sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (316)
  • medya (0)

  316. Benim için üç dört kazık bazen on onbeş oluyor ama bunca kazık yedikten sonra akıllanıyorum ama siliyorum ve bitiyor. Arkamdan iş çeviriyorsa, yüzüme gülüp arkamdan konuşuyorsa, verdiğim değeri haketmiyorsa, modumu düşürmek için çabalıyorsa bitiririm.

  24 mayıs 09:21

  315. her görüştüğünde kendini sorunlu gibi ve çok yalnız hissetmek

  28 nisan 18:49

  314. Bir söz vardır insanlar sizi eskisi kadar kullanamadığında değiştiniz derler diye. Çok iddialı gelirdi ama çok doğruymuş aslında. Kullanması barizleşmiş, siz hala konduramıyorken ve bunu bana nasıl der diye üzülürken o hiç bişeyin farkında değildir sadece uzaklaştığımızı düşünüyorum der. Manipülatif ama bunu güzel saklayan insanlar çok tehlikeli süslülerim. Kendisine yapılsa olay çıkaracağı şeyleri yapıp siz biraz ters davrandığınızda sizi anlayışsızlıkla suçlar. Siz de nasıl davranmanız gerektiğini şaşırırsınız yavaş yavaş kendiniz olmaktan uzaklaşırsınız ve agresifleşirsiniz. En küçük şeylerden suratınız düşmeye başlar ve değişmekle suçlanırsınız. Tabi bir gün aydınlanma gelir ve yavaş yavaş artık ondan uzaklaşırsınız 

  28 nisan 10:55

  313. anlaşamadığımı fark ederim. arkadaşım anlaşmaya çalışmıyordur çünkü. kesin biriktirdikleri vardır. doludur içi bana karşı. konuşulmuyordur artık. ne desem yanlış anlamaya çalışır, sürekli parlar. savunma yapmaktan, alttan almaktan yorulmuşumdur. böyle birini kaldırmak, taşımak zorunda olmanın yükü gereksizdir. patlamasını bile görmeden uzaklaşırım. iyiyken iyi, kötüyken çok kötü olan birine arkadaş bile denir mi bilmiyorum. böylesine bir arkadaşlığa ihtiyacım var mı ? yok. ceketini al ve çık.

  28 nisan 04:32

  312. bir arkadaşın vardır. o arkadaşının geçmişinden gelen birçok arkadaşı vardır. senin geçmişten hiçbir arkadaşın kalmamıştır. çünkü okulundakiler o kadar bağlı değildir birbirine. birbirini kamçılayan değil, kendi paçasını kurtarma derdinde olan tiplerdir. çoğu başka şehirdedir, kopuk iletişimlidir.

  işte o tek arkadaşın senin tek arkadaşın olduğunu bilmesine rağmen mesafe koyar, ara ara vakit ayırır (gizlinot: ayda bir), mesaj atmamaya aramamaya başlar. birliktesinizdir, bir arkadaşı arasa sizinle buluştuğuna pişman gibi hissettirir sizi. tüh canım ya bir arkadaşıma söz vermiştim der, yersiz üzüntüsüne şahit olmak zorunda kalırsınız. telefondaki arkadaşına verdiği tepkinin anlamsızlığı yorar sizi. vakit ayırdım demek için sana vakit ayırır. senin arkadaşın olmadığını bile bile yalnızlaştırır seni.

  tepkileri insandan insana farklıdır. aynı olayda, sana kızar başka dominant karakterli arkadaşına susar. işte onlara kedi olan (gizlinot: arkadaşın sandığın )insan, sana aslan kesilince anlarsın. kibiri, öfkesi, kızgınlığı ve kini sana yönelince anlarsın.

  vazgeçersin, silmeye bile değmezler.

  28 nisan 04:16

  311. Kullanması, kişisel sorunlarını bahane ederek kendini acındırması, vicdan yaptırması ve bunu kullanması, sadece bena değil, çevresindeki herkese yapıyor. Başta o kişiye bir iyilik yapıyor, yani kredi teminatını sizin üstünüze yatırıyor, sonra öyle bir sey istiyor ki hayır diyemiyorsunuz. Bu yöntemini çok geç çözdüm malesef. Ayrıca sürekli konuyu kendi sorunlarına getirir, başka arkadaşlarımın ortamına soktuğumda asosyal davranır, selam bile vermez, ortamın enerjisini düşürür. Benim enerjimi sömürüp, ruhumu emdikten sonra farkettim her seyi. Dikkat ediyorum sürekli arkadasları değisiyor çevresinde, kimse uzun süre kalmıyor. Ben 3 sene fazla bile dayanmışım. Kıskanç, çıkarcı, negatif, ruh emicileri 1 saniye bile tutmayın hayatınızda. Panik atak krizlerim arkadaslığımızı kestiğimizden beri uğramaz oldu.

  28 nisan 04:07

  310. nişanlısından çok pahalı mobilya istediğinde adamın o kadar maddi durumu olmadığını açıklayıp istersen biraz daha uygun bir şeyler alalim demesi üzerine adamdan ayrılması. altınlarını falan vermediği gibi adama dava açıp üstüne tazminat alması.

  28 nisan 03:10

  309. Ortama olumsuz fikirlerini yayıp, sizi de olumsuz yönde etkilemesi. Ağzından pozitif tek cümle çıkmıyorsa, sizi motivasyon olarak sürekli aşağı çekiyorsa gerek yok böyle bir arkadaşlığa. Bırakın. 

  28 nisan 00:25

  308. Hep doğru olan oysa, yokluğumda eksikliğimi hiç hissetmiyorsa, sürekli başkalarını teecih ediyorsa, yalnızca işine yarayacak konularda başvuru noktasıysam en azından bir ara vermenin sırası gelmiş demektir. Nitekim beni yalnızca ben olduğum için seven arkadaşlar da var.

  20 mart 21:44

  307. gosterdigim ilgiyi alakayi gorememek 

  20 mart 21:38