yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (377)
  • medya (0)

  377. sözde en iyi arkadaşınız olan ama işi düşünce yazan insanlardan uzak durun. hayatınıza sızarlar, dostum zannedersiniz, kanka şu neydi onu yollasana bunu yazsana dışında mesaj atmazlar. bu tiplerden anında soğuyorum ve hayatımdan çıkarıyorum. birbirimize yardım edelim tamam ama ben senden hiçbir şey istemiyorum, sen beni sağıyorsun resmen. bu durumlar eşit olmalı, bir dengede durmalı diye düşünüyorum. bazılarının amacı sadece sizi kullanmak, işi bitince çöp muamelesi yapar. uyanık olun.

  her şeyi dalgaya alan, bir şey yazdığınızda ve sorduğunuzda direkt ''asfkasdjfaksdjasdkj'' diye random atan tipler. hepimiz random atıyoruz da, bir kere atarsın, iki kere atarsın, hastanedeyim ölüyorum yazsam random atacak tipler var.

  sizi kendiyle kıyaslayan, kıskanan, alttan alttan laf sokan, aşağılayan tiplerden de direkt uzak durun. zaten böyle tiplerden uzak durursunuz normalde, ama arkadaş kisvesi altında bunu yapanlar oluyor, onlar direkt zararlı tipler. yeni bir şey aldığınızı fark ettiği zaman, hayırlı olsun demeden ''ben de almayı düşünüyorum'' diyen; sizin yaptığınız bir şeyi yapıp tüm ilgiyi kendilerine toplamaya çalışanlar... yazdıkça çıldırıyorum.

  gruba üçüncü gelince ya da başkasıyla tanışınca sizi direkt satan, takmayanlar da çöpe. ansızın yalnız kalırsınız. en sinir olduğum durumlardan biri budur. iki kişiyi tanıştırırsın onlar samimi olur seni dışlar ya aynı onun gibi gıcık bir durum.

  laf taşıyan tipler, konuşmanızın görüntüsünü alıp whatsapp gruplarına yollayan tipler... inanması güç ama var böyle tipler.

  sizin derdini sıkıntısını dinlediğiniz ama siz bir şey anlattığınızda ''salla'' diye geçiştiren tipler. bakın dert demedim, havadan sudan bir şey anlattığınızda bile değer vermeyen tipler.

  ağır abi tiplerinde takılan, sizi de kasan tipler. ağır abiden kastım ağır başlılık değil. racon kesen tipler diyelim.

  siz bir şeye kızdığınızda ''çok alıngansın'' diyen, siz bir şey dediğinizde hemen alınan tipler. ironik ve komik.

  mesajlara hemen cevap vermiyorum diyen tiplere sinir olurdum eskiden, ama doğru yapıyorlar. biraz ulaşılmaz olun, sizi ''nasıl olsa elimin altında'' diye düşünmesinler. tripse trip, göze göz, dişe diş. yukarıda saydığım tiplerle direkt arkadaşlığı kesebilirsiniz, herkes haddini bilsin. (gizlinot: swh)

  ha bir de arkadaş olduğum biri insanları kıskanıyorsa ve arkalarından dalga geçiyorsa, kendini üstün görüp pohpohlanmak istiyorsa, her şey ona göre ayarlansın istiyor ve sorun çıkarıyorsa, kendini grubun lideri ilan etmeye çalışıyorsa, kısaca haddinden fazla bir egoya sahipse arkadaş olmak istemem.

  kimse kusursuz değil ama yukarıda saydığım konularda yaralıyım ve elimden geldiğince yapmamaya çalışıyorum. (gizlinot: bir iç dökme oldu bu)

  9 nisan 16:45 9 nisan 18:52

  376. soru cevapta bir süslü yazmıştı biri için 'amazon gibi büyümüş' diye. işte böyle hal hareketler sezersem açıklama bile yapmadan tekmeyi basıyorum, benim canım sıkılacağına onun egosu zedelensin. kibar davranışları eziklik olarak gören, mahalle teyzeleri gibi laf sokan, üzerimdeki kıyafeti bile kıskanıp haset eden biriyle paylaşacak hiçbir şeyim yok.

  30 mart 18:27

  375. Sebep ararsak çok çıkar da en önemlisi senin mutluluğun huzurun onu üzüyorsa, kendinin ve etrafının pek farkında değil ve sınırlarını ihlal ediyorsa uzaklasma vaktidir

  30 mart 07:10


  374. 3 kişilik bir grupsak diğer kişinin hakkında bana dedikodu yapması. Başkasının hakkında bana konuşan yarın benim de hakkımda konuşur. Böyle durumlarda yorum yapmadan konuyu kapatırım ve o insana karşı mesafeyi koyarım.

  30 mart 02:16

  373. Bi arkadaşım benim sayemde tanıştığı kişilerle yakınlaşıp bensiz onlarla buluşuyorsa ve benim ona buluşalım görüşelim dememe rağmen benimle bir türlü görüşmüyorsa ben bunu yapıyorum.Demek ki istenmiyorum,ben de arkadaşlığımı bitirerek ortamdan uzaklaşıyorum.

  30 mart 01:03

  372. Bana açıkça kötülüğü dokunan insanlara bile bana bir zararı olmadı yüz yüze bakıyoruz şurda diyerek yakınlık göstermesi.

  Kendi hayatımla ilgili sorunlarım olup kabuğuma çekildiğim dönemlerde destekçi olmayıp hemen başkalarıyla samimi olması.

  Sohbet ederken sohbetin devamı için benim açacağım konulara muhtaç olduğumuzu fark etmem.

  30 mart 00:57

  371. Yediğimin içtiğimin ayrı gitmediği, beni benden iyi tanıyan arkadaşımı (gizlinot: şu cümleyi kurması ne kadar acı) tam bir sene önce ergen arkadaş grubuna benim dedikodumu yaparken ve ona anlattığım tüm sırları anlatırken yakaladığım için bir daha asla görüşmedim. Herkes yerinden memnun olacak ki o da bir daha beni aramadı. Kendisi arkadaşlık ve dostluğa dair tüm inançlarımı bitiren insan olur, bir daha kimseye güvenemedim sayesinde.

  29 mart 23:59


  370. içinde bulunduğumuz zorlu zaman diliminde, hayretle izlediğim şeyler oluyor. durumun psikolojisi midir, yoksa hep böyle hödük müydü yeni mi kendime geliyorum ama bitirmenin kıyısındayım. bana hep "aramıyorsun, sormuyorsun erkek gibisin (!)" diyen arkadaşıma yoğun olduğu için sık yazamıyordum. yazar oldum şimdi "görüldü" ile kaldım. kısa kısa cevaplar vermesi, muhabbeti sürdürmeye çalışanın ben olması. ve bunların üstüne yediğim ayar. arkadaşlık bu değil.

  29 mart 21:02

  369. 6 ve 25 senelik can dost bildiğim ama yanıldığım 2 arkadaşımla 3-4 yıl önce tek çırpıda diyaloğumu bitirdim. hiç de pişman değilim.

  maddi-manevi çok zor zamanlardan geçtim, öyle böyle değil. ne yazık ki beni çok yalnız bıraktılar. hiç ummadığım insanlar bana destek olmak, derdimi hafifletmek için çırpınırken tepkisiz kalan 2 dostumun artık hayatımda fazlalık olduğunu anladım. en zor zamanlarımda yanımda olmayacaksa, bir daha hiç yanımda olmasınlar dedim. iyi ki de öyle yapmışım.

  zor zamanlar, ağır imtihanlar keşke hiç olmasa ama en iyi tarafı insanları tanımak. kim ne ise çıkıyor ortaya ve yolunuza kimlerle devam etmeniz gerektiği netleşiyor.

  29 mart 19:54

  368. Değer görmemek.

  29 mart 15:19