sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (82)
 • medya (0)

82. Yaklaşık bir yıl kadar önce öğrendiğime göre uyku problemi yaşayan insanların hafif sesler eşliğinde uyumasını sağlayan olguymuş. Normalde Yemek seslerine katlanamayan ben, uyumak için değil, sofrada bana eşlik etsin diye;

1. (link: https://www.youtube.com/channel/UCVVAnxQ2YMC_qlc7QfPA2YQ Yemek ve doğa sesleri için)

2. (link: https://www.youtube.com/channel/UCp4LfMtDfoa29kTlLnqQ5Mg sadece yemek sesleri için)

linklerini verdiğim kanallara abone oldum. Deniz üzümü, donut, tobiko yumurtası, zencefil turşusu ve makaron yenirken çıkan seslere bayılıyorum! Bunları izlediğim için karşıma öneri olarak mikrofon yalanan, mikrofona tık tık vurulan, üzerinde fırça gezdirilen garip kanallar da çıkmıştı, onları hiç sevmedim. Başka kanala da abone olmadım, Bu iki kanal bana yetiyor.

12 şubat 00:01

81. benim sinirimi bozan kısmı türk youtuber'ların asmr makyaj videoları çekmesi. belki asmr'ı başka şekillerde tanısaydım böyle olmazdı ancak şu an için hem duygu özaslan'ın hem de yağmur vardar'ın yaptığı şekliyle asmr'dan nefret ettim. gereksiz ses çıkartıyorlar tribine girip hiç odaklanamıyorum videoya.

11 şubat 05:22

80. yaklaşık 1 yıl önce resmi olarak keşfettiğim ama yıllar öncesinden ismini bilmesem de farkında olduğum şey. hatırlarsanız 10 yıl falan önce televizyonda ürün tanıtım reklamları olurdu uzun uzun, en az yarım saat sürerdi. sahrap soysal'la adını hatırlamadığım bir adam yapıyordu sık sık. yok elektrik süpürgesi yok vakumlu bilmemne falan. neyse ben onu izlerken de böyle mal gibi televizyona kilitlenirdim, garip bir şekilde hoşuma giderdi, uyuşurdu beynim uykum gelirdi falan sdkfjslkş sapık mıyım neyim diye düşünüyordum hatta o zamanlar.

mesela aynı hissi şeyde de duyardım, biz lisedeyken oyun gibi bir şey uydurmuştuk. arka sırada oturan arkadaş ağzı kapalı kalemle sırtımıza bir şeyler yazar gibi yapardı, biz o kelimeyi/cümleyi anlamaya çalışırdık. o kalem o kadar uyku getirirdi ki anlatamam... saçınızla oynanınca vs de hissedilen bir şey bu. tabii artık sırtımla saçımla oynayacak işsiz bulamıyorum o yüzden youtube videolarına düştüm.

en triggerlandığım asmr türleri tapping (özellikle uzun ve bakımlı tırnaklarla yapılıyorsa), mukbang (yenilen yemeğin türüne göre değişiyor yalnız, bazılarını izlerken tiksinti duyabiliyorum), soap cutting, bir de ambalaj hışırtısı falan, bilemedim şimdi ne diye geçiyor ismi. sevdiğim youtuber hesaplarını da paylaşayım tam olsun. özellikle uykunuzun gelmediği geceler yatağa girip kulaklıkla dinlemenizi tavsiye ederim.

(link: https://www.youtube.com/channel/UCbpfb0DCFzjsQ18aQQXXyIA tırnakları vs harika, müthiş güzel bir kız (tapping, mouth sounds, lipgloss application vs sevenler mutlaka baksın))

(link: https://www.youtube.com/channel/UCp4LfMtDfoa29kTlLnqQ5Mg mukbang sevenler bakmalı)

(link: https://www.youtube.com/user/ASMRSURGE yaratıcı bir adam, özellikle mre videoları çok başarılı)

(link: https://www.youtube.com/channel/UCHrKd8ElaVdk7OBQAgx8JrQ baya özenli videolar çekiyor)

(link: https://www.youtube.com/user/GentleWhispering bu kadın da baya ciddiye alıyor yaptığı işi)

8 şubat 20:30 8 şubat 20:32

79. uyku için asmr videoları çok hoşuma gidiyor, uykumu getirmesinden çok o uyuşma gibi hissi çok seviyorum. benim en çok hoşuma gidenlerden biri bu kadın (link: https://youtu.be/mFgxo0zxVIk sarıkız asmr) ilk başta bu ne yapıyor falan demiştim ama sonradan çok sempatik ve başarılı geldi.

4 şubat 14:47

78. Küçük bir çocukla doktorculuk oynamak o oyuncak steteskopun tık tık yapması, gitarımın sap ayarını sessiz ve sabırla yapan abiyi izlemek, Lc waikikide hediye paketinin bandını çeken abla... çok absürt örnekler farkındayım ama asmr hayatın her yerinde. Peki şimdi ne dinliyorum... sivri sinek vızırtısı offfffff

8 eylül 2018 03:45 8 eylül 2018 03:46

77. Sas asmr. Bayılıyorum kadına. Ne yese canım çekiyor ama favorim somon. Onu böyle sosa batırıp bi yiyişi var ki canınızın çekmemesi imkansız. Daha tok sesleri seviyorum. Ama çıtırtılı sesler de iyi. Genel olarak hepsini seviyorum ya. Sadece ahtapot ve salyangoz gibi şeyleri izlemiyorum. Midemi bulandırıyor.

24 ağustos 2018 10:10

76. İyi hoş da bazı kızlar orgazm sesleri çıkarmasa keşke bunu yaparken. 

23 ağustos 2018 15:47

75. Yemek yerken çekilenler istisnasız o kadar hoşuma gidiyor ki tarifi yok, böcek bile yese canım çekecek sanki, sadece hoşuma gitmeyen nokta; yiyeceğin bir nuğget ya car car fısır fısır ne konuşuyorsun? Kes sesini ve yemeye başla! Katlanamıyorum.

Yağmur, ateş, orman, dalga sesleri ayrı bir huzur zaten. Hoşuma giden bir çok çeşidi var asmr olayının, fısıltı hariç. Aşmr ile tanışmadan önce de derin, net ve tok sesleri hep sevmişimdir.

6 ağustos 2018 23:01

74. Asmr darlingin son videolarından birini izledim geçen gece yattığımda, choose your dream adı, enteresan bir video biraz da creepy geldi, tam uykuya dalma esnasında olduğum için bilincim yarı açıktı en yakın zamanda bilincim tam açıkken izleyeceğim:) meraklısına link https://youtu.be/75vm5REJnXQ

6 ağustos 2018 07:22

73. Saçımla oynanmasına aşığım. sevdiklerime saçlarımla oynasınlar diye adeta yalvarırım. Öyle zevk alıyorum. resmen ruhum okşanıyor. bir de normal kendim yıkanırken olmuyor ama kuaförde saçlarımın yıkanmasına da bayılıyorum. Hani kafamızı o lavabo gibi şeye koyuyoruz ya böyle içim gıcıklanıyor. Bir de bu sayılır mı emin olamadım ama ne kadar zararlı olduğunu bile bile kulak çubuklarıyla kulaklarımı karıştırmaktan dehşet zevk alıyorum. adeta orgazm. Zaten merak edip araştırdığımda kulaklarımızda çok fazla sinir ucu olduğu için kulak çubuğunun onları uyarıp zevk verdiğini öğrenmiştim.

23 temmuz 2018 21:32