yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (140)
  • oylar (41)
  • medya (0)

  1. dün aldığım, artnet markasının sentetik kıllardan oluşan, 10 lira fiyatlı, şekil olarak mac 217 muadili olabilecek far fırçası.

  dün bir kere kullandım, farın pigmentasyonunu çok fazla verebildiğini düşünmüyorum

  nedense karıştırma fırçası olarak da aman aman beğenmedim (gizlinot: mac 224 kullanıyorum normalde) (gizlinot: ama yani bunun fiyatı 10 lira zaten)

  gözün katlanma bölgesine yatay olarak oturup kedi gözü v'sine olanak sağlaması hoş.

  açık tonlarda makyaj yapacağım günler muhtemelen yanıma sadece bu fırçayı alsam yeter bana.

  editler : vigül

  12 ekim 2016 14:00 12 ekim 2016 14:07

  2. İlk yıkamadan sonra kılları saçak saçak olan fırça. beklentim gayet yüksekti almadan önce ama karşılamadı. Ben de Farı çok güzel dağıtamadığını düşünüyorum. Yıkadıktan sonra kılların aldığı şekilden dolayı güzel uygulama da yapamıyor. Oldukça uygun fiyatlı olduğunu göz önünde bulundurarak ortalama bir fırça diyebilirim.

  12 ekim 2016 21:34

  3. Bence yapısı biraz sert ve güzel karıştıramıyor.Birkaç kere yıkadım çok dikkatli olmama rağmen şekli bozuldu gerçekten.Bunu çok kullanırsam göz kapağım kırış kırış olacakmış gibi hissediyorum.

  12 ekim 2016 21:51


  4. kesinlikle uzak durulması gereken fırça olduğu kanısındayım. ucuz evet ama kaliteli gibi görünse de hiç de değil. aldım ve sadece bir kez beyaz sabunla yıkadım. ali express ten aldığım çakma fırçalarımı makinaya atıyor olmama rağmen bana mısın demediler, ama bu artnetin karıştırma fırçası saçak saçak kabardı eski şeklini korumadı. ayrıca babamın sakal kılları bile bu fırçadan daha yumuşak, benim göz kapağıma batıyor resmen kılları, hiç yumuşak değil -_-

  12 ekim 2016 22:25

  5. Bu fırçayı aldım, normal bir şekilde bebe şampuanıyla yıkadım ve hiç kullanmadım bi süre, fırçalıkta duruyordu. Bugün elime aldığımda üzerinde minik minik siyah noktalar vardı, küf gibi değil de bit yavrusu gibi falan. Anlamadım baya baktım ama gerçek kılsa ve yeterince hijyenik şartlarda hazırlanmadıysa diye gözüm korktu, çöpe attım.dikkat edin lütfen ne olur ne olmaz.

  12 ekim 2016 23:04

  6. (yazar: rory ) ye kesinlikle katiliyorum.bunu nasil utanmadan satiyolardan ziyade nasil utanmadan öneriyorlar onu anlamiyorum ben(bkz: görkem karman )

  29 ekim 2016 14:56

  7. Krem farların karışmasını çok güzel sağlıyor bana göre, evet aşırı sert kılları normal toz farlar da elim gitmiyor ama krem bir far sürüp onu dağıtacaksam sanırım sert olduğu için kılları yumuşak fırçalardan daha güzel karıştırıyor. indirimde 5 liraya falan almıştım bence gayet alınabilir bir fırça en azından sadece krem farlar için. (gizlinot: mac fircaya sahip değilim bilmiyorum onu ama tabiki muadil değildir bu kadar sert killarla )

  29 ekim 2016 15:05


  8. Sorun bende değil fırçadaymış.

  Oh yani benimle aynı fikirde olan yazarlar varmış. Alma gafletinde bulunmuştum, denemedim bile. Sadece açıp elimde denedim ve böyle bir şeyi asla göz kapağıma sürmem dedim. Aynı gün de bir arkadaşım gördü ve istedi ona verdim.

  Buna far fırçası denemez bence. Böyle bir şeyin hala aşırı güzelmiş ve hatta mac'e muadilmiş gibi poh pohlanması facia.

  29 ekim 2016 15:09

  9. 3liraya aldığım fırça. Gayet de işime yaradı, karıştırma fırçası olarak yaramadı orası ayrı konu tabi ama yaradı sonuçta. 3 lira verip harikalar yaratmasını beklemiyordum zaten.

  Fırçayı yorumlayacak olursam, Kılları sert ve karıştırma fırçası değil bu. ben bi fırçayla dairesel hareketlerle yayma ve dağıtma yapamıyorsam o fırçaya karıştırma fırçası demem. Ayrıca karıştırma fırçası olamayacak kadar sert bir yapısı var.

  İşime yarayan noktaya gelecek olursak, pigmentasyon vermeyen farları bununla göz kapağıma pıt pıt dokundurup sonra the balm'ın give crease a chance fırçasının karıştırma tarafıyla karıştırınca daha iyi sonuç elde ediyorum. 3 liraya pigmentsiz farlarımdan daha efektif yararlanmamı sağlıyor işte. daha nolsun.

  Kötü bir yanından da bahsedeyim, bu fırçayı yıkadıktan sonra ağzı gözü bi tarafa kayıyor. Kabarıyor resmen fırçanın kılları saçak gibi oluyor ama yine de kullanılır yani. Abartmayın.

  29 ekim 2016 15:35 29 ekim 2016 15:36

  10. (no:338064) su girdimde bahsetmistim bu fırçadan. Muadili oldugu söylenen mac fırça bu kadar sert mi bilmiyorum ancak bence bir fırça bu derece sert olmamalı. Ama evet yukardaki girdide bahsedildiği gibi pigmentsiz farlarda kullanarak degerlendirmeniz mümkün. Ancak kesinlikle almanızı önermem.

  He bir de yıkayınca ayrı saçmalıyor fırça :d

  29 ekim 2016 17:23