi çocuk aldırdı demiş. Yetmemiş 3-4 tane sevgilisi var onların paralarını yiyor demiş. Staj yeri buldum diye hava atıyor ama onu bile beceremedi salak demiş. Bana uyuyorum yarınki sınava çalışmayi düşünmüyorum diyip her sınav akşamı okulun kütüphanesinde sabahlamış. Bana sen de uyu karanlıkta resim at bakayım ışığı kapattın mı yoksa beni kandırıyorsun derdi. Daha neler neler.

Çok uzun oldu kimse okumayacak ama canım arkadaşımın okuyacağını biliyorum çünkü bugün kendisinin yazdıklarından süslüde yazar olduğunu gördüm. Evet canım okuduğunda ilk seferde senden bahsettiğimi anlayacaksın.

Başlığa dönersek benim için arkadaşlığı bitirme sebebi arkadaşım dediğim insanın malesef karakter yoksunu bi insan müsveddesi çıkması.

dün 12:36

304. Lise sonda arkadaşıma staj konusunda yardım etmiştim benimle işi bitince havalandı, beni küçük görmeye başladı, hoşlandığım çocuğa yavşayan hareketleri vardı(gerçekten kusura bakmayın ama tam olarak bu) 

Yine aynı dönem arkadaşımın sevgilisi beni hiç görüp tanımadığı halde hoşlanmadığı ve kız arkadaşımla (burası önemli) ilişkimizi kıskandığı için benim yediğim içtiğim ayrı gitmeyen çocukluk arkadaşım beni terketti. 

9-10 yıllık canım(!) arkadaşım sırf kafası attığı için birsürü hakaretle arkadaşlığımızı bitirdi. Daha öncesinde de benzerini yapmıştı ve onca yılın hatrına ben onu aradım ve gururdan beni aramadığını öğrendim. Bu saatten sonra bana gelmeyene ben de gitmiyorum.

İş yerinde sıkıntılar yaşadım ve bana bu sıkıntıları yaşatanlardan korktuğu için saf değiştiren canım arkadaşımla benim tarafımdan bağlar koptu o ararsa cevap veririm mesaj atarsa yazarım o kadar arayıp sormam. İş hayatı zaten malum, korkmuş olabilir çok doğal fakat özelde iyi davranıp işte yüzüme bakmamasının açıklamasını hak ediyorum bence.

17 mart 21:58

303. kullanıldığını hissetmek, sana saygı duymaması.

arkadaşımın (gizlinot: ben yakın sanıyordum :)), ödevlerinde beni kullandığını fark edip uzaklaştım. ahlak bekçisi gibi dolanıp aslında öyle olmadığını anladığımda da bitirdim. beni dinlemeyen arkadaşlarımı da hayatımdan çıkardım çünkü hevesimi kırıyorlardı ve birinin hevesini kırmak çok kötü bir şey. yüzüme gülüp arkamdan konuşanları ve bunu bana ulaştıranları da çıkardım hayatımdan. şöyle bir bakınca epey bitirmişim arkadaşlık. arkadaş bükücü gibi hissetim kendimi. (gizlinot: swh)

17 mart 19:42