yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. 2 haftadır gün aşırı gece cilt bakım rutinimi yatmadan bir iki saat önce tamamlayıp, tam yatarken bunu sürüyorum. ince çizgilerim yumuşadı, oluşmadan başlasaymışım şuan yoklardı. Sabah gerçekten aydınlık uyanıyorum 

  (Karma-yağlı, burun siyah nokta alın beyaz nokta dolmaya meyilli, çilli, güneş lekeli , beyaz tenliyim. Olabilecek en kötü kombinasyon :...(.  akne, komedon yapmadı. Ancak ben rutinde çok agresif temizleme yapıyorum sabah akşam , yoksa sapıtıyor cildim. Benim rutinimden ötürü de komedon yapmamış olabilir) 

  Markayı bilmiyorum annem almış , %100 soğuk sıkım yazıyorDu, ufak serum şişesine azcık doldurmuştum denemek için

  21 ocak 01:49

  7. yaklaşık bir aydır bade natural'in aspir tohumu yağını kullanıyorum, başta çok çekinmiştim, yağlı olan t bölgemi daha fazla yağlandırır diye ancak böyle bir etki yapmadı. elime üç dört damla alıp iyice yüzüme yedirdiğimde çok güzel emdiğini gözlemledim. zaten 0 komedojenik bir yağ olduğu için sivilce yapmadı.

  17 mart 2021 18:17

  6. 1 aydır kullanıyorum ve gayet memnun olduğum bir yağ oldu. Cildim yağlıya yatkın karma bir cilt ve bende asla sivilce yapmadı. Nemlendirmesi de gayet iyi sabah akşam 2 şer damla halinde rutinimde kullanıyorum. Ben badenaturalden aldım ama güvendiğiniz bir marka varsa ordan da alabilirsiniz (gratis watsons gibi yerlerden almanızı tavsiye etmem %100 doğal ürün bir marka olmasına özen gösterin yoksa bir işinize yaramaz).

  10 eylül 2020 00:21


  5. Ben ciltten ziyade kilo vermeye yardımcı olması amacıyla soğuk sıkım olanı kullandım ve baya bı etki aldım. Zaten sporcuların da kilo verme evresinde kullandığı cla da aspir içermektedir. Tabiki beslenmeye dikkat edilmesi gerekiyor, bendeki etkisi metabolizmami hızlandırmak ve alt katındaki yağların daha kolay parçalanmasını sağlayıp veremedigim son 2 kilomu vermeme yardımcı olmak oldu. Düzenli spor ile tavsiye ederim

  21 mart 2020 17:16

  4. Arifoğlu markasınınkini kullandığım yağ. Cildim yağlı fakat ankara ayazınında etkisiyle yanaklarım ve ağız çevrem pul pul olmaya başladı. yüzüme hangi nemlendiriciyi sürersem süreyim sivilce yaptığı için doğal yağlara yöneldim ve komedojenik oranı 0 olduğu için aspir yağını denemeye karar verdim. yaklaşık bir haftadır yüzümü yıkayıp tonikledikten sonra bu yağdan iki üç damla kadar yüzüme sürüyorum. sivilce iritasyon yapmadı ve yağlı cildime nemlendirmesinin yeterli geldiğini düşüyorum o pul pul görüntü gitti sabahları daha aydınlık ve nemli bir ciltle uyanıyorum ayrıca zaten yağlı olan t bölgemde de ekstra bi yağlanmaya sebep olmadı hatta gün içinde bu bölgenin daha az yağlandığını fark ettim şimdilik kendisinden oldukça memnunum

  11 şubat 2020 23:28

  3. Pul pul olmuş cildime iyi gelmesini umduğum, nonkomedojenik sabit yağ. Bu akşam kullanmaya başladım. Yarın mevcut sivilcelerime sivilce eklenmemiş olursa rutinime nemlendirici olarak ekleyeceğim.

  Edit. Yeni sivilce çıkmamıştı. Yanaklarımı biraz toparlamış, burnum hala soyuluyor.

  11 şubat 2020 22:09 12 şubat 2020 19:28

  2. Geçen ay annem almış bu yağı. Bu neymiş niye gereksiz şeyler dolduruyosun eve diye biraz söylenmiştim.(gizlinot: Affet benim anamm <3)Daha sonra internetten araştırınca cilde çok faydalı ve komodejenik oranı 0 olan bir yağ olduğunu öğrendim. 3 haftadır hergün sabah akşam nemlendiricime 3 damla ekliyorum. Double cleansing için de bu yağı kullanıyorum. İpek gibi incecik bi dokusu var ve hemencecik de emiliyor. Asla ciltte ağırlık fazlalık yapmıyor. İnanmayacaksınız ama normal nemlendirici sürdüğümde cildim gün içinde yağlanırdı fakat bu yağ ile karıştırıp sürmeye başladığımdan beri yağlanmıyor da. Çok sağlıklı ve canlı gösteren bir parlaklık veriyor cilde. Ben çok severek kullanıyorum şu sıralar.

  9 ekim 2019 10:46


  1. safflower oil / aspir yağı: linoeic asit miktarı oldukça yüksek bir nemlendirici olduğunu okumakla beraber (link: http://www.minimalistbeauty.com/oils-specifically-for-acne-prone-skin/ link ) ülke sınırları çerisinde soğuk sıkım ve güvenilir bir türünü kullananların tavsiye vermesini beklediğimiz yağ.

  edit: esasen linoeic asitten zengin dense de iki çeşidi bulunuyormuş, oleic ağırlıklı ve lioneic ağırlıklı. ve piyasadaki şu anda hemen hemen her firma oleic olanı satmaktaymış. önceden iyi araştırmak gerek. akneye meyilli - yağlı ciltler için oleic olan yaramayacaktır, linoeic bulunursa denenebilir.

  19 şubat 2017 13:33 20 şubat 2017 10:37