girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

1. Yere dikilmiş bir eksen çevresinde döndürülen askılara takılı oyuncak at, uçak vb.nden oluşan bir eğlence aracı. şimdi farkettim ki çocukken bu oyuncağa binmemişim.

aynı zamanda 2010 yapımı yönetmenliğini ilksen başarır'ın yaptığı, yazarı ve başrol oyuncusu mert fırat olan film. ayrıca şahsımın mert fırat'la tanışmasına vesile olan filmdir. konusu çarpık bir aile ilişkisi üzerine olan filmi izlerken fazlasıyla gerildiğimi ve bir o kadar da beğendiğimi hatırlıyorum.

ukteyi veren: (yazar: pink jedi)

2 mart 20:29

2. Küçükken sevdiğim bir lunapark oyuncağıydı. Kocaman kız oldum ama bu seferde bunun oyuncaklarını çok beğeniyorum. Geçen gün bir yerde dönen atlı karınca oyuncağını gördüm ve vuruldum inanılmaz tatlıydı bir de müzik kutusu şeklindeydi döndürünce müzik çalanlardan en kısa zamanda alırım diye düşünüyorum odamın baş köşesine koyucam <3 

2 mart 20:49

3. Ensesti konu alan 2010 yapımı türk filmi.

Senaryosunu mert fırat ve ilksen başarır yazmış.

Çekimler mudanya' da yapılmış ve 13 gün sürmüş. Duygudan çıkılmaması için fazla prova yapılmamış. İzlerken kalbim sıkıştı.

Ensest sahneleri açık açık yok. İyi ki yok zaten, yürek dayanmaz.

Ülkemizde çok yaygın olan fakat sürekli olarak üstü kapatılan bu kadar önemli bir konu hakkında çok daha fazla film yapılmalı, kitap yazılmalı bence ama yok. En azından benim bildiğim yok. Bilen varsa ve yazarsa sevinirim.

25 mart 22:31 25 mart 22:31


4. Yönetmenliğini ilksen başarır’ın yaptığı, mert fırat ve nergis öztürk’ün baş rolünü üstlendiği 2010 yapımı türk filmidir. Konusu türkiye’nin acı gerçeği ensesttir. Filmde ensest sahneler göremezsiniz çünkü yönetmen yaşanan acı olayların görüntülerini direk vermek yerine bunu çeşitli metaforlarla izleyiciye sunmayı tercih etmiştir. Bu da filmi daha etkileyici hale getirmiştir bana göre. Mert fırat’ı bu kadar zor ve bence riskli bir rolü kabul ettiği için ayrıca tebrik etmek lazım. Herkesin altından kalkabileceği ve böyle bir role bürünüp seyirciye yansıtacağı bir rol değil.

Ek olarak yukarıdaki yazara katılıyorum. Bu tarz filmler daha çok yapılmalı. Ensest konuşulmalı, daha çok tartışılmalı. Türkiye’de çoğu insan ensest ilişkiye zorlanıyor. Türkiye’nin yıllardır devam eden bir yarası adeta. 

25 mart 23:47 25 mart 23:51

5. Atlıkarınca filmi beni derinden sarsmıştı. İzlerken ilk anlarda sıkıcı geliyor ancak olay açığa çıktıkça insanın kanı çekilmeye, utanmaya, içi acımaya ve lanet okumaya başlatıyor. Ülkemizin rezil durumlarından birini ensesti çok vurucu şekilde ele almış başarılı bir filmdir.

26 mart 11:57