sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (310)
 • medya (0)

310. Hep doğru olan oysa, yokluğumda eksikliğimi hiç hissetmiyorsa, sürekli başkalarını teecih ediyorsa, yalnızca işine yarayacak konularda başvuru noktasıysam en azından bir ara vermenin sırası gelmiş demektir. Nitekim beni yalnızca ben olduğum için seven arkadaşlar da var.

20 mart 21:44

309. gosterdigim ilgiyi alakayi gorememek 

20 mart 21:38

308. Sevgilisi olduğunda sosyal medya hesaplarını kapatıp, sevgilisi dışında kimse ile görüşmeyip, aramayıp  ama ayrıldığında arkadaşı olduğunu hatırlayıp geliyosa artık ben de bıraktığı yerde değilimdir. 

20 mart 10:05

307. lisede çok yakın bir arkadaşım 2 yıl boyunca sırılsıklam aşık olduğum çocukla çıkmıştı doğum günümden 4 gün önce hemde, 11.11.11 tarihinde. 1-2 hafta sonrada okul gezisine gitmiştik, serviste arkamda oturuyorlardı ve yol boyunca onların konuşmalarını dinlemiştim. hüngür hüngür ağlamıştım o gün. ben onu çok sonraları içimde affettim. o zamanlar çok çok üzülmüştüm. çocuğu 2 güne unuttum ama arkadaşımın bana yaptığını hiç unutamadım. çok uzunca bir süre devam ettiler ilişkilerine diye biliyorum. inşallah ikisi de şimdi mutlu olurlar. ama içimde hem kalan bir şey var. bana o arkadaşım 1-2 sene sonra gelseydi ve barışalım deseydi 5 saniyede boynuna atlar affederdim onu. keşke en başından dürüstçe söyleseydi.. 

19 mart 22:02

306. İki yüzlü olması. Kuzenim en yakın arkadaşımdı. Üniversiteyi beraber okuyorduk, aynı evde kalıyorduk. Dolasıyla çok yakındık. Ortak arkadaşlarımız hakkında gereksiz dedikolar yapmaya başladı. Beni yakın görüyor fikrini paylaşıyor diye düşündüm. Sonra farkettim ki benim arkamdan da aynı şeyi yapıyor. Bana hiç sevmediğini söylediği kişilerle sık sık görüşmesi, her görüşmeden sonra eve gelip dedikodu yapması ama yanlarında can ciğer olması artık gına getirmişti. Bir süre uzaktan izledim, sinsiliği, dedikoduculuğu o kadar kolay anlaşılıyordu. Artık sadece aile toplatılarında mecburen görüşüyorum.

19 mart 17:47

305. Erkek arkadaşımla ayrılmıştım yurt arkadaşlarımla kız kıza eğlenmeye gitmiştim. Dans edip, şarkılar söyleyip eğlendim.En yakın dostum, dert ortağım yediğim içtiğim ayrı gitmeyen kız okul arkadaşım ise beni orada görüp yanıma gelmeden gizli gizi videolarımı çekip sinsi sinsi ayrıldığım çocuğa atmış. Bak chi-chi nasıl eğleniyor diye. Tabiki bir daha yüzüne bakmadım. Hayır istediği kadar atsın video bilsem daha çok kıvırırdım da sinsilik sevmiyorum ben.

19 mart 11:01 19 mart 11:03

304. benim için en ilginç olanı sevgilisini aldattığı için arkadaşlığını bıraktığım arkadaşımdı. 

kulağa değişik geliyor farkındayım. ama artık maceralarını ve gönül kaymalarını dinleyemiyordum ve yaşantıma ters gelen bi konuda fikir veremediğim gibi gerçek düşüncelerimi de paylaşamadığm için her seferinde kendime kızıyordum. 

kendisine durumu izah ettim. bu konuyla alakalı gelişmeleri dinlemek istemediğimi söyledim. bir müddet böyle devam etti sonra soğudu aramız.

19 mart 01:43

303. sen üniversitede ondan bir tık düşük bir bölüme gittin diye küçük görmesi

seni fiziki kusurlarınla dalga geçmesi

laf arasından seni iğneleyerek laf vurmaya çalışması

hayatın için önemli ucunda ölüm olacabilecek bir sağlık sorunun oldugunda bir nasılsın bile dememesi konusmaya tenezzül etmemesi

bir konuda sen farklı görüşte olduğunu belirttiğinde dinlemek yerine oha kafayı yedın saçmalıyorsun kendine gel diye saldırıya geçer üslup takınması 

sen ondan bir tık yuksek not aldığında kendinden geçer moda girip tripleşmeye başlaması

marka yarıştırır tavra girmesi marka giyinmenin yada ona göre düşük marka giyinmenin eziklik olduğunu sanması

sen derdini paylaştığında hemen dinlemeden kendi sorununu anlatıp konuyu seninki ne ki bosver umrumda değil benimkini konuşalıma getirmesi

kendini vazgeçilmez sanması ne yaparsam yapayım bu kız benim kahrımı çeker diye düşünmesi 

sürekli sevgiliymişsiniz gibi ilgi beklemesi hatta sadece onla arkadaş olmanız gerekiyor gibi davranması başkasıyla buluştuğunuzda her seferinde trip atması

eski sevgilizle sizi çekiştirmesi

birçok arkadaşlığım bitti şu ana dek ama sanırım genel olarak asıl neden bencillik, çekememezlik ve güvensizlik .

19 mart 00:44

302. yakın arkadaşının yeni bir ilişkiye başlaması.

kendim bu sebeple asla arkadaşlık bitirmem ama yeni bir erkek arkadaşı olunca kendisiyle eskiye göre daha az görüşen arkadaşlarıyla küsen birçok kız arkadaşım oldu.

18 mart 16:25

301. Üniversite daha başlamadan okul gruplarında tanıştığım bir arkadaşım vardı. Kendisi beni ekledi konuşmaya başladık zamanla birbirimizin en yakın arkadaşı olduk.(gizlinot: Daha doğrusu salak ben öyle sanmışım)

Her derdinde yanındaydım. Gece 12'de erkek arkadaşım beni dövüyor silahlı ne olursun gel dediğinde düşünmeden gittim. Notlarımı karşılıksız paylaştım. Ders çalışamıyorum psikolojim çok bozuk dediği için kendim çalışmayı bırakıp saatlerce onu teselli ettim. Kendim staj yeri buldum o bulamadığı için üzülüyor diye çok memnun olduğum stajdan bile sanki çok kötüymüş beceremiyormuşum gibi bahsettim.

Sonra bi gün ayrıldığı sevgilisi bana arkandan şunlari şunları diyor dedi. Ben de dedim ki hayır benim arkadaşım yapmaz.(gizlinot: Kemal'im yapmaz sendromu)konuşmalarının ekran görüntüsünü atınca gördüm Meğer benim onca kahrını çektiğim biricik arkadaşım 3 yıldır kuyumu kazıyormuş. Benim için okuldaki bütün çevreme hamileydi çocuk aldırdı demiş. Yetmemiş 3-4 tane sevgilisi var onların paralarını yiyor demiş. Staj yeri buldum diye hava atıyor ama onu bile beceremedi salak demiş. Bana uyuyorum yarınki sınava çalışmayi düşünmüyorum diyip her sınav akşamı okulun kütüphanesinde sabahlamış. Bana sen de uyu karanlıkta resim at bakayım ışığı kapattın mı yoksa beni kandırıyorsun derdi. Daha neler neler.

Çok uzun oldu kimse okumayacak ama canım arkadaşımın okuyacağını biliyorum çünkü bugün kendisinin yazdıklarından süslüde yazar olduğunu gördüm. Evet canım okuduğunda ilk seferde senden bahsettiğimi anlayacaksın.

Başlığa dönersek benim için arkadaşlığı bitirme sebebi arkadaşım dediğim insanın malesef karakter yoksunu bi insan müsveddesi çıkması.

18 mart 12:36