sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (6)
 • medya (3)

6. Bitkilerin ve doğanın iyileştirici gücüne çok inanırım. Art de huile de bir aromaterapik tedavi yöntemi. Özel bitkisel yağlar cildin sorununa göre Doğru şekilde uygulanınca gerçekten her derde deva olduğunu bu yöntemle gördüm.

Cildim zamanında uyguladığım yanlış bakımlarla ve hunharca davranmam sebebiyle oldukça yıprandı,inceldi,bir sürü kılcal damar ortaya çıktı,belirli bölgeleri kaşınmaya, ne sürsem yanıp her yeri kızarmaya başladı. 4-5 tane cildiyeye gittim hiçbiri cildime ne olduğunu teşhis edemedi. roza mı egzama mı atopik dermatit mi teşhisi doğru düzgün koymadan hassasiyet olduğunu söyleyip kortizonlu kremler verip yolladılar. Uzun süre cildimle cebelleştim yani. En sonunda bu tedavi yöntemiyle tanıştım.

İlk başta cildi bazı testlerden geçiriyorlar, cildin sorununu öğrenip ona uygun bir bakım kürü hazırlamaya başlıyorlar. Bu işlemi bunun dersini almış,okumuş eczacılar yapıyor bu arada, doktorların aksine söylediğim en ufak şeyi not edip dikkate alıyorlar. Bazı başka kişisel sorular da sorarak problemin temeline inip anlamaya çalışıyorlar. Sonuç olarak test sonuçlarına dayanarak cilde özel bitkisel yağlarla hazırlanılmış bir serum,özel bir temizleme jeli,yastığa sıkmak ve bakteri ve mitleri öldürmek için yine özel hazirladiklari bir sprey ve soruna göre de ekleme ve cikarmalar yapabilecekleri bir adet bakım seti gibi bir sey hazirlayip veriyorlar. Fiyatı bu hazirlamalara bagli olarak bir miktar tuzlu olabiliyor tabii,ama ben o kadar illallah ettim ki artık, ne kadar da olsa ödeyecektim. Sonuç olarak bu ürünlere 200₺ verip oradan ayrıldım.

Benim cildim ki elimi sürsem tepki gösterir, ama bu ürünlerle o kadar iyi anlaştı ki. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve cildimin resmen nefes aldığını,rahatladığını hissediyorum. 6 ay boyunca ne kızardı,ne kaşınma atakları geçirdi ne yanıp saçmalamaya başladı. Sonunda beni anladın! Diye bağırıyor sanki.  (Bu arada ürünler hala bitmedi ve 10 aya kadar rahat gider diye düşünüyorum) Kimine göre fiyatı uygun olabilir benim öğrenci bütçeme biraz fazla gelmişti ama şimdi sonuna kadar değer diyorum. Üstelik bu aromatik iyileştirme sürecinin her soruna yönelik tedavi yöntemi var ve bunu alanında uzman ilgili eczacınızla birlikte hazırlıyorsunuz. Akne,gözenek, yaşlılığa bağlı cilt problemleri vs her sorun için bir tedavisi var.

Çok uzattım fakat ben tedaviye başlamadan önce çok fazla araştırmama rağmen doğru düzgün hiçbir yorum/inceleme vs ile karşılaşmadım çok şansa bırakarak gittim. İyi ki de gitmişim diyorum. Sonuç olarak Eğer cildiniz benim gibiyse veya geçmeyen sivilce probleminiz,kaşıntı ve kızarma ataklarınız,vitiligo başlangıcınız ve daha aklıma gelmeyen başka türlü rahatsızlıklarınız varsa mutlaka bir şans vermenizi öneririm.

14 mart 13:06

5. Beceriksiz ağdacı yüzünden bacağımda oluşan güneş lekelerini eczaneden temin ettiğim formülle bikaç günde geçiren aromaterapi markası. 

20 kasım 2018 22:14

4. yurt dışında benzer kararlar sıkça verilmektedir. yakın tarihte Dermalogica, Feel Unique, Johnson & Johnson ve Clearasil markalarına ait reklamlar, ürünler kozmetik niteliğinden çıkıp ilaç şeklinde kullanılmak üzere lisanslanmadığı halde, medikal ürünlerden beklenebilecek vaatlerde bulunulduğu gerekçesiyle yasaklandı.

egzama, vajinal mantar gibi hastalıkları tedavi etmeyi vaad eden "ilaçların" araştırma, üretim, test edilme süreçlerinin bambaşka olduğunu anlamak için eczacı, kimyager, bilim insanı vs. olmaya gerek yok.

ilgili haber için buyurunuz; (link: https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/four-adverts-banned-after-claiming-skincare-products-could-stop-acne_uk_5bc5e008e4b0a8f17ee5e3b9?guccounter=1&guce_referrer_us=aHR0cHM6Ly9raW5kb2ZzdGVwaGVuLmNvbS9wYWdlLzIv&guce_referrer_cs=ZF6aDVakoRFA_5Jg5FA_8w Four Acne Skincare Adverts Banned After Making Medicinal Claims For Cosmetics)

20 kasım 2018 22:02 20 kasım 2018 22:04

3. Kötü yorumlar sebebiyle firma tarafından değil sağlık bakanlığı tarafından içeriği silinen başlık. Kısa özet geçmek gerekirse sağlık bakanlığı diyor ki sen bir ilaç değilsin tedavi edemezsin, tedavi ediyorum diye de reklamını yapamazsın. Güzel karar ben tebrik ettim.

Gerekli görseller medya da mevcut ayrıntılı okumak isteyenler için amma velakin okumak pek bize özgü bir olay olmadığı için hemen yanlış anlaşılmalar oluyor.

20 kasım 2018 21:44

2. Bütün dikkatleri kendi üzerine çekendir 

20 kasım 2018 21:34

1. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU'nin 17.11.2018 tarih ve 30983813-512.06-E.200118 D. İş kararı gereğince bu başlıkta yer alan içeriklerin kaldırılmasına karar verilmiştir.

20 kasım 2018 19:22